Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1848-ban minek kellet megszűnt...

Mr.brown kérdése:

1848-ban minek kellet megszűntetni az ősiség törvényét?

Figyelt kérdés
Azt még megértem, hogy a jobbágyokat felszabadítják, de az ősiség eltörlésnek hála, hogy felvásárolják a magyar termőföldeket nem beszélve 2014-ről amikor lejár a földmoratórium, és szabad prédává válik a magyar termőföld. Így már csak 2 választás maradt: vagy a föld vagy az EU.A jelenlegi uniós szabályok között ugyanis nincs lehetőség megvédeni a magyar földet.

2012. márc. 23. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
2014-ről amikor lejár a földmoratórium.Erről nem is hallottam.Akkor itt kemény háborúk lesznek.Ezek a tetves rohadt Szlovákok vagy azok a mocskos gerinctelen f*ssz*pó Románok tuti megjelennek.
2012. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1848-ban eltörölték, mert ha egy birtok tönkrement, akkor megette a fene, ugyanis nem adhatta el, és fedezet híján nem vehetett fel hitelt sem a bankoktól, hogy helyrehozza birtokát, vagy akár csak anyagi helyzetét.

Arról nem is beszélve, hogy ha máskor nem, 1918-ban Károlyi Mihály és társai biztosan eltörölték volna. Csak mert úgy "köztársaságibb". Úgyhogy mindegy, eltörölték-e, vagy sem, akkor sem élne már. Arról nem is beszélve, hogy a rendszerváltás óta is biztosan eltörölte volna valamelyik kormány, hogy jó sokat kaszálhasson belőle. Az mindegy, hogy melyik, valamelyik biztosan.

2012. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Véleményem szerint újra megkéne hozni ezt a törvényt, mert ha nem akkor itt nem béketüntetések, hanem harcitüntetések.

2012. márc. 23. 16:20
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Mert ez volt a liberalizmus és a rablókapitalizmus elszabadulásának gátja. Úgy gondolták nagyon le fogunk maradni a Nyugattól, ha itt nem lehet elidegeníteni a földet a bankároknak.
2012. márc. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

szerintem ezt a törvényt eltörölni iszonyatosan nagy hiba volt, gondolom Széchenyi sem azt akarta akkor a hitel tervével, mint ami a mai helyzet

bár szerintem akkor is pocsék ötlet volt, nemhogy még ma

egyenesen vissza kellene hozni ezt a törvényt


a jobbágyfölszabadítás nagyon rendben volt, meg az is, hogy a paraszt megkapta az addig használt földjét, az állam pedig kárpótolta az arisztokratákat

a zsellérek meg így jártak, eddig sem dolgoztak, ezután sem kellett nekik, csak ugye akkor még nem kaptak segílyt


véleményem szerint teljesen vissza kellene állítani ezt a rendszert

2012. márc. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
A zsellérek dolgoztak, te nagyeszű, különben éhen haltak, pont azért, mert nem volt földjük.
2012. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 hama8 ***** válasza:

˝2014-ről amikor lejár a földmoratórium.Erről nem is hallottam.Akkor itt kemény háborúk lesznek.Ezek a tetves rohadt Szlovákok vagy azok a mocskos gerinctelen f*ssz*pó Románok tuti megjelennek.,,


Hát az biztos de ki lesz velünk? Én harcolnék ha nem lennék még kis korú és jelenlegi helyzetben lehet hogy veszítjük ha két fronton kell harcolni.

2012. márc. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

17:42

annyira ostoba vagy, hogy fölösleges is magyarázkodnom, de most mégis megteszem


a zsellér föld és jobbágytelek nélküli paraszt és nem volt hol dolgoznia, és bizony éhen is haltak

de te már csak tudod

2012. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

17:42

bár a pontozás alapján látszik az itteni értelmi színvonal... vagy inkább a koré

2012. márc. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De egy-egy napi munkát elvégezhettek, arról nem is beszélve, hogy a koldus is megélt valahogyan, hogy csak egy híres embert mondjak, még jóval korábbról: Csokonai Vitéz Mihály.

De ők is dolgozhattak, például napszámosként, de akkoriban már voltak gyárak is (igaz nem sok), ott is dolgozhattak, bár kevesen.

2012. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!