Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Adolf Hitler őrült volt vagy...

Adolf Hitler őrült volt vagy inkább zseni?

Figyelt kérdés

Egyre több a II. világháborúval kapcsolatos dokumentációt olvasok, és ezzel kapcsolatos filmet nézek, de nem tudom eldönteni...

Mit gondoltok?



2012. márc. 25. 16:31
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
72%
Talán ,is,is.
2012. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
88%
jó hadvezér volt és meg tudta győzni az embereket hogy ők fognak nyerni viszont ezzel egybe őrült is.
2012. márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy egy hajszál választja el a két fogalmat, de nem tudom megítélni.

Hihetetlen figura!

2012. márc. 25. 16:55
 4/58 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem kezelték volna az orvosai olyan erős gyógyszerekkel amitől már-már elvesztette a realitásérzékét akkor nem lehet hogy nem hoz olyan döntő ballépéseket amik a VH elvesztését okozták.
2012. márc. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 Shai-Hulud ***** válasza:
69%

"jó hadvezér volt"

Csak a tábornokai fogták a fejüket a döntései miatt... Nem engedélyezett még csak taktikai visszavonulásokat sem, emiatt rengeteg német katona veszett oda. Nem éppen jó hadvezérre vall, ha valaki görcsösen ragaszkodik a megszerzett pozíciókhoz.


"és meg tudta győzni az embereket"

Szerintem ez csak a meggyőzés eszközétől függ. A Gestaponak pedig híresen jó meggyőző eszközei voltak.


Egyébként a legnagyobb tévedése az volt, hogy alaposan alábecsülte a Szovjetunió haderejét. Nem technikában, mert az valóban csapnivaló volt. De embermennyiségben gyakorlatilag felülmúlhatatlan volt. (Ha jól tudom, kb 4-szer annyi szovjet katona esett el a háborúban, mint német.)


Szerintem semmi zseniális nem volt benne. Egyszerűen jó időben volt jó helyen - az akkori német viszonyok szinte kitermelték, hogy egy hasonló, hangzatos ígéreteket pufogtató, ám kellően gátlástalan egyén kerüljön hatalomra.


Véleményem szerint egyszerűen egy gátlástalan, demagóg, és megalomániás őrült volt.

2012. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
64%
őrült zseni :D
2012. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
Vagyis az örültsége miatt pusztult el Európa (mert akkor a többi vezető is őrült volt), vagy a zsenialitása miatt?
2012. márc. 25. 17:51
 8/58 Tactical ***** válasza:
100%
Szerintem 39.09.01-ig egy zseni volt, de aztán a háború folyása alatt, fokozatosan megőrült.
2012. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
68%
Degenerált volt. Normális ember nem akarhatja mások szenvedését semmiért sem, sem nem vagyonért, sem nem hatalomért.
2012. márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
9# már megbocsáss de hatalma volt már 33-ban, azért nem kellett harcolnia, a vagyon meg nem érdekelte.
2012. márc. 25. 17:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!