Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapesti régió mennyivel...

A budapesti régió mennyivel gazdagabb, mint a vidéki Magyarország?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 10:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha az EU átlag GDP-jét nézzük 100%-nak, akkor a budapesti régió 105%-os GDP-vel rendelkezik, míg Magyarország többi része (talán az osztrák határvidéket kivéve) jóval 100% alatt van.


Ennek ellenére Budapest agglomerációjában a legmagasabb a bűnözés egész Magyarországon. Budapest területe és az agglomerációtól távol eső vidék már biztonságosabb.


Viszont az agglomerációban meg lehet figyelni, hogy több pénz áll rendelkezésre, mint máshol pl. a vasútállomások úgy néznek ki, mint Ausztriában.

2012. márc. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Én azért kétlem, hogy az agglomerációban lenne a legmagasabb a bűnözés. Borsod és Baranya tudomásom szerint jóval előkelőbb helyet foglal el.

Budapesten sokkal kisebb a munkanélküliség, itt van munkahely, ami sokkal több iparűzési adót is jelent. Az önkormányzatoknak több a bevételük, többet költhetnek a települések-kerületek fejlesztésére. A munkabérek is jóval magasabbak pl. Kelet-Magyarországhoz képest. Viszont a lakásárak, megélhetési költségek magasak.

Budapestnek vannak kifejezetten jómódú kerületei: a 12. és 2. kerület igencsak elhúzott a többitől.

2012. márc. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%
Igaz,hogy Budapesten több adót fizetnek be,de sokkal többet kap is az államtól. Kérdés,hogy ez kiegyenlíti-e egymást? Budapest egy vízfej, a vidék kárára.
2012. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
hát erre azt tudom mondani, hogy én győr megyében dolgozom. szakirányú végzettségű informatikus vagyok. budapesten egy pályakezdő ember ugyanebben a szakágban 1,5-szer annyit keres, mint én 2 év után. nemrég voltam fent pesten, bementem egy boltba és majdnem rosszul lettem, a termékek a boltba fele annyiba kerültek, mint győrben, és nem voltak akciósak + ugyanabba az üzletláncba mentem be. Tehát sokkal többet keres a pesti és az átlagélet olcsóbb. én csak egy példát hoztam fel, de ez minden másra is igaz.
2012. márc. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Én pont Győrből költöztem Budapestre. 70%-kal keresek többet hasonló munkáért. Az árakban nem látok olyan különbséget, mint a 4-es válaszoló, viszont a lakások (bérelni is) és a közlekedés drágábbak. Összességében több marad a zsebemben hó végén.
2012. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
4-es vagyok. drogériába mentem be amikor ezt tapasztaltam, pl az a kávé amit inni szoktam 1450 ft győrben. pesten 700 valamennyi volt, ugyanott, ugyanaz a kiszerelés. néztem a borotvákat, borotvahabokat, tisztálkodási cuccokat, mind olcsóbb volt. nem értem hogy van ez, sokkal kevesebbet keresünk és drágábbak is dolgok...nem jó ez így...aztán mi lenne a vidék nélkül a nagy szent budapesttel? nagy büdös semmi, megnézhetnék magukat a pestiek
2012. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%
vagyis mi lenne vidék nélkül pesttel na :)
2012. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

A lakásvásárlás, a lakásbérlet és a tömegközlekedés kimagaslóan drága Budapesten. De pl. a víz-csatorna vagy a kábelszolgáltatás valamivel olcsóbb, mint vidéken. Ez utóbbi főleg azért alakult így, mert sűrűn lakott részeken fajlagosan olcsóbb ezeket kialakítani, illetve nagy a konkurrencia.

A parkolás pedig horror, külkerületben lakom és sosem autózom be a belvárosba, csak ha okvetlen szükséges.

Az élelmiszerárakat én nem találom alacsonyabbnak, mint máshol. Mondjuk tapasztalataim elég szegényesek, a családom siófoki, hát ott azért érezhető az idegenformalom-felhajtotta ár...

2012. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Én egy vidéki, 50 ezres városban nőttem fel, jelenleg Budapesten élek és dolgozom, mert az eredeti szakmámban kaptam ugyan munkát a városomban is, de az semmire sem volt elég. Itt, Budapesten, csak a közlekedés és a lakhatás az, ami drágább, a többi nagyjából ugyanannyiba kerül, mint vidéken. Én az IT szektorban dolgozom, nettó 200+ a fizetésem, vidéken pedig örültem ha a nettó 110-et megkaptam. Magyarországon még a Budapest, Győr, Sopron és környékei az élhetők, az ország többi része hanyatlik. Főleg a keleti régió.
2012. márc. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

"Igaz,hogy Budapesten több adót fizetnek be,de sokkal többet kap is az államtól. Kérdés,hogy ez kiegyenlíti-e egymást? Budapest egy vízfej, a vidék kárára."


Ezt honnan veszed? Minden forrás szerint Budapest sokkal kevesebbet kap vissza, mint amennyit befizet, és akkor még pluszban az agglomeráció is gyakorlatilag élősködik a városon.

2012. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!