Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közvélemény-kutatás: Le...

Közvélemény-kutatás: Le kellene Schmittnek mondani vagy sem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 22:30
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
8%

"Ezek szerint ha formailag helyesen (tehát bekötve, tagoltan szedve, fejezetekbe, bekezdésekbe tagolva, tartalomjegyzékkel ellátva leírom, hogy "blablabla,....." akkor én is kaphatok doktorit? Hiszen FORMAILAG megfelel, nem???"


Látom nem érted a lényeget, de hát mit is vártam egy MSZP-s től! Amit SP leírt, az formailag megfelelt az elvárásoknak, az pedig hogy fordításon alapszik a disszertáció nagy része, az az akkori egyetem hibája, nem pedig SP-é!

2012. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 Shai-Hulud ***** válasza:
90%

Na igen... Ha ezután Dr. Gipsz Jakab bemutatkozik, akkor rögtön meglesz az összehasonlítási alap: "Doktor? Ja, igen, mint a Schmitt Pál, persze!"

Na köszönöm...


Az a baj, hogy ezzel nem annyira magát égeti (azt már nem nagyon lehet, már szénné égett), hanem azokat a doktorokat, akik becsületesen, sok éves munkával jutottak el odáig, hogy tudományos fokozatot szerezzenek.


Nem a saját megítélését rontja, hanem a magyar egyetemi doktori cím megítélését!


Pedro

2012. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 Shai-Hulud ***** válasza:
92%

"az pedig hogy fordításon alapszik a disszertáció nagy része, az az akkori egyetem hibája, nem pedig SP-é!"


Hadd vitatkozzam veled:

Az egyetemé IS!

De a doktori megszerzésének feltételei nyilvánosak most is, és régen is nyilvánosak voltak. Aki doktorit ír, attól ELVÁRHATÓ, hogy megfeleljen ezeknek a feltételeknek. Ha máshonnan átvesz szövegeket a szerzőség feltüntetése nélkül, az egyértelműen NEM FELEL MEG önálló munkaként.

És ha tetszik, ha nem, ezzel a doktorandusznak TISZTÁBAN KELL lennie, és kellett régen is. Amit Schmitt csinált, az egyértelmű plágium, akárhogy is mosdatjuk(ják).


Persze, az egy szép törekvés, hogy próbálják "nem megtörténtté" tenni a dolgot, csökkelteni a blamázst, csak a baj az, hogy ezzel a magyar egyetemek tekintélyét rombolják le még jobban.

- Ja, magyar doktori cím? Az az, ahol plágiumért is doktorátust lehet kapni?

Ugye milyen jól hangzó megítélés? VALÓBAN ezt akarjuk elérni???


Pedro

2012. márc. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

"Látom nem érted a lényeget, de hát mit is vártam egy MSZP-s től! Amit SP leírt, az formailag megfelelt az elvárásoknak, az pedig hogy fordításon alapszik a disszertáció nagy része, az az akkori egyetem hibája, nem pedig SP-é!"


Az egyetem hibája? Miért, ők másoltak? Schmittisírjak Pál nem tudta, hogy nem lehet plagizálni? Hiszen akkor már volt egy egyetemi diplomája. Azt is valakiről másolta?

Tudod ez a megállapítás ott sántít, hogy ha maga az anyag egy korrekt, saját kutatásokon alapuló, tisztességes munka lett volna formai hibával, az valóban az opponens hibája lett volna, ha nem figyelmeztet rá. Na de azt honnan tudta volna akkor, hogy létezik egy olyan dokumentáció, amihez más hozzá sem férhetett akkoriban Palin kívül?

2012. márc. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam egyetlenegy hozzászólást sem. Szerintem egyértelműen le kellene mondania. De mivel orbán által került oda ahol most van, így biztos nem fog. Elég vastag bőr van a képén! Biztos marad.

Egyébként milyen példát mutat egy ilyen ember?! Pffff

2012. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már ég a pofám a külföldi ismerőseim előtt. Sőt, újabban gondolkodok rajta, hogy lengyelnek hazudjam magam vagy valami...
2012. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
58%
még mindig jobb, mint a cseh államfő aki tollat lopott kamerák előtt :D
2012. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
16%

Emberek, tegye a szívére a kezét, aki nem másolt még soha sehonnan semmit, nem puskázott és nem csalt soha.

Vagy ha te meg te meg te puskáztatok egy középiskolai matekdolinál, ami javított a jegyeteken, amivel éppen bekerültetek az egyetemre és megkaptátok a diplomátokat, akkor a 20-30 éves puskázásért most vissza kellene venni a diplomátokat? Ja, hogy ti nem vagytok köztársasági elnökök? Mit számít, ember-ember! Nem a pozíció határozza meg a múltadat, és nem is tudhatod, hogy 30 év múlva mi lesz belőled, az ember általában nem készül közt. elnöknek.


Tudjátok, hogy hány szakdoga készült ollózással, és még csak nem is fordítás volt? Én jártam egyetemre, tudom.

És hányan vizsgáztak le puskázással? SOKAN, függetlenül attól, kire szavaznak.

Ettől függetlenül nem szép dolog, de a hazudtunk éjjel nappal után nem látom a különbséget.


Hányan töltenek le manapság zenét és könyveket a netről ingyen? Szinte mind szerzői jogot sért. Ugyanúgy, mint a plágium.

Szóval nem kell úgy csinálni, mintha itt mindenki olyan k* becsületes lenne. Mindenki nézzen magába, és ha feddhetetlen, jelöltesse magát köztársasági elnöknek.

Ennyi.

2012. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
72%
Már ne haragudj,de nyugodtan visszanézek a múltamba az egy nyitott könyv. Nincs bent csalás,lopás amiért ne merném vállalni,és nem hiszem hogy egyedül vagyok ebben az országban.
2012. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 asmosys ***** válasza:
72%

ma 18:39


Bocs de ma ez a kommentek legmélye. Tisztán látszik fogalmad sincs se a szerzői jogról, se a plágium szó jelentéséről, se a tisztesség fogalmáról.

Ennyi.

2012. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!