Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kiabáltak az orvostanhal...

Pro Patria kérdése:

Miért kiabáltak az orvostanhallgatók "röghözkötést"?

Figyelt kérdés

Egyfelől nyugodtan elmehetett bárki nyugatra dolgozni, csak vissza kellett fizetnie az állami támogatást. Ha nem a magyar államnak dolgozik, de az ő pénzén taníttatja ki magát, akkor ez jogos elvárás.


Másfelől aki aláírta, hogy vállalja: 5 évig itthon dolgozik, az 10 évig havi +100ezret kapott a fizetéséhez.


Mi volt ebben olyan mocskos diktatórikus dolog??


2012. márc. 30. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Korlátozza a szabadságában ez a megoldás, ez tény. Viszont az is tény (ebből a szempontból lényegtelen, hogy miért), hogy az ország elég nagy bajban van. Részben a szakemberek elhagyják az országot, pedig sokat költenek rájuk - ahogy írod ez valóban kihasználás -, másrészt ha meg csak az lehetne orvos, akinek eleve van pénze, akkor a szegény, de tehetséges ember nem tudna felemelkedni, ezzel nemhogy csökkentenék, de jóval inkább mélyítenék a szakadékot. Harmadrészt pedig olyan is lehetne orvos, akinek se kedve, se tehetsége hozzá, csak a pénz motiválja. A kivándorlással pedig az maradna, aki odakint nem tudna érvényesülni, mert esetleg nem olyan jó (tisztelet a kivételnek!).


Tehát ez a lépés tekinthető egyfajta zsarolásnak az állam részéről. De sajnos elképzelhetetlen, hogy az orvosok bére akár csak megközelítse a nyugati béreket.

2012. márc. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:

Te itt valamit nagyon összekevertél. Egyfelől eddig nem kellett visszafizetni az "állami támogatást", az a most a felsőoktatásba belépő államilag finanszírozott képzésben részt vevőkre vonatkozik.

Másrészt a rezidens ösztöndíjat 5 évig kapják az arra jelentkezők, és ezért 10 évig kell itthon dolozni. Azért az nagyon nem mindegy.


Amúgy kérdem én, hogy neked mi a szakmád, és te kinek a pénzén tanultad ki? És ha külföldre mész dolgozni, ki kéri annak a költségét tőled vissza?

2012. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De az orvosi szakma azért mégis csak más. Nem maradhat orvos nélkül az ország, igen sajnos nincs abban az anyagi helyzetben hogy az orvosok itthon kapott bére az versenyben legyen a nyugati bérekkel, de tartoznak annyival hogyha az állam pénzén tanultak akkor legalább pár évig itthon maradnak.
2012. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem csak az orvosokra fog vonatkozni ez, hanem mindenkire, aki államilag támogatotton végzi el az egyetemet.


Egyébként én sem értem a felháborodásukat. Ugyanis nyugodtan mehetnek külföldre, ebben senki sem korlátozza a szabad mozgásukat, csak akkor fizessék vissza a képzés költségét. Úgy is manapság divat az a hozzáállás, hogy otthon minden szar, minden rossz, Nyugaton pedig királyság van és még a csirkék is aranyat sza*nak! Ez az állam részéről teljesen jogos kérés, és semmiben nem korlátoz semmiben, mert bármikor ki lehet menni külföldre, csak vissza kell fizetned a költségeket. Én is külföldön élek, de mind a két diplomámat költségtérítéses formában szereztem.

2012. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:

ezután mindenki tartozik ennyivel, hisz ez lesz az államilag finanszírozott képzés feltétele.

Azzal nem értek egyet, hogy az orvos - csak azért mert orvos, és az állam nem tudja megfizetni - más lenne, mint bármilyen más szakma. Ők azért vannak más helyzetben, mert olyan a szakmájuk, amivel bárhol el tudnak helyezkedni, szemben pl. egy pedagógussal, aki külföldön semmit sem ér a diplomájával. De meg kell nézni, hogy a nyugati határszélen élő szakmunkások közül hányan járnak át Ausztriába dolgozni, pedig ők is az állam pénzén tanulták a szakmájukat.

2012. márc. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"Egyébként én sem értem a felháborodásukat. Ugyanis nyugodtan mehetnek külföldre, ebben senki sem korlátozza a szabad mozgásukat"


Előző! Mentek is, egészen nyugodtan, pont ez a probléma. És rájuk már nem vonatkozik a képzési költségük visszafizetése.

2012. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Korlátozza a szabadságában ez a megoldás, ez tény."


Nem korlátozza csöppet sem. Ugyanis egynek sem tartanak AK-t a fejéhez, hogy a mi pénzünkön köteles tanulni. Mindegyiknek megvan a lehetősége a fizetésre.

2012. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Olyan is lehetne orvos, akinek se kedve, se tehetsége hozzá, csak a pénz motiválja." Azért ezt erősen kétlem. Az orvosi egyetemet nem tudja minden hülye elvégezni, szemben egy-két büfészakkal. Már az első héttől kezdve boncolnak, akinek nem bírja a gyomra, hamar ki is esik. A tananyag is hatalmas, ők nem bulizzák végig a szorgalmi időszakot ellentétben más szakokkal.

Azzal viszont én is egyetértek, hogyha az állam pénzén tanulnak, akkor maradjanak is itthon pár évig. Örülök most a válaszoknak, mert pár hete én is ezt írtam, és mindenki lehurrogott, meg lepontozott, hogy szegényeknek milyen kevés a fizetésük. Ezt már akkor is tudták, amikor elkezdték az egyetemet. Az ország pofátlan kihasználása, hogy elvégzi az egyetemet az adófizetők pénzén, már eleve azzal a szándékkal, hogy külföldön fog dolgozni. Akkor fizessen érte, vagy tanuljon eleve külföldön.

2012. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"ma 16:00"


Nem mindenkinek adatik meg az a lehetőség, hogy a családja pénzelje az orvosi tanulmányait. Egyre kevesebb embernek, a keretszámok csökkentése nélkül is. Sokaknak még az államilag támogatott képzésre is nehéz a kellő pénzt előteremteni (enni, ruházkodni, közlekedni, élni addig is kell). Tedd össze a két kezed, ha neked tudják a szüleid finanszírozni az egyetemet akár költségtérítésesen is.

2012. márc. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Felháborító amit írtok!


Igen a kormány erőből intézi el dolgot! Nem fizetés emel általánosan, hanem csak hangulat javító intézkedéseket tesz a kormány. Ha tényleg olyan fontosak az orvosok akkor miért az eredménytelen futball akadémiákra, futball stadionokra költjük a pénzt. A focisták persze nem lesznek röghöz kötve.

Európa Uniónak az emberek és eszmék szabad áramlása az egyik alapelve és mi ezt akartuk.


Ezt + 100000-et bármikor vissza lehet vonni hiszen csak ösztöndíj(csak egy kegy).(Felhívnám figyelmet ezt az ígéretet egy olyan kormány teszi amelyik szeret visszamenőlegesen törvénykezni.)

Az orvos arisztokrata gyereknek előbb utóbb úgy is lesz magánrendelője, a többi meg pusztuljon illetve eddig is el voltak valahogy.


A médiában rendszeresen elhallgatott tényre hívnám fel a mocskolódok figyelmét a rezidens képzés ma sem ingyenes.!!!

És attól drága az orvosi egyetem és eü. az nem biztos, hogy a pénzt hallgatókra és a betegekre költik.


Az általános fizetés emelésen kívül, komoly ellenőrzésekre lenne szükség. Ami sok jó pozícióban lévő orvosnak fájna.

Jól rá tudjuk uszítani a népet, politikai veszteség nélkül

pénzt beszedni a népen.

2012. márc. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!