Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálja sok vidéki még...

Miért utálja sok vidéki még mindig Pestet? Azt hittem, hogy "Pest-ellenes" felfogás már a múlté.

Figyelt kérdés

A legújabb érdekesség, amit felfedeztem, hogy egy vidéki fiatal feljön Pestre és 90 százalékuknak nem tetszik a város..Mi nem tetszik??


Ezután mit csinálnak? Elmennek külföldre egy másik nagyvárosba pl Londonba.. Azzal a címszóval, hogy Pest rossz.

Akkor pl London az már jó? Nem értem...


2012. ápr. 3. 21:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%

Vidéki vagyok és nem utálom Pestet. Nem is imádom. A falumat utálom az ottani lakosok miatt.

Pesttel úgy vagyok, hogy ott mindig úgy érzem, hogy zajlik az élet és a munka. Vidéken nem. Jó lenne egy ideig Pesten élni, de megfizethetetlen. Örökké nem élnék ott. Mielőbb keresnék egy másik falut, amit szeretek is. Pesten folyton zúgnak az autók, ráadásul bűzlenek is, az erős közvilágítás miatt a csillagok sem látszanak esténként rendesen. Fák, madarak is alig vannak.

Rengeteg ember él pesten, de ez a sok ember mégsem képes tisztán tartani a városát. Holott egy főre sokkal kevesebb terület jutna, ha rendet kéne tenniük maguknak a házuk előtt vagy a parkjaikban. Ez rossz. Helyettük közterületesek dolgoznak, akiknek a munkáját visznt nem becsülik, szemetelnek össze-vissza.

A régi történelmi épületek, házak, utcák mesések Pesten, nekem tetszik.


Szerintem azért mennek sokan Londonba, mert vidékiként nehéz Pesten munkát találni, vidéken pedig nincs munka...

2012. ápr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
Hát azért nem nagy szám Pest már megbocsáss.Hatalmas a szmog,állandó dugók,bunkó emberek,grafiti,a letépkedett papír reklámok lógnak mindenhonnan,minden járda végighugyozva,kutyaszar minden menyiségben,koszos régi felújítatlan épületek,kátyús utak,sok épület lakója arra nem vette a fáradságot hogy a 2. világháborús golyónyomokat eltüntesse a mai napig,koszos udvarok omladozó falakkal,bezárt üzletek sorra,sexshop minden második sarkon,trágya tömegközlekedés,nincs egy tiszta park ahova az ember nyugodtan elmehetne.Most kapásból ennyi ugrik be, én jártam Londonba is és még sok helyen de ennyire lepusztult mint Pest egyik se volt sajnos.
2012. ápr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Ez valahol olyan kölcsönös dolog. Amíg a pesti lenézi a vidékit, addig a vidéki nem lesz oda sem a városért, sem a lakóiért.
2012. ápr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
60%
Én csak simán a pesti embereket nézem le. Talán azért mert ismerek egykettőt. Persze nem mindenki ilyen hálistennek
2012. ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
12%
Amit a 22:15-ös írt, az tökéletes példája azoknak a toposzoknak és közhelyeknek, amik a Pestet gyűlölők fejében élnek. Tömény baromság, látszik, hogy az illető nem ismeri a várost. Ha a miértjét keressük az ilyen hozzáállásnak, akkor a vidékiek kisebbségi komplexusánál kötünk ki. "Ha nem lehetek része valaminek, akkor legalább hadd utáljam."
2012. ápr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a nagyvárosi életvitel nem tetszik. Rengeteg időt elvesz az utazás. Naponta órákat araszolni a forgalomban, számomra elfogadhatatlan időpocsékolás. Vidéki kisvárosban lakom 15 perc a munkahelyre 15 perc haza. Csend, tiszta levegő, kertvárosi környezet, nyugalom.
2012. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%

ma 22:27


Már hogyne ismerném hiszen évekig éltem ott.Minden amit írtam az igaz a városra, nézz csak körül ez az igazság.És hiába mondód az én városomban minden megvan semmi sincs amit irigyelni lehetne Budapesttől.A város sokkal jobb hely lehetne de az ott lakók nagy része tesz rá, kár is tagadni.

2012. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
19%

22:15...én Pesten élek, de vidékiként kezdtem, reagálnék pár dologra:

-szmog,állandó dugók...más nagyvárosainkban is volt mostanában szomgriadó, de attól függetlenül, tény hogy ebben erősen a főváros az első.

-bunkó emberek...bunkó emberek mindenhol vannak, a legultolsó kis faluig

grafiti,a letépkedett papír reklámok...szintén megesik vidéken is

-sok épület lakója arra nem vette a fáradságot hogy a 2. világháborús golyónyomokat eltüntesse, mert jórészük vagy állami lakás, vagy műemléki épület amihez nem lehet hozzányúlni

-trágya tömegközlekedés...trágya??...f@szom, nemmondom biztos van jobb, színvonalasabb, de azért szarnak nem nevezhető a pesti tömegközlekedés sem, attól hogy a magyar ember túl finnyás

nincs egy tiszta park ahova az ember nyugodtan elmehetne...tény hogy vannak ótvar helyek is, de mellette vannak szépek is, de ugyanez elmondható bármelyik másik nagyvárosunkra


Londonban jártak ismerőseim is, azért abban a városban is meg bárhol máshol megvannak a helyek ahova jobb ha épeszű ember nem téved be.


Amúgymeg, én sosem voltam oda pestért különösebben, de azért a keleti régióba már nem szívesen járok haza. Sztem ez a vidéki vs pesti dolog egy idő után kialakul az emberben. Vidékiként fura lesz egy ideig pesten élni, de ha megszokod, akkor meg kijönnek az "otthon hibái" mikor hazamész.


Meg hallottam már pesti öreg nénitől is olyat h "na ez is biztos bunkó vidéki volt", mikor valaki épp bevágott elé a buszon...


Amúgy nekem pont az ellenkezője jön le, hogy a vidéki fiatalok szívesen jönnek pestre mert bulizni lehet, és ahogy fogalmaznak "itt van élet".


De amúgy valószínűleg a magyar embernek csak szimplán kell mindig valaki akit utálhat.

2012. ápr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
16%
Én is észrevettem az egyetemen, hogy rengeteg vidéki diák szapulja a várost agyba főbe. Ilyenkor megjegyzem nekik, hogy ember, attól most eltekintek, hogy a szülővárosomat ócsárolod, bár fordított esetben gondolom kivernéd a fogamat, de azért mégiscsak vendég vagy itt kollégistaként, tehát kicsit sem illendő ez a modor. Fogalmam sincs miért van ez így egyébként, gyanítom, hogy a város méretei valamiért megijjesztik őket, vagy szokatlan nekik a nyüzsgés, és az ebbéli frusztrációt így vezetik le. Nem mondom, hogy tökéletes a város, mert koránt sem az, de szerintem egy "bevándorlónak" semmi joga mocskolódni. Kritikát mondani lehet, de mocskolódni nem.
2012. ápr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
25%
Hogy példát is mondjak a mocskolódásra: az emberek nem tartják rendben a portájukat. Tessék már kimenni a kertvárosba, és megnézi a portákat! Az meg, hogy a belvárosban a bérházak között a közterületesek takarítanak nehogymár probléma legyen.
2012. ápr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!