Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálja sok vidéki még...

Miért utálja sok vidéki még mindig Pestet? Azt hittem, hogy "Pest-ellenes" felfogás már a múlté.

Figyelt kérdés

A legújabb érdekesség, amit felfedeztem, hogy egy vidéki fiatal feljön Pestre és 90 százalékuknak nem tetszik a város..Mi nem tetszik??


Ezután mit csinálnak? Elmennek külföldre egy másik nagyvárosba pl Londonba.. Azzal a címszóval, hogy Pest rossz.

Akkor pl London az már jó? Nem értem...


2012. ápr. 3. 21:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
46%
Pesten majdnem kétmillió ember él, és hétszázezren az agglomerációban, akik napi szinten közlekednek, dolgoznak, tanulnak a fővárosban. Ez az ország teljes lakosságának negyede. Ennyi ember némileg több koszt termel, mint mondjuk Kőszeg lakossága. Nyilván számszerűleg több a bunkó is, mint egy kisebb településen. A koszt, a bűzt, a zsúfoltságot lehet utálni, én sem szeretem, de a nagyvárosi lét ezzel jár. Javaslom a finnyogóknak Párizs felkeresését, csak hogy lássanak egy igazán koszos várost. Öröm lesz Pest utcáit járni utána....
2012. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%

na ilyen "bevándorlózás" után mondhatom h bunkó pesti?

amúgy miután az ember megszokja tényleg nem rossz hely ez de tuti kell egy kis idő (1-2 év?) mire az ember megszokja

ami engem zavar benne az az h tudom és érzem h a levegő mérgező és hogy mindig mindenhol sokan vannak

2012. ápr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki szokja meg. Mi siófokiak vagyunk, ami ugye ősztől tavaszig egy álmos kisváros. Én 19 évesen költöztem fel Pestre és 20 éve itt élek. Megszoktam, elviselem, a munkám ide köt. De a testvéreim, akik szintén itt tanultak, hazamentek, mert rettegtek, ha vezetni kellett, gyűlölték a zsúfolt tömegközlekedést, a zajt, a szennyezett levegőt. Nem vagyunk egyformák. De sosem bunkóztam a pestieket, ők sem engem.
2012. ápr. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
31%

Én Buda egy szép körzetében lakok. Imádok itt lakni, fél óra sétára van az erdő, csodás házak vannak mindenfele, fél óra busszal meg bennt vagyok a centrumban.


Amit én mindig is utáltam, az Pest egy része. Az Astória-Keleti szakasz épületek szempontjából jó lehetne, de nekem túl mocskos. A legundorítóbb terület az a nyócker meg a 9ker egy része is. Na azt lehet nagyon gyűlölni. A klasszikus turista részek szépek.

Na meg aztán a csomópontok undorítóak: Nyugati, Moszkva, Blaha. Wáh, nagyon nem szeretem, főleg az ott kuncsorgók miatt.


Belvárosban én se laknék, nem szeretem, de itt Budán kellemes. Szép panoráma, csend, jó levegő, mégi közel a centrumhoz.


MO egyik problémája ez a vízfejűség, amit Trianon idézett elő. Budapest a város, a többi vidék. Én személy szerint nem költöznék el innen, itt vannak jó lehetőségek, ki tudja még az a pár kisváros, Kecskemét, Miskolc, Debrecen, mikor fejlődik fel.


A bunkó emberek valóban mindenhol fellelhetők. Mondjuk szerintem a magyar ember alapvetően nem egy toleráns fajta, személyes élményeim alapján ha összevetem pl a belgákkal. Kicsit mindenki tud undok lenni.

2012. ápr. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
70%
Én nem utálom Pestet, sőt szeretek is elmenni oda egy egész napra. Kellemesen el lehet tölteni sétákkal, egy kis állatkert, elit éttermek, cukrászdák, bevásárlóközpontok, stb. De nem költöznék fel soha, mert az a nagyvárosi forgalom, a dugók, a szmog, meg az a nagyvárosi zsivaj, ráadásul nem mered a gyerekeidet sem nyugodt szívvel elengedni sehova, este meg pláne. Jobb egy viszonylag nyugodt vidéki városban, ahol nincs meg mindez csak a töredéke.
2012. ápr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
32%
Sok vidéki településen amilyen cigánytúlszaporulat van, én ott se engedném el nagyon a gyerekem. Pestnek is megvannak a nyugos, külvárosi részei. Na meg persze a nagy paneltelepek.
2012. ápr. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha szabad én is kifejteném a véleményemet: rólam azt kell tudni, hogy vidéki nagyvárosban (100 felettiben) nőttem fel, majd két évvel ezelőtt, 19 évesen kerültem Pestre, azóta ott élek, így azt hiszem látom mindkét oldalnak az előnyeit és hátrányait:

Budapestnek nagy előnye a rengeteg lehetőség mind munkaügyileg, mind szórakozás ügyileg, ez az ami általában ide vonzza az embereket. Alapvetően megtaláltam itt a számításaimat, lett nagy baráti társaságom, számos szabadidős tevékenységem, színvonalas iskolám és mellette munkám, azaz nem igazán unatkozok ebben a városban. Viszont mégsem tudok soha teljesen kikapcsolni, egyszerűen a levegőben van a stressz vagy nem tudom, akkor tudok csak igazán megnyugodni amikor haza látogatok. Valószínűleg az állandó tömegnek és zajnak köszönhető ez.

Ami a pesti embereket illeti: nyilván találkoztam nagyon barátságos emberekkel is, viszont a többség sajnos nem ilyen volt, ez főleg az első időszakban nagyon rosszul esett: ahányszor nem tudtam valami számukra alapvető információt (például nagy rácsodálkozásom volt az amikor hajnali egykor még járt a körúti villamos vagy például, hogy a BKV bérlet érvényes BP-n belül vonatokra is stb.) mindig jött a szokásos szöveg, hogy "ja hát felétek nincs villamos", de mindezt olyan hangsúllyal, mintha azt feltételeznék, hogy felénk lovaskocsival járnak az emberek, egy szóval bármi ilyen történt mindig én voltam a gyökér vidéki, holott én (nyilván be akartam illeszkedni) soha nem szóltam le semmit, még ha lett is volna mit amikor pl.: először mentem végig a Blahán az aluljáróban). Azóta szerencsére megtanultam hogy működnek ezek a dolgok, így kevesebb a beszólás, de még így is kapok időnként...hát ez van, biztos én vagyok a bunkó vidéki, nyilván ha ők költöznének egy idegen városba ők ismernék egy hét után az összes járat útvonalát és menetrendjét...

Másik oldalról is azt látom, hogy az emberek Pesten sokkal távolságtartóbbak (értem ez alatt azt, hogy amíg nem muszáj nem szólnak hozzád), mást ne mondjak számomra nagyon meglepő volt, hogy a 10 emeletes panelházban ahova költöztem az emberek jóformán a köszönésen kívül semmit nem kommunikálnak egymással.

Másik oldalról elmondhatjuk, hogy az utóbbi sok sok évben elsorvasztották az ország Budapesten kívüli részét és emiatt nagyon elmaradott lett a vidék, a legtöbb területen komoly munkahelyhiány van és ez teljes mértékben tönkreteszi az egészet. Szóval valamilyen szempontból mégis sokkal jobb/könnyebb Budapesten megélni: több munkahely, több fizetésért, hasonló árakkal.

Összegezve úgy látom a helyzetet, hogy Budapesten túl kis területen túl sok ember van összezsúfolva, ettől függetlenül viszont rengeteg a lehetőség, míg vidéken sokkal nagyobb a nyugalom, barátságosabbak az emberek, mindössze megélni sokkal nehezebb...

2012. ápr. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Én Kecskeméten nőttem fel, Pestről egy órányira aminek a szélére költöztünk kamaszkoromban és utáltam. Hogy uncsi, hogy mindenki foglalkozik a másikkal, rám ne is nézzen senki, stb. stb. Felkerültem Pestre, az első pár évben oda voltam tőle, hogy mennyi üzlet, mennyi lehetőség, jaj de jó, jaj de szép. Aztán szépen lassan rájöttem, hogy az üzletek folyton zsúfoltak és különben is sokkal kényelmesebb és olcsóbb a neten vásárolni és a futár kukutyinba is kihozza. Hiába van sok program, vagy méregdrágán taxizni kell a dugóban, vagy a saját kocsiban ülni a dugóban, de akkor nem lehet inni, vagy az éjszakai buszok csodáját lehet élvezni, és az az igazság, hogy mondjuk télen a francnak sem volt kedve másfél órás közlekedéssel elmenni bárhová, meg úgy általában egy idő után, mindig a hosszadalmas közlekedéstől ment el a kedvem. Na meg a parkolástól, vagy egy rémálom, vagy drága.


Aztán hiába a sok üzlet, többnyire ugyanabból van több a város különböző pontjain, de a különböző üzletek megint csak túl messze vannak egymástól.


Egy idő után nehezebb kipihenni is magát az embernek, mivel soha nem áll meg az élet.


Visszaköltöztem Kecskemétre. Bármit megkapok itt is, sőt általában olcsóbbak a dolgok, mint Pesten. Hamarabb elmegyek színházba, programokra, mert 15 perc sétával odaérek, vagy ha nagyon lusta vagyok, akkor sokkal olcsóbb a taxi, mivel minden közel van. Nyilván, mint mindenhol vannak itt is szemetelők, csövesek, kutyaszarok, de azért nem mindegy, hogy pl. a napi tömegközlekedésemet ez semennyire sem érinti, míg Pesten minden reggel és minden délután 2 csöves hugyos, kutyás kéregetős, büdöskés aluljáróban is kellett mászkálnom. Ráadásul, ha itt úgy vagyok vele, hogy nem akarok nyomorogni, mikor megyek valahova, akkor leszállok a buszról és sétálok. Nincs távolság egy fiatalnak itt. Bárhová kényelmesen el lehet sétálni. A reggeli csúcsban a metrón, hiába kezdtem már rosszul lenni a melegtől és a levegőtlenségtől, nem tehettem meg, hogy leszállok és megyek gyalog, mert sokkal nagyobbak a távolságok értelemszerűen és hiába várok következőre, vagy 2 órán keresztül úgy is ugyanolyan zsúfolt lesz az összes ami jön.


Meg én pl. azt is utáltam, hogy mindig gyanakodni kellett, és megnézni az ülést mielőtt leülök, mert sose lehet tudni, hogy a csöves mikor pisilte magát össze rajta. Barátnőm ott ült bele a buszon, addig nekem eszembe sem jutott, el sem hittem, hogy van ilyen, de onnantól kezdve szinte rettegtem, hogy hugyos ülést fogok ki. Itt azért nem másznak fel folyton a buszra, pont azért, mert elgyalogolnak a csövesek is akárhova, ahova épp menni akarnak.


Aztán nyilván a tömeg nagysága miatt nem lehetséges, de pl. tök rossz, hogy nem lehet egy rohadt jegyet venni Pesten a buszon, mikor pl. én olyan helyen laktam, ahogy több kilométeres körzetben egy kis bolt volt, ahol árultak jegyet, de vagy nyitva volt vagy sem. Ha az nem volt, akkor semmi, holott ott volt több busz és egy villamos végállomása is!


Nekem semmi konkrét nem hiányzik Pestről. Ha valami nagyon nincs máshol, akkor autó/busz és egy óra alatt fent vagyok. Talán csak annyit sajnálok, hogy itt nem tudok felnőtt balett oktatásra járni, meg mondjuk japánt tanulni, de őszintén ott voltam évekig Pesten és ott sem mentem, mert nem volt se időm se kedvem az órákon kívül még annyit rászánni időben a közlekedésre.

2012. ápr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a tegnapi 22:15-ös.


Ne értsetek félre, a kérdés az volt miért utálják a vidékiek Pestet? Oldalakat tudnék írni arról hogy mi jó bent, de ez nem volt a kérdés része.Én nem utálom se Pestet se a Pestieket.Csak leírtam hogy vidékiként mit utálok bent és mi az ami zavar bent.


Én laktam Pesten és a testvéreim is mind elhagytuk.Nem szerettünk ott lakni egyáltalán, pedig kiskoromban mikor ezerszer jártam rokonoknál fent imádtam a várost.Mert jó volt ott lenni ahogy már írták az állatkert világszínvonalú egy kisgyerekes családnak egy egész napos program,a vidámpark is jó volt bár ma már nem tudom milyen színvonalú lehet,ahogy az egész Hősök tere és környéke, a múzeumok,a parlament a Lánchíd,a Budai vár.Imádtam a nagy plázákat a Mamut egy állom volt kisgyerekként.Ma már rosszul vagyok ha be kell mennem az ezredik ilyenbe például az Aréna Pláza akkora egy trágya lett akárcsak ha Mamuthoz vagy a West-End-hez hasonlítom.Mert igénytelen ahogy a város nagy része is az.Ha felújítanák ezeket a századfordulós házakat a világ egyik legszebb városa lehetne, egyszerűen rossz nézni hogy a Halász bástya belülről szét van Grafitizve vagy mondhatnám a Lánchíd alatti alagúttat.És hiába műemlék egy épület attól még az eredeti állapotokat vissza lehetne állítani, nem igaz hogy egy lakónak vagy az önkormányzatnak nem jut eszébe hogy 70 év után valamit kezdjenek már vele.


Én a Moszkva téren laktam, minden reggel szét volt hugyozva a járda, tele volt szarva a bokor alja,a cigányok melósok/árusok zaklattak,a villamostól renget az egész ház,állandó sziréna,az elviselhetetlen forgalom ez egy vidéki kisváros után szörnyű ám.Aki ide születik annak lehet fel se tűnik de a levegő teljesen más (tudom hogy sok kisebb városban is van szmog) érzed bent hogy egészségtelen.1,5 óra volt még elértél a város másik végébe.Én ennyi idő alatt átugrók a 70 km-re lévő másik nagyvárosba.


A közlekedés igenis trágya állandó dugók,füst.A buszok kigyulladnak, a villamos lerobban, a metro füstöl, sehol nincs egy parkolóhely.Ahol én lakom ott alacsony padlós Mercedes buszok járnak amiket 3 évente cserélnek,wifi-s,van amelyiken van tv is.Ha már London volt a példa ott simán találtál parkolóhelyet 50 m-re ahova menni szeretnél.Egy hétig voltam ott és sokkal jobban élhetőbbnek tűnt mint Pest.Persze ott is voltak szörnyű helyek és volt hogy 20 percig mentél és nem láttál fehér embert de ha leültél nem volt az a rossz érzésed hanem biztonságban érezted magad.Pesten én legalábbis csak akkor nyugodtam meg ha már a lakásba voltam és bezártam az ajtót.


A tisztaságról annyit hogy sajnos nagyon koszós a főváros, hiába írjátok hogy sokan laknak ott, nálunk nem szemetelnek mert a szemetesbe dobják, Pesten nincs is nagyon szemetes a nyilvános wc-ről nem is beszélve egy rémálom lehet ha nincs hova menned mondjuk ha egy turista vagy.Az én városomban nincsenek letépkedett papírokkal tele az összes fal,lámpaoszlop.Múltkor mikor jártam fent novemberben Budapesten az egyik lámpaoszlopon még a 2006-os választási plakát volt kint, értitek senki aki ott él vagy a városgazdálkodás nem vette a fáradságot hogy lepucolja 6 év alatt mert igénytelenek.


Valaki már írta hogy a lakók bunkók, ez igaz sajnos nem mondóm hogy az összes Pesti az de sokkal fásultabbak, be vannak zárkózva.Lenézik a vidékieket pedig semmivel se jobbak ők.Ahol laktam társasház ott a szomszéd néninek hiába köszöntél csak vicsorgott rád aztán elfordult.De az is érdekes volt mikor betörtek a lakásba és egész nap tárva nyitva volt a lakásunk egy szomszéd nem vette a fáradságot hogy felhívjon.Az ilyenek vidéken elképzelhetetlen.A másik az hogy nagyon beképzeltek is ha lejönnek vidékre.Tavaly egy rokon család volt nálunk Pestről és úgy el voltak szállva hogy ők a nagy Budapestiek "Ó ebben a városban van jégcsarnok is, ki gondolta volna" mondták miközben ők Pesten olyan utcában laknak ami 5 éve még nem volt leaszfaltozva és földúton jártak.


És nem azt mondóm hogy mindenki ilyen jártam Buda nagyon elit környékén az egészen más ott simán tudnék élni én is.Ahogy a vidéken is van sokkal jobb városok(Köszeg)és nagyon rosszak is (Ózd) de a Pestiek egy kalap alá veszik az egész vidéket.

2012. ápr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy ezt írom, de nekem valahogy sosem tetszettek igazán ezek a zsúfolt nagyvárosok. Jobban szerettem a nyugodt vidéket (ahol most lakok, sajnos nem az), mondjuk a hegyes környéket, azt hogy este kiülök a kertbe, vagy sétálni egyet, miközben friss levegőt szívsz. Ha tó, patak vagy valami hasonló víz van a közelben, akkor az már tényleg mindent visz. És ne legyen se zsúfolt se forgalmas. Hát ezt a hangulatot egy nagyváros sosem adja vissza.
2012. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!