Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gúnyolódnak sokan az...

Miért gúnyolódnak sokan az EU-s támogatással? Gondolok itt:

Figyelt kérdés
például építenek valamit és az nem EU-s akkor odaírják néhol mellé h ez meg ez nem az európai unió támogatásával épült... most azzal mi a baj h az EU támogat vmit? ha nem adna pénzt az jobb lenne? miért kell ezzel gúnyolódni?

2012. ápr. 4. 22:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%

Csak kiírják az igazat az miért lenne baj?

Az eu-val meg már mindenkinek tele van a **sza

2012. ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem "gúnyolódnak" rajta, hanem közlik a tényt.


- az EU-pénzekből épülő beruházások gyakorlatilag kivétel nélkül "kifizetőhelyek", pénzlenyúlások.


- EU-támogatáshoz itthon szinte csak az jut, aki a "megfelelő embereknek" visszaoszt a támogatásból. (konkrét példa: cég pályázott 20milliós támogatásra. A pályázat "elbírálásának" feltétele 500e kézbe + a támogatás elnyerése esetén 8M megbízás a "meghatározott" cégnek.


- Azzal, hogy valaki kiírja, h. nem támogatásból, hanem saját erejéből épít valamit, egyúttal jelzi, hogy nem vesz részt ezekben a csalásokban (hogy azért nem vesz részt, mert nem jutott "a tűz közelébe", vagy azért, mert tisztességes, az most részletkérdés)

2012. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%

" most azzal mi a baj h az EU támogat vmit? ha nem adna pénzt az jobb lenne? "


Igen, lényegesen. De te míg élsz ezt megérteni nem fogod.

2012. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
8%

ez kb. azt jelenti d.ugd fel magadnak EU a tamogatasod, megvagyunk nelkule is...muhahhaaaa

bajnak onmagaban nem lenne baj egyebkent, csak minden szentnek maga fele huz a keze, na ez az EU-ra hatvanyozottan igaz!

2012. ápr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
53%

az eu támogatás jó dolog lenne.

Az eu ebben nem rossz. A gond nálunk van. Az, hogy a pénzt ellopják a MAGYAR politikusok és a haverok.


Én találkoztam régebben munkám során olyan melóval ami jó ha megért kb 200e Ft-ot, azt se nagyon mert ócska fos volt ,de ilyen eu-s pénzekből lett volna valami 10milla kb a cégnek ahol dolgoztam. (versenyszféra, csak az egyik állami céggel haver volt a főnök) Mondjuk a pénzek befagytak a fidesz érkezésével mert szinte az összes munkaerőt kirúgták (mármint az állami cégtől), nem tudom ezzel mi lett azóta, mert már nem dolgozom ott.


szóval itt nem az eu-ra kell fújni, mert adhat pénzt az imf, eu, kína, vagy adhatnak pénzt az adófizetők, az eredmény szar és fos, ha ellopják, nem másra kell mutogatni.

2012. ápr. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"szóval itt nem az eu-ra kell fújni, mert adhat pénzt az imf, eu, kína, vagy adhatnak pénzt az adófizetők, az eredmény szar és fos, ha ellopják, nem másra kell mutogatni."


igen én is ilyesmire gondoltam... de mégis úgy írják ezt az egészet mármint hogy nem EU-s mintha az EU ezzel rosszat tenne... olyan ez mintha én haragudnék valakire mert ingyé' ad pízt nekem :D

2012. ápr. 5. 01:10
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"[...]ingyé' ad pízt nekem"

Hujjujj, el vagy te tévedve, de nagyon!

Ez az "ingyen" pénz más csatornákon a többszörösébe kerül nekünk. Ne gondold, hogy az EU tagjai egytől egyik jótékonysági intézmények, ingyen nincs semmi.

2012. ápr. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Csak kiírják az igazat az miért lenne baj?

Az eu-val meg már mindenkinek tele van a **sza"


Szerintem leírtam, hogy miért baj... azért mert ők ingyen adnak pénzt valamire és aki segít azon miért kell gúnyolódni? ez az egyik a másik pedig ha valóban nem gúny mint ahogy gondolom állítani akartad akkor minek írják bele h az EU segítsége nélkül? miért nem csak azt írják oda hogy ez meg ez ilyen olyan polgárok... mi lenne ha fordítva lenne ha az EU is pl hasonlóképpen viccelődnék, hogy ez meg ez a magyar emberek segítsége nélkül EU-s támogatással és külföldi tőkével épült Magyarország segítsége nélkül a magyaroknak? ez milyen poén lenne már nem? mert amúgy kb ez a nagy helyzet

2012. ápr. 5. 01:17
 9/24 A kérdező kommentje:

"Ez az "ingyen" pénz más csatornákon a többszörösébe kerül nekünk. Ne gondold, hogy az EU tagjai egytől egyik jótékonysági"


igen sorold kérlek mondj példát

2012. ápr. 5. 01:18
 10/24 A kérdező kommentje:

"Igen, lényegesen. De te míg élsz ezt megérteni nem fogod."


Akkor Áruld el miért lenne jobb, ha az EU megvonná a támogatást? Ha te ennyire érted nyilván eltudod magyarázni már nem feltétlen nekem hanem másoknak hátha ők kíváncsiak rá persze csak ha nem vagy kissé korlátolt mert ha igen akkor ne erőltesd magad.

2012. ápr. 5. 01:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!