Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországot illetve a...

Magyarországot illetve a földet a zsidók "uralják"?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak a "szélsőségesek" meggyőződése?


Ezt persze nem úgy értem,hogy minden "nagy" dolog élén Kohn nevű emberke áll ,hanem,hogy zsidó származású ember és ilyen nagy dolgok többségének az élén ő áll.

Például politikusaink között is több zsidó származású van, vagy felesége vagy rokona zsidó.


/én tudom mit hiszek nem engem kell meggyőzni csak vélemények érdekelnek/



2012. ápr. 8. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Zsidóság egy zárt klub(nem lehet mindenki zsidó olyan egyszerűen, mint katolikus. Ez viszont jó ötlet, mert volt olyan, hogy épp emiatt nem jelentett veszélyt, azokban az időkben, amikor a politika és a vallás még ugyanazt jelentette, így jobban békén hagyták őket. Aztán Hitler próbálkozott máhogy megközelíteni a dolgot, elvenni tőlük a vagyonukat írtással), nagy összefogással. Bankok, illetve minden amiből pénzt lehet csinálni, az az övék. Tanulnunk kéne tőlük összefogást. Tehát nem ölni kéne, hanem összefogni. Ő nekik van erejük összefogni, míg egy német fujjöl egy keletnémetre, vagy egy osztrákra. Németek amolyan ön nácik. Tehát én pártatlan vagyok, sőt mondom, hogy sokmindent kéne tanulnunk a zsidóktól!
2012. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem uralják. A pénz uralja, egyesek pedig úgy gondolják, hogy ha a pénz zsidóé abból jó nem sülhet ki. Hát köszönöm szépen én jól elvagyok a zsidók állatként kezelt gójaként :).

Szeretném megemlíteni mit mondott Kossuth Lajos az antiszemitizmusról : “Én ember és ember között faj-, nyelv-, vallásfelekezet miatt soha nem tettem s nem is fogok tenni különbséget; az antisemitikus agitatiot mint a XIX. század embere szégyellem; mint magyar restellem, mint hazafi kárhoztatom.”

2012. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Az kormányok, a bankok és a nagy nemzetközi multicégek zsidókézen vannak. Szóval kijelenthetjük, hogy igen, ők uralják.
2012. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

"Vagy ez csak a "szélsőségesek" meggyőződése? "


Nem, ez az irigy szakmával és tudással nem rendelkezők meggyőződése, akik megpróbálnak találni egy harmadik személyt akit lehet okolni azért mert nem vitték semmire az életben.

2012. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Igen. Nem szélsőséges meggyőződés, hanem ez az igazság.
2012. ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 yossarian44 ***** válasza:
89%

Az antiszemitizmus a kisember meggyőződése, amiben saját kudarcait rálőcsölheti egy másik félre. A legtöbb antiszemita zsidót sem látott életében. Általában nem is azt zsidózzák le, aki ténylegesen az, hanem akinek sok pénze van, befolyása, vagy hatalma, na az rögtön zsidóvá változik a szemében.


Az is eléggé közismert, hogy a XX. eleje óta a bankszakma felső rétegében is sokkal - de sokkal - több a gój, mint a zsidó, de ez nem zavarja az igazi hülyét, ismételgeti azt, ami legutoljára a 19. században volt igaz.


Azt sem árt tudni, hogy a 19.-20. századi kelet-európai asszimiláció következtében nagyon sok embernek van 4-5 generáción belül zsidó felmenője, tehát gyakorlatilag bárkire ráhúzhatjuk, hogy zsidó.


Mert ha nem zsidó felmenő, akkor zsidó ismerős miatt, vagy mert egy politikus egy fényképen tartózkodik egy rabbival, na akkor már az is zsidó, vagy zsidóbérenc.


A primitív ember egyszerű magyarázata a bonyolult problémára.

2012. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Első válaszadó vagyok. Hiába van 4-5 felmenőig valaki zsidó rokon, zsidó csak anyai ágon lehet valaki, lehetőleg mindját közvetlenül. Nem ostoba az az ember, aki észreveszi, hogy létezik zsidó lobbi. Kicsit több, mint 10 millióan vannak a 7 milliárd ember közt. És ha bekapcsolod a tv-t, biztos találsz valamilyen adón zsidót. Sok oskárdíjas színész(minimum 30-at tudok, pl magyar zsidócsaládból való Goldie Hawn, divat és egyébb iparak... magyar zsidó Calvin Clein...stb), sok világhírű énekes. Magyarorszgon fokozottabb a zsidó lét, csak nem olyan feltűnő módon kibucban élnek és hava negrát énekelnek. Na szóval még jó, hogy akad gój a 7.000.000.000-ból, akinek van pénze! De aki gój és van pénze annak ajánlott egyből holokauszta emlékezni, emléket felállítani, hasonlók, tartózkodni a butaságoktól :) Ingatlan árverésekről ne is beszéljünk.
2012. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az európai kultúra szerves része a zsidóság, persze, hogy találni mindenhol zsidót... Még az Oscar-díjasok között is... De olaszt is, akkor miért nem fél senki, a több, mint ötször annyi olasztól?
2012. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Édes Istenem, mennyi debil irkál itt. Igen, a zsidók uralják a világot, mert jól bánnak a pénzzel... Ok, csalnak is néha, de... És tehetős vagyok. Katolikusként a családom úgy gondolkozik, mint a zsidók. Taníttattak, muzikális vagyok, több lábon állunk úgymond. Összetartást kellene tőlük tanulnunk!
2012. ápr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy a zsidók ilyen elterjedtek a világon egyszerűen az évezredek alatt történt sok vándorlás az oka.Ezalatt több csoportra oszlottak és ezek a csoportok mindenfelé eloszlottak a kontinensen és máshol a világban. (Japánban is létezik pld zsidó közösség) A vándorlás oka,hogy megszünt az "őshazájuk" Izrael az első században és kirajzottak a világba (diaszpóra) Időközönként az új letelepedési helyeikről is átálltak mindig máshová az üldözések miatt általában. De közben mindig megtartották hagyományaikat,ezért nem asszimilálódtak teljesen sok helyen.A zsidó vallás igen gyakorlati.Kiterjed a mindennapi élet legapróbb dolgaira is.Az oktatásra is nagy hangsúlyt fektettek mindig,de általában egy zsidó nagyobb esélyekkel tud az életben érvényesülni a közösség ,a vallás iránymutatásai ,összetartása, az identitás megtartó ereje miatt.A zsidóknál bevallottan fontos szerep jut az érvényesülésre, a sikerességre. Azt a zsidót aki nem sikeres, a többiek mai szóhasználattal élve lúzernek tartja,ezért minden követ megmozgat egy zsidó,hogy a lehető legtöbbet kihozza egy helyzetből,akár furfanggal is (hasonlóan,mint az erdélyi székelyeknél a gógyi ).

Szóval a zsidó identitás összetartó ereje nagy általában véve,de ugyanakkor náluk is megvan a széthúzás, ha a mindennapokról van szó. Ugyanúgy irigyek egymásra,bírálják egymást. Ezt fejezi ki a minden zsidó által ismert mondás,hogy "két zsidó, három vélemény",ami kb azt fejezi ki ,mint ami a magyaroknál hogy ahol legalább két magyar van ott megalakul 2 párt.

A zsidók magukról alkotott képüket nagyon jól leírja egy zsidó a könyvében. Érdemes elolvasni, humoros és tanulságos,nagyon sok infóval a zsidó hétköznapokról.


*****


Avin Ben Zeev: Miért nem bírjuk az izraelieket?


Szóval a zsidók mindenhol jelen vannak az élet minden területén az iskolázottságuk miatt és az állandó vándorlás miatt. Magyarországon is jelentős közösség alakult ki a 19.század második fele után. A 19.-20-sz fordulóján pld Budapest negyede zsidó volt.

Tévképzet,hogy a zsidók csak gazdagok. Náluk is ugyanolyan rétegződés van,mint más népeknél. A korabeli MO.on is jelentős részük kisiparosként.

"A kiegyezést követő évtizedekben a zsidóság szerepe az iparostársadalomban igen gyorsan növekedett. Különösen a polgári életformához, a városi divathoz kapcsolódó új iparágakban. Budapesten az 1880–1890-es években a férfi és női szabók kétharmadát, a szobafestők 90%-át a zsidóság adta. Az 1910-es népszámlálás 126 ezer zsidó ipari keresőjéből országosan 54 ezer fő volt kisiparos, 57 ezer munkás, 14 ezer kistisztviselő, s az ezret sem érte el a közép- és nagyiparosok száma (Hanák P. 1974: 526; Kovács E. 1979: 1268). Az 1872-ben hozott iparjogi törvény a zsidóság iparűzését, emancipálódását a falvakban, mezővárosokban is fellendítette"


forrás: [link]


Magyarország történelmének egyik legsikeresebb időszaka gazdaságilag egyértelműen az Osztrák-Magyar Monarchia volt. Ebben igen jelentékeny szerepük volt a zsidó származású magyaroknak. De a világon mindenhol,ahol sikeres az ország ott bizonyosan találsz sok zsidó származású embert,akik hozzájárultak ehhez.


A kérdésedre a válasz. Ha zsidó származásúakat találsz mindenfele az nem a véletlen műve,ami az alábbi okokkal magyarázható.

1.sikeresek,sokat tanulnak,

2.a zsidóság identintásának fenntartó ereje

3.az állandó vándorlás, a különböző zsidó csoportok szétválása, és eloszlása a világban.


Végül: Bár zsidókról beszélünk,de ők sem egységesek etnikailag,vallásilag ,ahogy pld a magyarok sem.

Nagy részük teljesen integrálódott a magyar társadalomba ,megkeresztelkedtek,nevet váltottak. Pld Radnóti Miklós zsidó származású volt,de magyarnak és kereszténynek tartotta magát.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. máj. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!