Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek, ha így folytatódn...

Szerintetek, ha így folytatódnak a megszorítások, és minden csak drágul, az emberek fel fognak lázadni, akár fegyvert is fognak, vagy csak mondjuk a magunkét, panaszkodunk, nyelünk és lessük a sültgalambot?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nehéz megjósolni, mert a cselekedeteket nagyban befolyásolja a tömegpszichózis. De lázadni fegyverhasználat nélkül is lehet. Nem lenne jó, ha felbőszült tömegek fegyverhez nyúlnának.
2012. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Előbb-utóbb betellik a pohár,főleg,hogy egyre többen csúsznak le a középosztály alsó részéről a szegénynek számító rétegekbe.

Sokan úgy gondolják,hogy személyesen nem vesznek részt,csak max ha kérdezik akkor pár szóban véleményt nyilvánítanak,lehet ez a baj.

Már várom,mikor borul a bili,szerintem nincs messze,talán karácsonyra megérik a dolog a nagyvolumenű megnyilvánulásokra.

2012. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
szia köszi a választ!,a fegyverhasználatra azért gondoltam,mert úgy gondolom,hogy amíg csak békés ellenszemv kinyilvánítás folyik,meg kisebb lázongások,addig ezt senki nem foglya komolyan venni,ebbe az országban nem tudom elhinni,hogy valamit békés eszközökkel meg lehetne oldani,amugy ezeket a körülöttem élőktől is hallom,szerte a városban,hogy nem lesz ennek így jó vége...
2012. ápr. 8. 20:49
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Értelmes ember ma már nem fog fegyvert "lázadás" címszó alatt, legalábbis szerintem. Lehet hogy civilizált módon nehezebb elérni a kitűzött célokat, de legalább nem tapad vér senkinek a kezéhez. Persze van aki inkább hagyja az egészet a fenébe is elmegy egy másik országba - lehet nekik van igazuk.
2012. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

a második válaszolónak(köszi a választ):

sajnos én úgy látom,hogy nagyon már középosztályról nem is lehet beszélni.Van az a réteg,melynek tagjai elég jó körülmények között él,nem kell aggódnia,"gazdagok",és van a másik réteg,amely tagjai napról napra élnek,a kiadásokban úsznak,ügyeskedni kell a kis fizetéssel,hogy hónap végén is tudjuon kenyeret venni

2012. ápr. 8. 20:55
 6/16 A kérdező kommentje:

harmadik válaszoló(köszi a választ):

én annak se látom értelmét,hogy inkább megfutamodunk,és elmenekülünk a probléma elől,külföldre megyünk,persze sokan ezt válasszák,mert amit itt dolgozik,azt külföldön többszörösen megfizetik,de ha mindenki így lenne ezzel,akkor eltűnnének a magyarok Magyarországról???bár ahogy nézem,elég jól haladunk efelé,a kisebbségeket elnézve

2012. ápr. 8. 21:02
 7/16 anonim ***** válasza:
Minek lázadjak? Ha majd nem tudok megélni, elmegyek külföldre, de lázadni azt nem fogok.
2012. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem leszek túl népszerű a véleményemmel, de:

1. A lázongások és zavargások következtében értékek semmisülnek meg, tehát a nyomor csak nagyobb lesz. Jólét teremtéshez értékeket kell teremteni.

2. Az hogy szarul élünk, az még nagyságrendekkel odébb van attól a kétségbeeséstől és nyomortól, ami kiviszi az embereket az utcára. Lásd történelem.

2012. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,az utolsó válaszoló gondolatai valahogy szimpatizálnak,ha belegondolok a rossznál is van még rosszabb,amikor elszakad a cérna,az értékek létrehozásával is egyet kell értsek,csak az a baj,hogy itt inkább mindenki a saját zsebére játszik,senki nem tesz a közjólétért
2012. ápr. 8. 21:41
 10/16 anonim ***** válasza:

Nincs ki ellen lázadni. Nincs egy megfogható ellenségkép, mint az előző rendszerben. Volt már gyurcsánytakaroggy, most van orbántakaroggy, és aztán? Jön a következő vezető XY, látja hogy nincs pénz, behúzza a nadrágszíjat, akkor lesz XYtakaroggy. Ez milyen lázadás? Csak majmok ugrálnak.

A németeknél, franciáknál 1000szer durvább ilyen lázadások vannak, városrészek lángolnak hetekig, fegyvert is fognak. És lesz valami? Nem, ugyanúgy drágul minden, és a jólét ettől még nem jön meg. Lehet fegyvert fogni, max sittre mész.

2012. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!