Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fizetésekhez képest Magyarorsz...

Nem dávid kérdése:

Fizetésekhez képest Magyarországon a legdrágább az üzemanyag?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 19:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Nem tudom.De azt igen,hogy Angliában már reálisan sokat emelkedett a benzinár,és ezért a szállítók sztrájkoltak.(pár napig a legtöbb benzinkút zárva volt,mert a szállítók nem dolgoztak)Ma már a fizetésünkhöz képest is drága a benzin itt kint..
2012. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
Amerikában pl sokkal olcsóbb a benzin és a fizetés meg korrekt!
2012. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
mégis rinyálnak ott is, hogy emelkedik pedig átszámítva kb 260 ft egy lityó ott, igaz többet is fogyasztanak per kopf.
2012. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

mennyi most Magyarországon 1 liter benzin?

Angliában 1.59 font 1 liter.Sajnos nemcsak a benzinár emelkedik,hanem az élelmiszerek is.(a fizetés viszont itt sem emelkedik)

2012. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Angliában élek én is, már itt is nagyon drága a benzin! Egy tele tank benzin nekem majdnem 100 fontomba kerül. Egyébként minden nyugat-európai országban drágább a benzin, mint Magyarországon. Hiába több a fizetés egy országban, attól még a benzin igenis drága.
2012. ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Az USA-ban alacsony a benzin ár is meg a fizetés is magas.De az az ország az autók köré épült , olyan az egész autókhoz van tervezve.A világ összes pénze nem lenne elég arra hogy rendes tömegközlekedési hálózatot alkossanak oda.Persze hogy tüntetnek a növekvő benzinár miatt , és jól is teszik.Meg kell tenni az embernek minden tőle telhetőt.
2012. ápr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

"Angliában 1.59 font 1 liter.Sajnos nemcsak a benzinár emelkedik,hanem az élelmiszerek is.(a fizetés viszont itt sem emelkedik)"


1.59? A benzin? Én legutóbb 1.39 font/liter áron tankoltam. Élelmiszer áremelkedést annyira nem vettem észre, bár van némi drágulás, de nem olyan hatalmas mértékű. (Gyakorlatilag az elmúlt 1,5 évben rendre ugyanazokat a termékeket veszem és általában 35-40 fontot költök el hetente.)

2012. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Szerintem Kárpátalján rosszabb az arány. Jó, tudom nem ország, de mégis onnan hordják át ide az üzemanyagot, mondván olcsó (ami igaz, nekünk valóban). De az ottani fizetésekhez képest nem annyira jó az.
2012. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

ma 20:23

Mi tegnap tankoltunk a Tesco benzinkútnál(itt a legolcsóbb,és 1.59 volt az ára.Morogtunk is,hogy 1.39-ről igencsak felemelkedett.A csávó annyit mondott,hogy ők nem tehetnek róla.A szállítók sztrájkoltak,és most ennyi..

A kaja árakról meg annyit,hogy sok kicsi sokra megy.

Én 6 éve élek kint,és vannak élelmiszerek ami több mint a duplájára emelkedtek,

PL: tescoban (ez a legolcsóbb ide sűrűn járunk vásárolni)2 éve találtam egy nagyon finom lapsajtot(10 szeletes).49 penny volt.Amikor éppen nem fosztották ki a hűtőt és volt a polcon még akkor volt hogy 10-15 csomaggal is vettem,hiszen 49 pennyért nagyon jó ár.(sajnos a sok indiai,pakik is csak az olcsó termékekre mennek rá)Nem is olyan régen nagy meglepetésemre a sajt ma már 1.48 fontba kerül.na azóta mindig van a polcon.(már a pakik sem veszik)

A sajt csak egy példa.Nagyon sok olyan élelmiszer van aminek akkor és ott vesszük észre hogy drágább lett.

Szombaton például egy nagyon jó fehér mártásban készült csirke konzerv áránál vettük észre az áremelést.Eddig 69 pennyért vettük.Szombaton ugyanaz a konzerv 89 penny.Nem az a 10 penny,de sok kicsi sokra megy...

2012. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
csak arra kérlek hogy ti akik kinn éltek angliába el ne kezdjetek panaszkodni... Akkor mit mondjanak a magyarok??? növekednek az árak, a fizetések az 1kulcsos adó miatt csökkentek...
2012. ápr. 9. 20:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!