Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország vezetői mit...

Magyarország vezetői mit akarnak pontosan elérni a magas üzemanyag árral és élelmiszer árakkal?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre hogy megnőtt a rablások betörések száma meg hasonló a dolgok ez miatt.

Egyre több család lesz földönfutó.

És közben a munkahelyek száma csak csökken Magyarországon.


2012. ápr. 4. 12:52
1 2 3 4
 1/39 Valaki0702 ***** válasza:
Az étellel nem tudom viszont azt elárulóm, hogy a benzinárának csak a 15-20% az állam bűne.
2012. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Te úgy vetted észre?
2012. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:

Nekem Mol kutas ismeros azt mondta, h egy dekaval nincs kevesebb forgalmuk, ami csokkent a borravalo.

Szal ezzel most rohadt jol kaszal az allam.

A kozbiztonsagrol fogalmam nincs.

2012. ápr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

"benzinárának csak a 15-20% az állam bűne."


Kb ötven százalék az ilyen-olyan adótartalma! /jövedéki, ÁFA, stb./

2012. ápr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
0%

NEm ártana, ha észrevennétek, hogy a benzinárak NEM MO-on ilyen magasak, hanem mindenhol Európában. Németországban pl 1,73-1,80 Euro (519-540 Ft) között van 1 liter benzin.


Az élelmiszerárak EBBEN az évben kb 1,3-szorosára nöttek január óta ott is.


Ez a havi 2000 Bruttó/1200 Netto átlagkeresettel nem igazán jobb, mint MO-on, föként, hogy az egyéb kiadások (lakbér, energia) sokkal drágábbak, mint MO-on.

2012. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
67%
Más országokban még magasabb a benzin ára, a kormány csak egy bizonyos határig szólhat bele ebbe, és valóban, semmit nem csökkent az utakon a forgalom, a bevásárlóközpontokban pedig fél órákat kell sorba állni, hiába nőttek az árak. Nem értem, miért mindenki csak azt a pár százezer embert nézi, akik valóban mély szegénységben élnek, mert hiába is sugallják azt a médiában hogy több millió ember él a létminimum alatt, ez egész egyszerűen nem igaz. Akinek kevesebb jut luxusra, az máris szegénynek tartja magát, csak mert a másiknak több jut rá. Azoknak az embereknek akiknek van lakásuk, autójuk, luxusra ugyan nem futja, de még 10 métert is autóval tesznek meg, és cigire meg italra is jut minimum egy húszas, azoknak meg kellene nézni mi is a szegénység valójában. Az a baj hogy ők a gazdagokhoz mérik az életkörülményeiket, akik mellett valóban szegénynek tűnnek. De csak hozzájuk képest.
2012. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
47%
A kőolaj világpiaci ára mióta az állam bűne?
2012. ápr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
95%
A kőolaj világpiaci ára nem a kormány bűne, de a 27%-os, világszinten vezető ÁFA igen...
2012. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
6%

"A kőolaj világpiaci ára nem a kormány bűne, de a 27%-os, világszinten vezető ÁFA igen..."


450 helyett 442 lenne a benzin a 25% ÁFA-val. Azt hiszem nem csal az emlékezetem, hogy már 442-nél sem voltak boldogok az emberek a benzinár miatt. Úgyhogy nem az ÁFA miatt drága.

2012. ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Az üzemanyag mindenhol rekordáron van, hosszú távon pedig (mivel nem megújuló energiahordozó) mindenképp nőni fog az ára. Az áfa 2%-os növelése meg aztán nem oszt nem szoroz, ahogy előttem leírták.
2012. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!