Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megvaltozik a helyzet Magyaror...

Megvaltozik a helyzet Magyarorszagon is rovidesen ugy mint Lengyelorszagban?

Figyelt kérdés

Allitolag jelentosen nonek a fizetesek Lengyelorszagban. Par eve jottek Nagybritanniaba (en is itt vagyok), mert 4x annyi volt itt a fizi. Most viszont mennek haza, mert mar csak 2x annyi, es igy nem eri meg (+1 lakas fenntartasa, utikoltseg, csaladtol tavol lenni, ...).

Ott felismerte a kormany, hogy nincs mar lassan ember az orszagban aki dolgozna, nincs szakember, nincs adofizeto, stb es elkezdtek oket visszacsabitani. Nalunk lesz ilyen?

Mikor?

Ha nem, akkor mi lesz Magyarorszaggal?


2008. ápr. 17. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hu ez egy jo kerdes es mar en is nagyon sokat gondolkodtam rajta, mert sok-sok ev utan nagyon eros honvagyam van - az USA-bol irok.

Igen, innen is mennek haza a lengyelek.

A hirek azonban nagyon elkeseritoek ami a magyar politikat illeti. Az orokos marakodas, egymasra mutogatas igy 20 ev utan mar eleg unalmas es ugy latszik csak azoknak tunik fel leginkabb akik elmentek "vilagotlatni".

Varom, hogy jobb legyen otthon. Nagyon.

A fiatalok nagyresze emigralt mar csak a batortalanok maradtak- mert ugye ahogy a miniszterelnok mondta ok jol ellesznek a nyugdijasokkal...

Vegulis tok mindegy ki az, aki az orszag elen all.A baj az, hogy az ellenzeknek nem az az elsodleges, hogy jobban menjen az orszag szekere, tehat probaljunk meg egyuttmukodni megha utaljuk is egymast, hanem az orokos hatalom ehseg.

S mifele hatalom?

Szoval veled egyutt szerintem meg nagyon sokan varjuk a csodat mert akarhogyis van, magyarok vagyunk! Az otthonunk ott van ahol az oseinke...de ahoz, hogy elni tudjunk mind eladjuk az eronket, energiankat, eszunket ott, ahol vevok ra es megfizetik.

2008. ápr. 18. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
79%
Én ithonról írok.Az a helyzet,hogy ugye 10 millióan vagyunk.Namost ebből scak 2 millió ember adózik.A maradék 8 millió:gyerek,nyugdíjas,és nem dolgozó esetleg beteg.Ezért ilyen az ország amilyen...
2008. ápr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt tudjuk, hogy miert ilyen az orszag. De mikor lesz mashogy? Es mitol? Es hogyan?


En lennek szivesen adofizeto otthon, de sajnos kettonk kozul (pasim es en) vagy csak egyikonk vagy egyikonk sem volt bejelentve.

2008. ápr. 21. 10:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én Magyarországról nézem a dolgokat jelenleg.

szerintem a gond az emberek fejében van.

Akkor fog megváltozni a helyzet itthon is, amikor az emberek hajlandóak lesznek felelősséget vállalni illetve a döntéseik következményeit.

Gondolok itt arra, hogy azt már mindenki szépen tudja hangoztatni, hogy "én is pénzből élek". De hogy hogyan lehetne/kéne okosan gazdálkodni, akár mikro akár makro szinten, azt senki nem tudja.

Majd amikor itthon is mindenkinek lesz privát nyugdí számlája, amikor itthon is fizetős lesz az oktatás, vagy fizetni kell (nem ilyen keveset mint most) az egészségügyért, talán addigra az emberek megtanulják, hogy a keresett pénzt, hogyan KELL helyesen beosztani, hogy jusson mindenre! ne csak szinten felüli luxusra.

Nézzetek körül egy lakótelep (átlag lakás ár 10 mill.) milyen autók állank a parkolóban... szerintem nem helyes az arány... de majd megváltozik ez is. Szerintem 20 év.

2008. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
80%
En azt gondolom ammedig, az otthon levoknek sem tudnak munkahelyet teremteni addig ez teljesen ki van zarva.Majd ha nem lesz munkanelkuliseg az orszagban talan. Egy jo par ev mulva.
2008. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy ne lenne munkanélküliség! ez csak a kommunizmusban létezhet, de akkor is a gazdaság kárára.

(1. akkor is fizetni kell, ha nincs gazdasági termelés. 2. ha nincs versen a piacon, nincs is fejlődés, ha nincs fejlődés, csak visszesés ill stagnálás lehet. - megint csak a gazdaság sínyli meg.)

ráadásul ha ideálisan működő kapitalizmusról beszélünk (amilyen talán nincs is) a munkanélküliségi ráta és az infláció fordított arányban vannak.

Tehát: ha nincs munkanélküliség magas az infláció.

2008. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"otthon levőknek munkát teremteni."

ezt hogy érted??

2008. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem fog megváltozni. A lengyelek meg valoban takarodnak haza innen írországból is.
2008. jún. 8. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!