Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szlovákiába határátkeléskor...

Szlovákiába határátkeléskor illetve visszafele, kell személyi vagy útlevél?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 23:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem ellenőriznek papírokat a határon, nincsenek őrök, meg sorompók. Személyi viszont hova nem kell? Képzelheted milyen jó móka lehet ha pár szlovák rendőr igazoltatni akar nálad meg semmiféle papír sincs:)
2012. ápr. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk csak jogsi , meg lakcím igazolványom van?
2012. ápr. 14. 23:52
 3/17 A kérdező kommentje:
úgy értem , hogy külföldön tudom magamat fényképes igazolvánnyal igazolni?
2012. ápr. 14. 23:56
 4/17 anonim ***** válasza:
A jogosítvány csak belföldön használható személyiként! Arra jó, hogy a szlovák kocsmában igazold vele a korodat, de a rendőr nem fogja elfogadni.
2012. ápr. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
és nagyon belekötnének abba , hogy lejárt a személyim kb 2 hónapja???
2012. ápr. 15. 00:16
 6/17 anonim ***** válasza:
Eléggé belekötnének, igen :)
2012. ápr. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha külföldön tartózkodsz több mint egy napot, akkor fel kell keresned pl a helyi rendőrséget, hogy ott leszel egy adott dátumig, felírják az ideiglenes lakcímed, adataid egy lapra és lepecsételik, ezt már felmutathatod a rendőrnek a személyiddel együtt. Ennek hiányában meg is bűntethetnek. De ezt akkor is meg kell tenni, ha útlevéllel igazolod magad. Ha lekérdezi az adataid talán még azt is megtudja, hogy nem pár órája lépted át a határt... bár ezt nem tudom. Így ajánlatos megcsinálni, mert 100 ezres nagyságrendű bírságot is kiróhatnak.


Ami a lejárt személyit illeti, meg se próbáld, kiszúrják.

Egy barátommal pl csak amiatt szívóznak mindig, mert kettős állampolgár és felemás iratai, autója van. Utánajárt a dolognak és kiderült, hogy a csak túllépik a hatáskörüket, mert élvezik a hatalmat. Minden iratot honosított, hivatalosan lefordíttatott 100 ezerért, mindenféle szerződése van, amivel igazolja magát, de még mindig szopatják.

2012. ápr. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
U.I.: Ja, amúgy meg igazoltam már magam magyar személyivel külföldön, mert határátlépés után pár perccel meg is állítottak. Aztán mondták is, hogy jelentkezzek majd a rendőrségen, ha tovább maradok.
2012. ápr. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

"Ha külföldön tartózkodsz több mint egy napot, akkor fel kell keresned pl a helyi rendőrséget, hogy ott leszel egy adott dátumig, felírják az ideiglenes lakcímed, adataid egy lapra és lepecsételik, ezt már felmutathatod a rendőrnek a személyiddel együtt. Ennek hiányában meg is bűntethetnek. De ezt akkor is meg kell tenni, ha útlevéllel igazolod magad. Ha lekérdezi az adataid talán még azt is megtudja, hogy nem pár órája lépted át a határt... bár ezt nem tudom. Így ajánlatos megcsinálni, mert 100 ezres nagyságrendű bírságot is kiróhatnak."


ez most vicc?

ideiglenes lakcím az más, de nehogy már ha kimegyek ausztriába, szlovákiba egy hétre, akkor nekem azt be kelljen jelentenem a rendőrségen.

Csehszlovákiában sem kellett.

az EU-n belül ott kóricálsz, ott szállsz meg, ahol akarsz

2012. ápr. 15. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
és akkor most melyik az igaz?????
2012. ápr. 15. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!