Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar specialitás az alacsony...

Magyar specialitás az alacsony jövedelműek ellehetetlenítése, vagy nyugaton is ez megy?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy az elmúlt 22 évben a politikai döntésekkel 99%-ban az alacsony jövedelműek kárára történt. A mostani kormány pedig ebben élen jár, gyakorlatilag nem hoztak még olyan döntést, amivel ne a kisember, az olyan járt volna rosszul, aki amúgy is szarul él, aknek minden forintját be kell osztania.


Aki ott él! NyugatEUban, USAban, Kanadában is ez van, vagy ez megin a jó magyar politikus mentalitás?


2012. ápr. 16. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nyugaton a minimálbér úgy van kitalálva hogy meg lehessen élni belőle. Nem nagy lábon, de jut mindenre.
2012. ápr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Ez kedves kérdező már "hungarikum"

Azért csinálják ezt,mert a "kisemberből" több van és van félnivalója,pl,hogy adótartozás miatt az egyetlen lakhatását elárverezik a feje fölül.

2012. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Magyarországon van a kisember, meg a felső 10 ezer. Középosztály nincs. Mivel a politikusok is a felső tízezerhez tartoznak, nyilván olyan intézkedéseket hoznak, ami nekik nem kedvezőtlen. Marad a kisember megsarcolása. Erős középosztály kéne, az szokta előre vinni az országokat, de nálunk sajna olyan nincs.
2012. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Jól mondja az előttem szóló. A legnagyobb baj az, hogy Magyarországon nincs egy jelentős számú középosztály. Nyugaton is vannak szegények, meg felső tízezer, de a lakosság nagy része középréteghez tartozik, nem szegény, de nem is milliomos. A középosztály viszi/vinné előre az országot.
2012. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Mindenhol ez van. A társadalom ollószerűen nyílik szét, a gazdagok és a szegények közti különbség nő, a középosztály eltűnik. Ez a jelenség világszerte megfigyelhető.


Amúgy egy felmérés szerint Mo-n a legszegényebbek és a leggazdagabbak közti különbség világviszonylatban kicsi!

2012. ápr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

én Nyugat-Európában élek (UK, hála az égnek:D), csak az itteni viszonyokról tudok beszámolni..


idekint mondhatni elég éles határ van a munkásosztály, a középosztály és a felső osztály között.

a munkások minimálbéren hazavisznek kb 1000-1200 fontot havonta, a középosztály akármi lehet 1500-5500-ig, a felső osztály meg leginkább a családi vagyon, javak, név miatt felsőosztály (rengeteg pénzük van birtokokból, blabla).

namármost, ugye mindenki adózik, minimálbérnél kb 100-150 fontot vonnak el összesen a tax-ra meg NI-re (tb) havonta. de még így is marad neki durván 900 fontja, amiből már el van egy hónapban, ha nagyon ki akarja centizni a dolgot, még esetleg félre is tud tenni (én havi 400-450 (ritkán 500) fontból élek, mert diák vagyok, de ezt mind meg tudom magamnak keresni nyári/téli/suli közbeni part-time job-okkal). namármost, ha én havi 400-ból meg tudok élni (szállás 275 font/hó, rezsi kb 20-30 font/hó, maradék kaja és még bulizni is van pénzem), akkor egy felnőtt is meg tud élni abból a 900 fontból (igaz ugyan, hogy a diákoknak nem kell pl vízszámláért fizetni, ezt a városháza nálunk magára vállalta; ez kb 100 font lenne havonta). tehát szerintem meg lehet élni havi 800 fontból (ha lejön a vízszámla meg a tax/NI).

persze, sokan panaszkodnak, hogy nem elég, de egy minimális végzettséggel, szakmunkás végzettséggel nem rendelkező embernek ez elég korrekt (pl takarítónők, pincérek/pultos vmi pub-ban vagy club-ban). nyilvánvalóan ha van valami király szakmád vagy éppen egyetemi diplomád, tudsz felfele haladni a társadalmi ranglétrán, csak sokaknak (pl munkásosztály) motivációja sincs meg erre, mert elvan abból a pénzből, amit kap, utazni nemigen akar, elég neki a söröcske naponta a közeli pub-ban (az ő gyerekeikről most ne beszéljünk inkább..)


nyilvánvalóan minél többet keresel, annál többet adózol.

tudom, hogy otthonról soknak tűnik ez a havi 1000 font minimálbéren betanított munkásért, de nyilvánvalóan ha költesz a közlekedésre, normális kajára, lakásra, ki lehet belőle jönni (ergo nem kell naponta számolgatni a pénzt), de túlköltekezni nem igen lehet. ez egy alap, normális színvonalon életmódot folytató ember keresete (tehát: van szállásod, kifizeted a rezsit, veszel kaját, elmész párszor sörözni/félreteszel pl tv-re v nemtoménmire). persze, itt a "szegénység" is más, idekint az a szegény, akinek nincs iphone-ja (vagy pl az összes diák, mert mindenkinek diákhitele van). otthon is relatív szerintem, sokan panaszkodnak, hogy jaj-de-szegények-vagyunk aztán hitel kocsira, hitel tv-re, hitel házra (mert ugye tudod, hogy ott fogsz élni a következő 20-30-40 évre és nem húzhat esetleg a munkád-családod máshová..) hitel mindenre aztán lehet nyögni a törlesztőrészleteket. itt nem vesznek ám fel fűre-fára hitelt, ha nincs rá pénzük, akkor összekuporgatják. nyilvánvalóan van mindenhol a társadalomnak egy olyan rétege (itt is, otthon is), aki mélyszegénységben él, tényleg úgy kell mindenre összespórolnia a pénzt, de (bár számot pontosan nem tudnék mondani), azt hiszem, ez itt kb. 5-15% körül mozoghat maximum (gyanítom, hogy otthon is ekörül van ez a szám). nekem otthon konkrétan egyetlen olyan ismerősöm, vagy barátom sincs, aki ebben a mélyszegénységben élne (pedig voltak szegényebb osztálytársaim, de a sörre cigire mindig volt pénzük valahogy!).

2012. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Kedves előttem hozzászóló. A probléma csak az, hogy mint írtad hogy Angliában is vannak olyan akik mély-szegénységben élnek valami 5-10%-ot írtál. A helyzet az hogy ez Itt Magyarországon min 3 millió!! ember ami a lakosság több mint 30%-át jelenti, és ez borzalmasan nagy szám. Sőt egyre több embert veszélyeztet a lecsúszás ebbe a rétegbe. A fidesz és testvérpártjai (mszp jobbik lmp) mind egy pártból születtek az MSZMP-ből. Ezek mind a felső tízezerhez tartoznak és élik éltüket carefree :). Itt nem volt semmilyen rendszerváltás,csak módszerváltás és hatalomátadás.. Ezért van itt Mo. és lesz is még sajnos még évtizedekig.
2012. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Tapadunk állandóan a nyugatra, mint Twistolivér az üvegre. Néha körbe is kéne nézni, meg néha távolabbra. Ja, az nem jó, mert akkor nem tudnánk egyből sírni, hogy deszarokamagyarok!
2012. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Azért van az iskola ,azért vannak szüleid, hogy tanítsanak ,példát mutassanak.Nem muszáj ám minimálbérből élő "kisemberré " nevelődni.Ha van egy,két szakmád, vagy hasznavehető diplomád ,normális ismeretségi köröd ;kapcsolat rendszered(itt nem facebookos vagy iwiwes ismijeidre gondolok hanem arra , hogy az ember érdeklődése ,hobbija, környezte folytán, képes arra ,hogy szimpátia alapján normális ismeretségeket létrehozni amiknek aztán ,gyakorlati hasznát is tudja venni,alkalom adtán ha úgy alakul)... Szal ha ezek rendelkezésre állnak és épkézláb értelmes ember vagy nem létezik ,hogy ne boldogulj abból a jövedelemből amivel díjazzák a munkában elért teljesítményedet, szaktudásodat és hozzáállásodat.

Magyaro.-n minimálbérrel a dolgozók alig 20% van alkalmazva, de vannak köztük sokan akik amellett "zsebbe" is kapnak még mellé.

Vannak akik kicsiből is szépen és vígan tudnak élni és vannak akik bármennyit is keresnek csak kínlódásra és rinyálásra képesek.

Mert a sok úrhatnám paraszt azt se tudja már ,hogy carjon kínjában.

;)

2012. ápr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

szia,


a hatos valaszolo vagyok :)

nekem ugy futja, hogy minden nyaron dolgozom (majustol augusytus legvegeig), karacsony alatt dolgozom (kb dec. 20-januar elso par napjaig), tavaszi szunetben dolgozom (vizsgak elott) es suli alatt is dolgozom part time :D


nyar alatt (4 honap) ossze tudok szedni korulbelul 3500 fontot - ez majdnemhogy elmegy az egesz eves szallasomra, marad kb parszaz fontom (kb 400), ami eleg kb az elso honapra, mivel teljesen bevasarolok (pl esetlegesen uj edenyeket, ruhakat, tankonyveket esatobbi), tehat oktobertol mar munkaba kell megint allnom. utana part-time job-al (kb heti 8-12-16 ora, attol fugg, mennyire "kell" a penz esatobbi, mennyi idom van), hetente osszeszedek valahol 48 es 92 font kozott, ami meg mar eleg a kajara, rezsire (iden kb 15 font/het volt) es heti 1 bulira. karacsony/ujev alatt azert vallalom el, hogy dolgozom, mert allati jo many - iden 10 nap alatt tobb, mint 500 fontot kerestem (mondjuk ennek a nagyreszet el is utaztam, mert elmentem luxemburgh-ba baratomat meglatogatni par napra), de meg igy is maradt valamennyi penzem. aztan januar vegetol megint dolgom tavaszi szunetig, tavaszi szunet elso 2 heteben full time dolgom, utana megint csak part time vagy nem is dolgozom egyaltalan, mert ugye vizsgak es tanulni is kell :) es befejezem a vizsgakat, par nap alatt kikoltozom stb es utana mar megyek is a nyari munkahelyemre aug legvegeig. aug utolso heteben haza (utoljara tavaly aug.ban voltam otthon..) aztan vissza egyetemre es elorol kezdodik az egesz fejetlenseg :)


szal meg lehet oldani, en teljesen onellato vagyok, szuleimtol (szerencsere) nagy-nagyon ritkan kellett akarmennyit is kernem.


en ugy vagyok vele, hogy itteni aron szamolok mindent.. ha atszamolnam, hogy a sor pl 2,5-3 font (vagy meg tobb helyenkent) magyar forintba, akkor kb a szivbaj kerulget.. de ha azt nezem, hogy ez fel oras munkaido alatt keresetem, akkor nem nagy para :)

bulikra en siman elkoltok 20 fontot, ugy erzem, hogy egeszsegesen taplalkozom sok gyumolccsel, zoldseggel, jo minosegu csirkehusival, pulykahusival, halakkal, en ezen nem sporolok (nem mellesleg imadok fozni). plusz ahogy haladsz az evekkel egyetemen, ugy valik egyre nehezebbe, ugyhogy en iden masodikban meg heti 1 max 2x eljutottam bulizni, jovore szerintem mar a ketto tuti nem, de az egy is bajosan fog beleferni a tanulasi idobe :D

itt is vannnak 5-6 fontos belepok, de egy ido utan rajon az ember, hogy mikor vannak az olcso estek es hol (pl minden pia 1 font) vagy eppen h 11 elott kell menni, mert akkor nincs belepo.. vannak azert sporolos trukkok es mivel mindenki diak (es a diakok mint olyan, mindenhol csorik, mind1, hogy kelet-europabol vagy eppen a UK-bol jottel), ugyhogy a nagy tobbseguk igyekszik sporolni :)


mint mondtam, attol fugg, hogy mit dolgozom eppen (csaladoknal takaritok, felszolgalok, bar jobs), a penz is attol fugg, de ha megvan a heti 50-70 fontod kb, abbol mar elvagy rezsivel, 1 bulival meg egyheti bevasarlassal (nekem 25-30 fontra szokott kijonni altalaban). nem mondom, hogy boven elelsz belole, de kijossz normalisan, ha nem szorod el mindenre. plusz ha nem koltom el pl az egyik heti bulipenzt, mert nem megyunk sehova (pl most vizsgaidoszakban), akkor meg annyival tobb marad jovohetre :) vagy az mar egy kisettermi beulos este egy sorrel es kesz :)

2012. ápr. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!