Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy párt alapításához szükség...

Egy párt alapításához szükség van valamilyen iratra? Azt tudom hogy 10 tag kell.

Figyelt kérdés

Szeretnék pártot alapítani, a név már megvan : Független Magyar Nemzeti Párt (FMNP)


Mielőtt valaki nekiállna viccelni vagy bunkózni, én ezt komolyan gondolom. Már 4 tag van, már csak 6 kell.


Szeretnénk egy igazi, működőképes, és ténylegesen az ország érdekeit és az emberek érdekeit szem előtt tartó tömegpártot létrehozni. (nem rétegpártot...)

Már a honlapot is elkezdtük csinálni.



Párt alakításához milyen iratra lenne szükség? És konkrétan kinél lehet információkat szerezni arról, hogy hogyan lehetne a párt bejegyzett és legális? (tehát nem feketén működő) Milyen iratokra lenne szükség?


2012. ápr. 17. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

Buzgó vagy meg minden,de nem fog összejönni az hogy a magyar emberek érdekeit képviseld,mivel addig el se fogsz jutni,sajna.


Ez a valóság

2012. ápr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Semmi sem lehetetlen, csak akarás kérdése kedves 40%-os. Nem csak én vagyok egyedül ezzel.:)
2012. ápr. 17. 16:59
 3/17 anonim ***** válasza:

Először is: "Már 4 tag van, már csak 6 kell." Ezt remélem viccnek szántad. A pártok többszáz, többezer taggal rendelkeznek már megalakulásuk előtt (egyesület, mozgalom stb.). Fölösleges pártalapítással szórakoznod, ha még elegendő tagod sincs.

Szükséges: 10 alapító tag, bejelentés és bíróság általi nyilvántartásba vétel, a pártnak rendelkeznie kell ügyintéző és képviseleti szervvel, valamint egy legfelsőbb döntéshozó szervvel


Tömegpártot hülyeség alapítani, le van fedve a piac, ha fogalmazhatok így. Érdemesebb rétegpártként indulni és azt szépen átalakítani, a Fidesznek bejött, meg lassan a Jobbiknak is működni fog.


Az persze egyértelmű, hogy csak 18 éven felüli, szavazásra jogosult személyek alapíthatják a pártot. Mellesleg ajánlom, hogy konzultálj ügyvéddel és könyvelővel, rájuk mindenképp szükség lesz.

2012. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mivel eddig még nem hoztuk úgymond nyilvánosságra, így először alakuljon meg, a tagok majd utána. Nem szeretnék olyan pártot híresztelni, vagy hirdetni ami még nem is létezik.

Amúgy 19 éves vagyok.


Miért hülyeség a tömegpárt? Csak azért kérdezem, mert említetted hogy rétegpártot jobb alapítani, majd a tömegpártra áttérni. Akkor miért érdemes áttérni?:) Kifejtenéd, légyszíves?:)

2012. ápr. 17. 17:18
 5/17 anonim ***** válasza:

Pont, hogy rosszabbul jártok, ha alakulás után akartok csak stabil tagságot szerezni. Mindent meg tudtok csinálni egyesületként is és jóval kevesebb az adminisztráció, ráadásul nem lesz "negatív image-tek" a kis létszám miatt. Gondolj bele, a legtöbb embert már az el fogja riasztani, hogy ilyen kevés a tag. Státuszkonzisztencia, ahol sok a tag az működőképesnek tűnik, hiszen nem léptek volna be ha nem jó -> kevés a tag, biztos rossz a párt.

Az egyesület, mozgalom a sajtóban is jobban hangzik, kezdenek szerencsére népszerűek lenni Magyarországon is a civil kezdeményezések.


Tömegpártot azért ne akarj, mert nem lesz tagod. A szavazásra hajlamosak jó része tömegpártra voksolt korábban is. Ha megnézed a statisztikákat látható, hogy az ilyen pártoknál jóval magasabb a szavazatmegtartási arány. Ergo nem fogod tudni elcsábítani hiszen nem mutatsz semmi különlegeset. A rétegpártoknak ezért van sokkal jobb esélye. Rátelepszel valamilyen csoportra, ők saját maguk is hozni fogják az új tagokat és később lehet szélesíteni a politikai hovatartozást, azaz tömegpárttá válni.


Ajánlom olvasmánynak dr. Mészáros József írásait a politikai pártok területi eloszlásáról(neten biztos megtalálod), sok hasznos infót tudsz szerezni.

2012. ápr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hm, értem. Köszönöm.

Én úgy gondoltam először, hogy érdemes a bürokratikus dolgokat először lebonyolítani, majd utána jöhetnek a tagok. Lehet hogy azt gondolják, hogy kevés létszám = rossz párt, de egy frissen alakult pártnál az a pár tag is valami, kiindulási alap, szerintem.:)

2012. ápr. 17. 17:42
 7/17 A kérdező kommentje:
És véleményed szerint milyen rétegre kéne támaszkodni? Mert például a FIDESZ a gazdagok pártja.
2012. ápr. 17. 17:43
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem egy politológus ismerős mesélte már, hogy felmerült bennük a pártalapítás ötlete, de mindenki ugynoda jutott: nagy arányú financiális támogatás nélkül nem megoldható a dolog!
2012. ápr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

17:44 is fontos dolgot mondott: politikához pénz kell. Lehet mást mondani, de a gyakorlat bebizonyította, hogy a sikerhez kell. Reklám, marketing nélkül nem lehet elég támogatottságot szerezni.


Olyan réteget érdemes megcélozni, amely elég létszámú és van benne elég ismeretséged, kapcsolatod. Mivel 19 éves vagy, így kétlem, hogy elég nagy kapcsolati hálóval rendelkeznél (ilyen korban senki sem rendelkezik), szóval keress segítséget olyan embereknél, akiknek nagy az ismeretségi köre. Hivatalnokok, vendéglátóipari vezetők, vállalkozók, ők tudnak segíteni. Szükséges persze az is, hogy olyan csoportot célozz, amely már nem "foglalt". Újabb ajánlott olvasmány: Max Weber: A politika, mint hivatás

Ez az alapmű, enélkül nem fogod soha megérteni a politikát.

2012. ápr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Értem én, köszi a tanácsokat!:) És milyen rétegek vannak, amelyek szerinted nem foglaltak? Erre mondjuk kíváncsi lennék.


Finanszírozás, hááát....ez is igaz, de egy párt megalakulásakor (ami ugyan nem kerül pénzbe) még sok mindenen kell dolgozni, a marketing az még ráér kicsit. Először én is az ismeretségi körökre gondoltam, esetleg plakátokra, már az is valami, és nem is nagy anyagi megterhelés. Persze ez édes kevés, de a semminél több.

2012. ápr. 17. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!