Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Had értsem meg én is. Egy...

Had értsem meg én is. Egy önkormányzati rendelet hogy lehet érvényes egy nem ott lakó emberre?

Figyelt kérdés

Volt hír Miskolcról aki szabályozni akarja, hogy ki használhassa a város nevét domain nevekben. Állítólag meg is büntették valakit:

[link]


Én azt nem értem, hogy ha én egy Budapesti lakos regisztrálok egy domaint amiben szerepel a miskolc szó, akkor milyen jogon büntetnének meg engem? Mi közöm nekem egy ottani határozathoz? Vagy van valami ami nincs benne a hírben? A cég akit megbüntettek, Budapesti székhellyel rendelkezik ahogy néztem.


2012. ápr. 20. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
A félrevezetést akarják eltüntetni a domainnevek begyűjtésével. Nem adhatom ki magam Lakatos Nintendónak, ha én Józsibácsi vagyok. Nem adhatok telenor nevet ha igazából esztergályos vagyok. De ezek szerint városoknak se adhatjuk ki magunkat, ha nincs közünk a városhoz. Jó tudni.
2012. ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ezt én értem, és vannak esetek amikor jogos is lenne a téma.

DE, ha én lefoglalom a telenor.hu -t (ha nem létezne még), akkor a telenor nem küldhet a nevemre egy büntetést emiatt.


Neki annyi a teendője, hogy felveszi a kapcsolatot az ISZT-vel, hogy az a név őt illeti jogilag. Pillanatok alatt átadják neki.


De egy városi rendeletre hivatkozva nem értem, hogy büntethetnek meg valakit aki nem is lakik ott. De ha ott is lakna, akkor se lenne hozzá semmi köze. Egy ottani rendelettel nem lehet olyan "törvényeket" hozni ami nem a városhoz kötött.

2012. ápr. 20. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:

kerestem, hogy milyen törvényre hivatkozik a bíróság.

Mire rájöttem, hogy a cikk írója a helyi RENDELETET titulálja törvénynek ...


nincs könnyű helyzetben az önkormányzat. Meddig tartsa titokban a tervezett nevet, és hogyan jegyeztesse be pillanatok alatt, hogy nehogy megelőzzék, aztán zsarolják ... merthogy a cikk szerint ingyenes átadásról nem volt szó.

2012. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, te mit szólnál ha alapítanál mondjuk egy céget "anyamkinja" néven, mire a kotsog szomszédod lefoglalná az anyamkinja.hu domainnevet. Szerintem fel lennél háborodva, és rohannál ügyvédhez.
2012. ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

írtam én is meg azt hiszem a cikk is, hogy baromi egyszerű dolga lett volna az önkormányzatnak.


"Hát nem tudom, te mit szólnál ha alapítanál mondjuk egy céget "anyamkinja" néven, mire a kotsog szomszédod lefoglalná az anyamkinja.hu domainnevet. Szerintem fel lennél háborodva, és rohannál ügyvédhez."


szerencsére szakmabeli vagyok és röhögnék egy nagyot az egészen, mivel gond nélkül nekem jár az a domain, elég igazolnom a cégem létezését és elveszik az embertől.


De most ebbe ne is menjünk bele. Engem az érdekelne, hogy milyen jogon büntet Miskolc önkormányzata ebben a témában akárkit is, ezen vagyok én is fennakadva, hogy egy rendelet nem azonos egy országgyűlésen átvitt törvénnyel.


Amúgy olvastam valahol attól az embertől egy cikket aki a történet szereplője, rátaláltok ha akartok. Vannak abban is érdekességek.



Azért (is) zavar az egész, mert itt vannak a cikkek és egyik sem akadt fenn ezen, simán azon pörögnek, hogy nem létező rendelet, pedig nem is ez a lényeg.


Ha ma Győr szabályozza a közterületen való dohányzást, teljesen betiltja, akkor nem büntethet meg valakit Debrecenben emiatt, sőt hiába mondja, hogy egy cég nem használhatja a város nevét, ha annak a cégnek nincs valami székhelye, vagy boltja az adott városban.


szerintem, de ezért írom, hogy valaki magyarázza meg, érdekelne, ez hogy is megy, szabályos e...

2012. ápr. 22. 17:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát erre egyszerű a válasz. Ők az istenek, bármit megtehetnek. Mi választottuk meg őket, gratulálunk magunknak. Nem tudom mi ezzel a problémád. :)
2012. ápr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jha jól értem, a rendelet területi hatálya a kérdés - de nem tudok válaszolni rá
2012. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vadifriss a jogalkotási törvény, 2010. évi CXXX.


És egyértelmű is:


"6. §9 (1) A jogszabály területi hatálya Magyarország területére, az önkormányzati rendelet területi hatálya a helyi önkormányzat közigazgatási területére terjed ki. Az önkormányzati rendelet területi hatálya az 5. § (1a) bekezdés szerinti esetben a társulásban részt vevő helyi önkormányzatok, az 5. § (1b) bekezdés szerinti esetben a társult képviselő-testületben részt vevő települési önkormányzatok közigazgatási területére terjed ki.

(2) A jogszabály személyi hatálya

(...)

b) önkormányzati rendelet esetében a helyi önkormányzat közigazgatási területén a természetes személyekre, jogi személyekre és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetekre, az 5. § (la) bekezdés szerinti esetben a társulásban részt vevő helyi önkormányzatok, az 5. § (1b) bekezdés szerinti esetben a társult képviselő-testületben részt vevő települési önkormányzatok közigazgatási területén a természetes személyekre, jogi személyekre és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetekre

terjed ki."


Bíróság előtt szerintem nem fog megállni a bírság - ebben egyébként a cikk a zavaros, mert máris bírósági ítéletről beszél, holott a bírságot a miskolci jegyző szabta ki. No de hát a szokott index-színvonal ...

2012. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy ideje nincs gyomrom indexet olvasni, mert annyi buta hergelő féligazságot és egyoldalú véleményt hangoztat csupán:\
2012. ápr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!