Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez a rendszer még mindig...

Ez a rendszer még mindig érvényes?

Figyelt kérdés

Ha csinálok jövő év elején egy középszintű érettségit, mondjuk angolból, 80%-os eredménnyel, aztán év végén emelt szinten 60%-ot kapok, akkor megkapom a +50 pontot az emeltért, és a középszintű 80%-os eredményével fognak számolni? Így tehát 80+50=130 pontot fogok végül kapni


Tudom, hogy már volt erre kérdés, de az érdekel, hogy még mindig így van-e. Nagy segítség lenne ide vonatkozó hivatalos jogszabályt-rendelkezést írnotok, a sulimat kéne meggyőznöm, hogy legyen előrehozott érettségi...


100/1997. (VI. 13.) Korm. rendeletben nem találtam sehol se ezt leírva...

[link]


Köszönöm a segítséget!



2012. márc. 20. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert az szintemelő érettségi lesz, vagyis az előző eredményedet felülírja, amennyiben összességében javít a felvételi pontjaidon, de a kettőt nem moshatod össze ily módon. Kaphatsz 60+50=110 vagy 60 pontot, duplázással ugye a 60 jobban megéri, mert az már 120, feltéve hogy a felvételid összességében duplázással lesz erősebb, bár nem tudom, hogy jövőre lesz e még erre lehetőség... Az pontjaidat inkább összesítve számold, ne így lebontva
2012. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hova mennél továbbtanulni?
2015. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van már valamilyen érettségid?
2015. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, hogy előrehozott
2015. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!