Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pénzre van szüksége az országn...

Pénzre van szüksége az országnak. El kéne számoltatni a milliomosokat. Szerintetek milyen összegű vagyon után kellene?

Figyelt kérdés
Szerintem minden 100 milliós vagyon után eljárást kéne kezdeményezni. Ennél többet csak fekete uton lehet szerezni. Így lenne egy kis bevétel a kormánynak a vagyon elkobzásokból. Nem a kisembereket kell még tovább sarcolni.
2012. ápr. 30. 10:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%

Az ilyen bolsevik mentalitás miatt fogom elhagyni az országot. Komolyan, mint az "Őfelsége pincére voltam" c. regényben. Maga milliomos? Annyi évet fog ülni, ahány milliója van.

Persze, _csak_ csalással lehetett ennyit szerezni. Tehát pl a világszerte ismert Mága Zoltán az orrba-szájba hamisította a könyvelést, nyilván. Vagy Andy Vajna, aki sikerfilmek producere volt, ő is sikkasztó.

Kérdező, megkérdezhetem, melyik párttal szimpatizálsz?

Ja, és nem vagyok érintett a kérdésben, - sajnos - csak már a belem kifordul ettől a hozzáállástól, hogy akinek vagyona van, az csalt/lopott/hazudott.

2012. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Az ötleted nem rossz, csak túl átgondolatlan. Elszámoltatni nem az összes milliomost kellene, hanem akik tisztességtelenül szerezték a vagyonukat. Pl. privatizációk során, vagy pl. állami vezetőként havi 8-10 milliós fizetésük volt és 100-150 milliós végkielégítésük. De ha belegondolsz, őket védi a mai politikai rendszer. Azért is kerülhettek ilyen közel a tűzhöz.

Sőt, az is nonszensz hogy egy képviselő 1,5 millát keres juttatásokkal együtt, miközben még csak jól sem végzi a munkáját!

De amíg ezek a pártok vannak hatalmon, ne is álmodj arról hogy a saját fajtájukat elszámoltatják.

A 100 milliós határ sem hülyeség, de én inkább afölött vagyonadót vetnék ki. Amolyan extra adóként. Ők meg sem éreznék, mert 100 milla még bankban is 7%-ot kamatozik, ők meg 1-2 milliót adóznának.

Ezek elég sokat hoznának a költségvetésbe. Szerintem.

2012. ápr. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

"Ennél többet csak fekete uton lehet szerezni. "


Attól, hogy nem mindenkinek jön be az élet, még messze nincs igazad.


"Így lenne egy kis bevétel a kormánynak a vagyon elkobzásokból."


Szerintem inkább a minimálbéreseket vizsgáljuk: állítólag lehetetlen megélni belőle. Mégis inkább egyre többen vannak, nem szándékoznak kihalni. Nyilvánvaló, hogy adót csalnak.

2012. ápr. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
13%
Egyet értek a 100milliós határral. 500 millió felett pedig vizsgálat nélküli teljes vagyonelkobzást javaslok.
2012. ápr. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
16%
Kalergi egy pi csanyaló!
2012. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Kalergi +1, mindent jól leírtál.


Kedves Kérdező, szerinted mennyi idő alatt vinné ki az országból egy milliomos a cégét és a befektetéseit, ha látná, hogy itt eljárást kezdeményeznek csak azért, "mert ő milliomos, és a vagyonát csak csalás útján szerezhette"? Tippelek: talán fél órájába is beletelne Szlovákiában bejegyezni a cégét. Egy másik tippem az, hogy csak párszázezer munkahelyet és pármilliárd forint adót vesztene így az állam.

2012. ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy páran tiszták, de a legtöbb nem. És igen, irigy vagyok azokra, akik Istennek hiszik magukat, mindent megtehetnek, megvehetnek a gyerekeiknek, mig a nép 90 %-a meg lassan éhen döglik. 40 éves munkaviszonyom van, ebből 30 egy helyen. Mégis bejártam az egész plázát, hogy megvegyem a legolcsóbb cipőt, meg egy kis farhátat levesnek, mert holnap ünnep van. És én még jól élek azokhoz képest,akikekkel naponta kapcsolatba kerülök egy szoc. irodán . Nem jó itt valami.
2012. ápr. 30. 13:33
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
Csak mellékesen megjegyezném:Valóban elgondolkodtató,ha valakinek százmilliós vagyona van kp.ben a mai világban.
2012. ápr. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Jó hát persze én is tudom, hogy csak álom, és gyakorlatilag kivitelezhetetlen. Csak jó lenne tudni, hogy történik valami. Ha te lopsz l kiló kenyeret, úgy meghurcolnak, hogy vége az életednek.
2012. ápr. 30. 13:37
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

"Kedves Kérdező, szerinted mennyi idő alatt vinné ki az országból egy milliomos a cégét és a befektetéseit, ha látná, hogy itt eljárást kezdeményeznek csak azért, "mert ő milliomos, és a vagyonát csak csalás útján szerezhette"?"


Természetesen a vizsgálat megkezdése előtt visszaállítanánk a vasfüggönyt, aláaknáznánk az összes határt és lezárnánk minden repteret.

2012. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!