Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán a magán-nyugdíj pénztári...

Orbán a magán-nyugdíj pénztári vagyon után ellopja a megyék vagyonát is és elherdálja?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

kicsit sarkos így a kijelentés, de tulajdonképpen erről van szó.

nem tudom akkor mihez kezdenek, ha már szó szerint nem lesz mit beállamosítani és ellopni.

2011. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az történik, hogy az irdatlan adósságokat felhalmozó kórházakat, iskolákat és más önkormányzati intézményeket államosítják. Ezt úgy is mondhatod, hogy "a megyék vagyonát" "ellopja" a kormány, végülis az adósság is vagyon, negatív vagyon :)))
2011. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Az, hogy ellopja azért durva.

Elképzeléseihez, hogy saját képére formálja a világot rengeteg pénz kell.

Viszi a pénzt a 30 db helikopter, amit ”ingyen kapunk”, a szobor és névcserék.

Viszi a pénzt minden, amihez hozzányúlnak. Ami szomorú, már a híveitől is fél, lenéz minket, és nagy ívben elhatárolódik tőlünk.

2011. okt. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Te elmebeteg vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. okt. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
A megyék most államosítás alatt álló vagyona hozhat pénzt, ha eladják az intézményeket, amire én jó esélyt látok. Majd megint lesz, aki "szakmailag" elmagyarázza, hogy miért nem kell annyi kórház, színház, iskola vagy könyvtár.
2011. okt. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Kedves kérdező! Légy oly kedves, világosíts fel, hogy az "ellopott" magán-nyugdíjpénztári vagyont mire "herdálták el". Köszönöm!
2011. okt. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Jó sok érvet kaptam, úgyhogy erről ennyit.
2011. okt. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

80%-ban hasznos válaszokat ad.

Csak egy érvet kapsz: ha megéled a nyugdíj korhatárt, majd jusson eszedbe és tartsd a markod a pénzért, mert nem biztos, hogy lesz nyugdíjunk!

2011. okt. 24. 14:33
 9/9 anonim válasza:
0%

Az alacsony nyugdíjpénztári befizetésekből milliós képviselői jutalmak lettek. (Azoknál az önkormányzatoknál, ahol nincs adósság ott önkormányzati és) vissza nem térítendő állami támogatást kaptak a nagycsaládosok a múlt héten. A támogatás lényege, hogy körülbelül 10-20 millió forint értékben támogatja Orbán életük során a nagycsaládosokat(2 vagy több gyerek) vagyoni helyzettől függetlenül. Egy alkalommal legfeljebb 1.200.000 Ft-ot adnak a kezükbe, amennyiben elfogy, akkor adnak még. Bármire költhetik, illetve ügyvédet is kaptak. Azonnal elkezdtek mindenki beperelni, hogy megtöbbszörözzék a pénzt. Mifelénk Kelet-Magyarországon a nagycsaládosok úgy néznek ki, hogy 2-3 autó, egyenként legalább 6 millió forint értékben. Általában Opel Insignia, Volkswagen Passat, 5-ös és 8-as BMW-k. Ezek legfeljebb 5 évesek. Mindnek emeletes újépítésű háza, minden gyereknél már iPhone 5 volt. A gyerekek külföldön tanulnak, a szépítkező kozmetikumaik egyenként havonta 70.000 forintba kerülnek. Havonta 900.000 forintot költenek egyenként. A család havonta 6-10 millió forintot keres mint nettó fizetést. Eddig is mindenkit bepereltek mint a szart. Most még Orbán megsajnálta őket a nyugdíjunkból. Mire megszólal Orbán: az az Insignia már 2 éves, nem kellene már lecserélniük egy új X5-ös BMW-re?


Figyelem, ha nincs meg a 40 év munkaviszony, akkor koldus leszel, mert nem adnak nyugdíjat és akkor tarthatod a kezed. Ezért lett volna jobb a magánnyugdíjpénztár, mert

akkor, ha csak 25 év ledolgozottad van, akkor is megkapod.

Gondold el, hogy utolsó pillanatban cégek degeszre keresik

majd magukat azon, hogy te fizetsz azért, hogy te ott még

2-3 évet dolgozhass, hogy te megkapd a nyugdíjadat. A kormány a semmittevésből meggazdagodókat támogatja. Mennyien fognak meggazdagodni a kormány meggondolatlan lépéseiből azt el sem tudom képzelni.


Mi lett volna, ha nem szavaznak erre a kormányra. Annyi mindenbe belekotnyeleskedett, hogy az én számításaimat is áthúzta. Már otthon BMW 525 lett volna, vagy valami új divatkocsi 2 év alatt. Az éven összesen 2 havi minimálbért kerestem, úgy kitettek a munkahelyről, mint a mosott szart. Azt mondták nekem mikor elküldtek, hogy vegyem komolyan, hogy még ahhoz is senki vagyok, hogy egy Dacia Logan-om legyen, vegyek vissza magamból és keressek valami egyszerű szakmát. Mi? Most akkot vegyek Ladát? Ezt hogy értik? Van ahol nincs vonat, vonaton agyonszúrnak meg kirabolnak.


Miért nem a családot még nem alapított fiataloknak adta?

Kaptunk volna mondjuk 500.000 forintot, hogy abból gyorsan

albit keressünk, meg munkát, a maradékból meg veszünk laptopot. Majdnem felkopott az állam, mire munkát találtam, így még egy csaj sem állna velem szóba, és még most sem, pedig eltelt 4 év. Mindent a saját fizumból vettem meg. Az álláskeresőit egyetlen alkalommal sem kaptam meg. Még meg is zsaroltak a környező lakók, azért mert láttak a munkanélküliben, hogy összevernek, ha ki merik nekem fizetni, mert nekem nincs családom. Majdnem 2 évig kerestem állást a saját pénzemből, mindet feléltem.


A pályakezdőkből koldust csinált Orbán: "avagy égjél paraszt, minek mentél egyetemre, nesze itt a kapa most meglátod ki vagy. Mondjad csak mennyi földed van csak annyit kereshetsz? Micsoda? Hány diploma? MSC? Mi az WC papír? Itt nem ismerik csak az orvosi diplomát? Mit gügyögsz? Diszét matek és neurális mi? Ja diszkrét matek és neurális hálók? Nem kisfiam államtitok még le is százalékolunk vele." - mire Orbán ismét - "Te még a kapáláshoz is senki vagy téged tudnak államtitkokkal zsarolni, túl sokat tanított neked az egyetem. Meglátom majd megkapod-e a 40.000 forintot havonta, de ehhez lehet, hogy az is kell hogy levágd a kezed meg mocskos senki pályakezdő egyetemista"

- folytatja Orbán -

"Micsoda? Hogy neked volt barátnőd, eridj csak el egy spermatesztre, kiherélünk, te mocskos meggazdagodni vágyó senki" - ... - "Micsoda, hogy szüleidnek nincs meg a 200 hold földje? S***** a pofádba te vidéki paraszt."

- mondá Orbán a fején a lopott koronával. - "majd folytatja, hadd nézzem csak a szabálysértési hatósági bizonyítványodat, jééé megvan a kettő 6 hónap alatt, belecsúsztál a sárgába - 30.000, túl gyorsan mentél a vasút átjáróban? 300.000" - szigorúra veszi az arcát Orbán - "Autót lefoglalni foglalóul!!! Munka ezt hitted el. Ja, hogy ezeket még be sem fizetted? Akkor börtön és közmunka. Na látod milyen jó vagyok mégiscsak találtam neked munkát, de csak addig dolgozhatsz, amígy meg nem keresed a 330000 forintot kamatostul, és nem többet, mert akkor meggazdagodsz te vidéki" - és édesen mosolyog Orbán majd eldicsekszi a parlamentben, hogy ismét álruhában sikerült munkát találnia egy pályakezdőnek..

2012. dec. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!