Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád -e a helyi pénzekhe...

Támogatnád -e a helyi pénzekhez hasonló magyar nemzeti valuta bevezetését?

Figyelt kérdés
Használnád ezt?

2012. ápr. 30. 15:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Én azt szeretem, hogy ha az a valuta, amivel fizetek, illetve, amiben a megtakarításaimat tartom, fedezettel bír, azaz, valami komolyabb áll mögötte, mint a közmegegyezés. Egy helyi pénznek nincs semmi a hátterében, ami valódi alapot adna neki. A hamisítás kérdéskörébe bele sem megyek, ha jól rémlik, ezeket a hagyományos pénzpapírnál gyengébb minőségben nyomtatják.

Összességében, nem tartom jó ötletnek a helyi pénzeket. Egy országban egy pénz legyen, egy lehetőleg a mindenkori kormányzattól független jegybank, vagy hasonló jogkörrel felruházott kereskedelmi bank kezében.

2012. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Nem. Én azt szeretem, hogy ha az a valuta, amivel fizetek, illetve, amiben a megtakarításaimat tartom, fedezettel bír, azaz, valami komolyabb áll mögötte, mint a közmegegyezés."


Tehát te sosem használtál még Forintot, Eurót, vagy Dollárt? Ezek mögött ugyanis nincs fedezet a helyi pénzek pedig épp azért jönnek létre, hogy fedezettel bíró valutája is legyen egy országnak.


[link]

2012. ápr. 30. 15:34
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Az elsővel azonos a véleményem. Nem érne az sem többet,inkább kevesebbet,mint a forint. Az átváltásról nem is beszélve.
2012. ápr. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Minden valuta mögött van fedezet! Nem holmi összeesküvés elméletekben kell hinni,hanem a valóságban!
2012. ápr. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Az átváltásról nem is beszélve."


Arról tényleg felesleges beszélni, hiszen egy erős nemzeti valutát nem hiszem hogy bárki is át akarna váltani egy gyenge és fedezetlen pénzre.

2012. ápr. 30. 15:42
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

ja, ha értéktelen, akkor add nekem mind amid van. Ha értéktelen lenne, akkor nem tudnál rajta vásárolni. Épp az ország termelése a fedezet mögötte.

De ha gazdasági alapfogalmakkal sem vagy tisztában akkor szerintem kár veled vitatkozni.

Nem nem használnék ilven "pénzt"

2012. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kalergi!

„... fedezettel bír, azaz, valami komolyabb áll mögötte...”

Kíváncsi vagyok hogy mit tart komoly fedezetnek!

Ha leírta és is elmondom mi a fedezete a nemzeti valutáknak világszinten kevés kivétellel.

(Andor!)

2012. ápr. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Ha leírta és is elmondom mi a fedezete a nemzeti valutáknak világszinten kevés kivétellel. "


Semmi, kizárólag egy ígérvény, de egyik mögött sem áll valós érték (fedezet).

2012. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

" A hamisítás kérdéskörébe bele sem megyek, ha jól rémlik, ezeket a hagyományos pénzpapírnál gyengébb minőségben nyomtatják."


Ne is menj bele, mert nagyon nem vagy képben. Ugyanis ennek a legkisebb címlete is a 20 ezer forintos biztonsági elemeit tartalmazza, számodra is érthetően fogalmazva : a Forintnál nehezebben hamisítható.

2012. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%

"Minden valuta mögött van fedezet!"


Ugye ezt még te sem gondolod komolyan? Amúgy elmúltál már 12 éves?

2012. ápr. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!