Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen ember volt Bárdossy...

Milyen ember volt Bárdossy László?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Én személyessen ismertem Lászlót. A nővére, Malvin velem egykorú. Lászlóó... jó munkásember... A nővére... a Malvin velem egykorú... Kérem kapcsolja ki a kamerát!
2012. ápr. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
politikus
2012. ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel ő volt a miniszterelnök, mikor belekeveredtünk a világháborúba, ráadásul hadat üzent az Usának, hát... fogalmazzunk úgy, hogy biztos nem ok nélkül végezték ki,
2012. ápr. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De ő maga (amennyire tudom) eredetileg ellenezte a hadbalépést, a tisztikar nyomására lépett a háborúba. Az USA

elleni hadiállapotnak pedig nem nagyon lett következménye.

2012. ápr. 30. 22:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha már a háborús miniszterelnököket nézzük, nekem Kállay mindenesetre szimpatikusabb.
2012. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Egy művelt, intelligens, tanult ember. Mikor bíróság elé állították, akkor az elítélőket szinte ő maga "alázta le", mert jogi végzettségének köszönhetően, olyan szakkifejezéseket használt, hogy ezek a kommunista hóhérok azt sem tudták miről beszél. Megvédte a becsületét, nem kért kegyelmet, végül azt sem kérte, hogy bekössék a szemét, mikor a kivégzők elé állt.
2012. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bblz válasza:
37%
Szerinted milyen ember volt, aki Hitlerrel spanolt? Madarat tolláról...
2012. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ő is elmondhatta volna, mint Kádár: "voltam, ahol lennem kellett, tettem amit tennem kellett".


Szóval kényszerhelyzetben rossz és még rosszabb döntések között ingadozva küldött halálba sok magyart. Ezért sem kért kegyelmet: az egyetlen mentsége, hogy amit tett, azt nem önmagáért, hanem a hazájáért tette. (Kádár meg ezért tartott tyúkokat rózsadombi házában, ezért maradt puritán.)


Mindkettő hozott tragikusan rossz döntéseket. Egyiknek sem lettem volna a helyében. Nyugodjanak békében.

2012. máj. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Igazi becsületes magyar ember volt . Amíg a hozzá hasonló hősökről nem lehet őszintén beszélni addig nem beszélhetünk magyar Magyarországról.
2012. máj. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!