Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért megy tönkre minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért megy tönkre minden házasság? Még azok is, amikről azt gondolja az ember, hogy örökké tartanak majd? Pl Tőkés László ref. Püspök is válik. Ha már a keresztények sem hűségesek, akkor mit várjunk az "átlag" férfiaktól?

Figyelt kérdés
Ez elég szomorú.
2010. ápr. 4. 00:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Azért mennek tönkre, mert a szerelem egy idő után már nem lobog annyira, mint kezdetben. Ekkor elkezd minket zavarni a másik egy-egy tulajdonsága, amit kezdetben észre sem vettünk... Ilyenkor türelem és önvizsgálat segíthetne, de ez a ma emberében már ritkán van meg. Én így látom. "egy férfi/41"
2010. ápr. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Az emberek mr nem képesek vagy nem hajlandóak alkalmazkodni. Megváltozni meg végkép nem. Régen képesek voltunk alkalmazkodni ezért nem váltak aze meberek (meg azért mert sok nő úgy gondolta "eh minek most neveljen a gyereket egyedül? Talán lesz másik pasi....de az se lesz jobb mint ez....na akkor mégse válok").
2010. ápr. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Wow, jól fel vagy háborodva...

Nagyon szomorú. Nem tudom miért hűtlenek sokan és nem csak férfiak. Különösen akkor amikor semmi okuk rá.

Azt azonban tudom, sokan önzésből.

2010. ápr. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek az előttem szólókkal.De ma nem csak a férfiak a hűtlenek,hanem nagyon sok nő is. Nem képesek a toleranciára,csak a szex érdekli őket stb.

Azt sem értem,ha valaki válófélben van,miért az az egyik gondja,hogy mikor talál újra párt magának? Régen ha egy asszony egyedül maradt,özvegy lett,egyedül nevelte a gyerekeit,és eszébe sem jutott férfiak után szaladgálni. Vagy pl. a férj a háborúban volt,esetleg hadifogoly,az asszony teljesen egyedül maradt,neki kellett gondoskodni a családról,még sem keresett magának szeretőt.Természetesen jobb,ha az embernek van egy megértő párja,de mindenáron kísérletezni,főként ha gyerekek vannak,felelőtlenség.Ma már nincs erkölcs,és az emberek önzők.Senki nem tökéletes,és nincs tökéletes házasság sem.De ha a lángolás elmúlása után van szeretet,megértés,alkalmazkodás,akkor együtt megoldják a problémákat.

2010. ápr. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

azt gondolom, hogy egyrészt az emberek nem elég tudatosak.

a fő ok, hogy nem kommunálnak jól egymással. van, aki sehogyse.


a keresztények közt ugyanannyi a válások száma (sőt, még a gyerekek száma is, pedig pont nem ezt hinnénk), mint azoknál, akik nem vallásosok. a keresztények is ezen társadalom tagjai, nem tudják kivonni magukat ebből, ugyanazok a dolgok hatnak rájuk. tulajdonképpen ugyanazokat hibákat követik el, sok keresztény ismerősöm kb. nem igazán keresztényi gondolkodású- de ezt észre sem veszik.

2010. ápr. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

nem minden házasság megy tönkre! Ne általánosítsunk!


Amúgy mindenhez minimum két ember kell, ne feledjük. Ha egy nő hűtlen a férjéhez, abban a férj is ugyanannyira hibás. De fordítva is igaz.

2010. ápr. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Már jó ideje szinte divatot csinálnak a megcsalásból, már az lesz kevesebb, aki nem ezt csinálja. Nem illik a más portáján sepregetni, de én csak lesek, de nem szólok egy szót sem, mert nem vagyok pletykás, van nekem is elég bajom. A szomszédomhoz xy helyről jár egy nős pasi, házas két gyerek, jó egzisztencia. Mivel közvetlen szomszédok vgyunk akaratom ellenére, hallom a pasi telefonál a nejének, drágám jól vagyok ne aggódj sietek hozzád haza. Azzal a slusszal valóban siet be az ajtón a nőjéhez. 10 éve 2. házasságomban élek, de csak azért, mrt a volt férjem ugyanez volt, ő csalt fűvel, fával, én meg ebből kiléptem egy gyermekemmel. De nagyon sokáig nem kerestem férfiak társaságát, nem csábítottam el nős embert.Aztán munkám során megismertem a férjemet és barátságból szerelem lett, majd házasság.
2010. ápr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

A leggerinctelenebb elcsábítani egy nős férfit, egy házas asszonyt... Én ugyanezt látom most szüleimen. Apu csalja anyut, ő pedig rettentően szenved. Rettegek hogy mikor jelentik be a válást, mert tudom hogy anyu erős, és rengeteget tűr, de nem fogják ezt örökké bírni. Ilyenkor csak elgondolkodok, hogy mi visz rá két embert, hogy szétromboljanak két családot? Látszólag tökéletes családban nőttem fel, sosem volt vita, sosem volt semmi egetrengető probléma, aztán mostmár fél éve ez megy... A mi kis tökéletes családunk összeomlott, és úgyérzem csak évek kérdése, hogy szét is essen. A nőnek is van 2 kisfia... hát baromira büszke vagyok apámra...

Egy biztos, amit megtanultam ebből, ha egyszer az én páromról derül ki, hogy évek óta csal, én nem fogok annyit nyelni amennyit anyu próbál! 20/L

2010. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem rengeteg szép házasság van, csak mindenki a rosszon szeret csámcsogni...nagyszüleim, a párom szülei imádják egymást:) jó látni őket, remélem a mi házasságunk is olyan lesz.

Na de visszakanyarodva...szerintem azon múlik, hogy két ember mennyire tud kompromisszumokat kötni...fontos lenne, hogy ne csak azt nézzem, hogy nekem mi jó, hanem azt is, hogy a páromnak mi a jó...megbeszélni a hibákat félreértéseket és mérlegelni...

2010. ápr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

őszintén sajnálom...:(

Pont erről beszélek. Én nem is hiszek a házasságban,pont ezek miatt. Pedig régen hittem.De én nem akarok arra a sorsra jutni mint szegény anyukám is. Itt maradt két gyerekkel.Persze tudom h nem csak házasságban fordul elő ilyen,hanem sima együttélésnél is,de én még azt is kerülöm. Így nem érhet akkora baj...persze addig könnyű mig nincs gyerekem,de valahogy rettegek a gondolattól hogy szülök mondjuk két gyereket és a leendő férjem megcsal egy fiatalabbal...más is van így?

26/L

2010. ápr. 4. 09:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!