Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem feltűnő, hogy szándékosan...

Nem feltűnő, hogy szándékosan hergelnek minket? Te mit látsz enne okának?

Figyelt kérdés

"azok meg genetikailag alsóbbrendűek, mint ahogy nemrég megtudhattuk." - Ákos Kertész


Azt amúgy meg hallgatni maga egy bűn. Vagy a bibliai hét csapás egyike. ;-)


"Ne zsidózunk emberek!" - mert ezt kapjuk cserébe. Mondjuk meg, hogy nem tetszik, hogy uraink fele a hazánkban ~10% lévő 1945-ben zsidónak számító felmenőkkel rendelkezők közül kerül ki!



2012. máj. 4. 02:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%

Ez csak felesleges provokációra, valószínűleg annyi lehetett a célja az írással, hogy egy kicsit magára vonja a figyelmet.

Én sem érzek lelkiismeret furdalást a holokausztért, mivel nem is éltem akkor, és egyetlen ősöm sem vett részt benne (ha még részt is vett volna, akkor is, az nem az én hibám lenne).

2012. máj. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%

Beszéljük ki! De ne alpári szavakkal, alpári módon, másikat meg nem hallgatva, érveit - ha el nem fogadjuk - ledorongolva és leköpve. Mert ebben a stílusban nincs miről beszélni, felesleges időtöltésnek nem vagyok híve, empatikus beszélgetésnek (bármilyen forró vitának) annál inkább.


Kik hergelnek? Értsük meg! A kérdés nem azt mondja, hogy senki, hanem azt, hogy aki teszi, nincs hozzá mandátuma. Tehát érvénytelen. Nem vitaképes.

Idézni nem árt pontosan, mert visszaeshet a fejünkre. Az idézésnek az is része, hogy a lehetőségekhez képest a körülményeket is bemutatjuk, hogy mindenki ugyanazt értse ki a mondandónkból. Nem Kertész Ákos írásán történő felháborodás miatt tiltakozom, hanem annak egyoldalú bemutatása miatt (ha feltételezhetném, hogy mindenki egyformát érti a dolgot, akkor nem kéne körülírni jobban, csak hát nem feltételezhetem).


Én is azt mondom, ne zsidózzunk. Mert ezt kapjuk cserébe. Jogosan. De azt nem mondom, sőt, hogy nem beszéljük meg kulturáltan, ha egy negatív véleményt, vagy cselekményt zsidóknak tulajdonítunk, mégpedig zsidóságuk okán. De azt azért tisztázzuk: ha Grünnek, vagy Kovácsnak a véleménye nem tetszik, akkor se ne zsidózzunk, se ne magyarozzunk, mert nem zsidók, vagy magyarok mondták, hanem Grün, vagy Kovács. Továbbá illik megmondani, miért nem tetszik a vélemény. Különben csak szépen elbeszélünk egymás mellett. Vagy elüvöltözünk. Ez már részletkérdés.

2012. máj. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

10/11 Időpont ma 10:07


Urban legend! 1.) a szlovákok gyorsabbak voltak, mert nekik ráadásul a Birodalomból állandóan érkeztek a levelek, hogy lassítsanak. 2.) Már nem volt Magyarországon semmilyen magyar kormányzás amikor a zsidókat deportálták a háromnegyed részt német egy negyedrészt örmény (vagy mi?) Szállasi Ferenc a (maga által) nemzet testér (-nek tartott) német megszállókkal együtt intézkedett.


Azért se Szálasi se a 2-3 ezrelékes nyilas keresztesek, sem a náci megszállók bűneiért nem igazán lehet egy magyart sem felelősségre vonni.


Most, hogy az Orosz megszállást és a Német megszállást is életük kockáztatásával zárt zsalugáterekkel elhatárolódva fogadták, és ugyan így tettek a honfitársaik elhurcolásakor is, legyen az zsidó, vagy malenkij robotra hurcolt? - most minden embernek partizánnak vagy egyszemélyes harci gépnek kellet volna lennie?


A szlovákok a németeket és oroszokat is virággal fogatták, és állva tapsoltak a zsidók elhurcolásánál.


Nálunk fintorogva de Horthy tényleg virággal fogadták. Apám például Komáromban még személyesen is üdvözölte, mint kis gyerek (bár fél, hogy a tengerész tiszt a sok lovon való hánykolódás után lehányja. Úgy látszik, ha lovagolni nem is tanult meg jól, de a gyomra megerősödött a tengeren, mégsem vette be, hogy a vidéki csendőrség akarata ellenére deportálta a vidéki zsidóságot.)


3.) Pont azért mert ennyi ideig vissza tartottuk honfitársainkat és az ide menekülteket egyaránt, a végső hajrában lett, ilyen sok magyar zsidó elhurcolva. Például sok lengyelországi zsidó volt a pesti gettó védelme alatt, vagy védet házakban a pozsonyi úton. Sok magyar értelmiségi tőlük tanult ott oroszul.

2012. máj. 4. 10:30
 14/16 A kérdező kommentje:

A diszlexiám miatti megszólalási jogom megkérdőjelzésére reagáltam csak trágár módra, mert arra máshogy nem is érdemes. Ha beszólnak neked, te semmi elnézést fogsz kérni.


A magyarnak és zsidónak is mint embernek van a saját népével sok közös tulajdonsága, és főleg ugye magyar zsidónak.


A Magyarországi kisebbségek köztük a zsidóság is hihetetlenül gyorsan magyarosodott el, ezért nem halt még ki ebben a fránya ütköző zónában ez a nép, mert szinte mindenkiből aki idejött utánpótlást merített.


A Magyarországi zsidóság és a más magyarok közti vita is egy magyar-magyar vita. Ezt azért lásuk be.


Két konok, makacs, büszke vagy beképzelt ember vitatkozik minden esetben.


Egy a kárpátmedencében csak félévszázadot élt zsidó sem hasonlít jobban akárcsak egy német zsidóra, mint egy szeged melléki szlovákra, vagy kisalföldi svábra. Ez van lehet nem szeretni!

2012. máj. 4. 10:41
 15/16 anonim ***** válasza:
43%

"Mert József Attila tényleg tudott, és tudott valamit."


Csak szólok, hogy a pártod szerint nem illik őt szeretni (keményvonalas kommunista volt).

2012. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

max. trockista.


Pártom ? ? ? - A saját pártomon és az épeszűsség pártján állok (Ebből következik még egyszer sem voksoltam, pedig 19 lehetőségem lett volna egy-egy szemét pártra leadni a voksom.). Ja és a hazafiság pártján állók, hazád népe a legnagyobb saját családod, de a föld teljes lakóssága a rokonságod. József Attilát szeretem, meg Radnótit is aki hazája rombolását látta az amerikai bombázók támadásában.

2012. máj. 7. 01:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!