Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellene elnézést kérnie...

Miért kellene elnézést kérnie a magyarságnak a holokausztért?

Figyelt kérdés

Azért, hogy Horthy kormányzó több százezer pesti zsidót mentet meg, majdnem a fia élet árán. És hogy a magyarok közül a jelentős részt kényszer toborzott háromezrelékes és jobbára német nemzetiségű nyilas mozgalom és a vidéki csendőrségen kívül, -> a szlovákokkal ellentétben<- szinte senki sem bántotta őket? Azért mert számarányában hazánkban élték túl a zsidók a második világháborút az akkori németek befolyása alá eső országok közül?

Az ő hálájuk hiányáért kérjünk elnézést, vagy mert sokan vádaskodhatnak nekünk köszönhetően?


Jó tudom, ez nem egy össznépi meggyőződés.


Miért kellene elnézést kérnie a magyarságnak a holokausztért?

Mit tettünk mi? Az a baj, hogy sokuknak mi megmentettük az életét, és sok néptagjai szemében ez egy életre való lekötelezettség jelent?



2012. máj. 4. 05:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 A kérdező kommentje:
"Azért mert számarányában hazánkban élték túl a zsidók a +legtöbben+ második világháborút az akkori németek befolyása alá eső országok közül?"
2012. máj. 4. 05:32
 2/71 A kérdező kommentje:
Miért kellene elnézést kérnie a magyarságnak a holokausztért?
2012. máj. 4. 05:32
 3/71 anonim ***** válasza:
63%

Miért kérjek elnézést? Csak azért, mert magyar vagyok? Kivégezhetnék az összes németet, csak azért, mert Hitler is az volt.


Nem mondhatja el sok ma élő magyar ember magáról, hogy ő neki bármiféle köze lett volna a holokauszthoz.

De azért elnézést kérek, hogy válaszoltam erre a költői kérdésre, lehet, hogy nem kellett volna.

2012. máj. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
86%

Nem jól ismered a történelmet!

Horthy hozta meg a zsidótörvényt. Ő járult hozzá a deportálásokhoz. A pesti zsidókat pedig azért mentette meg,mert nyugatról figyelmeztették,hogy hogy ha nem teszi,akkor háborús bűnösként kezelik. Csak a saját bőrét féltette. Soha,senki nem vonta felelősségre a Donnál,vagy szovjet fronton elesett magyar katonák haláláért!

A fia "élete árán" nem a zsidókat mentette meg,hanem azért adta át Szálasinak a hatalmat.

A nyilas mozgalomba sem olyanok léptek be,akiket kényszerítettek,hanem önként!

A háború utolsó évében fordult elő,hogy zömében svábokat behívtak katonának, és az SS-be vitték őket! De ők sem voltak soha nyilasok!

Nem történelemkönyvekből tudom,hanem személyes tapasztalatom,és nem vagyok zsidó.

A bocsánatkérést,nem csak ebben az ügyben,de pl. a kommunizmus bűnei miatt is ostobaságnak tartom! A ma élők nem felelhetnek apáik bűneiért! Főleg nem egy egész nemzet!

2012. máj. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
85%

Azok a zsidók akik ezeket a bocsánatkéréseket erőltetnék valójában nem is a második világháborús borzalmakat átélt zsidókhoz tartoznak hanem csupán a leszármazottaik akik szeretnék jól megszedni magukat apáik és anyáik szenvedéseiből. Morálisan egyszerűen hulladékok a szememben.


És azt leshetik hogy én aki a második világháború alatt csak egy merész álom voltam (de még a szüleim is) majd bocsánatot kérek valamiért amit nyilvánvalóan el se követtem. És azt is kikérem magamnak hogy genetikusan alávaló lennék (ahogy egy bizonyos valaki fogalmazott egyszer)! Ez ugyanolyan elkorcsosult világszemlélet mint Hitleré volt!


És utána lehet nézni hogy hány lengyel zsidó menekültet fogadtak be a magyarok!

2012. máj. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
81%

Pontosan így van! Nekik nem kell bocsánatot kérniük tőlünk, amikor egy közülük való úgy nyilatkozik rólunk, hogy genetikai hulladékok vagyunk?

Különben is. Tényleg csak erre megy ki a játék:

Rengeteg kártérítést, pénzt kapnak a mai napig a leszármazottak.

DE! Ha a magyarság bocsánatot kér = elismeri, hogy bűnös, aljas nép, aki vétett a kiválasztott nép ellen = még több kártérítést lehet követelni.

2012. máj. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
87%

Sajnálom, akiknek a családjukban bármilyen elhurcolás, stb. történt, csupán a származása miatt.


De hogy ezért a mai magyar nép, nemzet kérjen bocsánatot?

Majd amikor a mai magyar néptől, nemzettől bocsánatot kérnek azok, akik elvették Trianonban hazánk kétharmad részét.

És kártérítést, egyebeket is csak akkor adnék, ha visszakapnánk mi is azt, amit akkor (területben, természeti kincsikben) elvettek tőlünk.

2012. máj. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
80%
Én pl. miért kérjek elnézést? Ott sem voltam!
2012. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes, hogy a liberalizmus elveiben az is benne van, hogy elítéli a kollektív bűnösséget, ha viszont bibsikről van szó, akkor ezt valahogy mindig elfelejtik... :P
2012. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
78%

Aki ismeri a római jogot - mely az európai jogrendszer alapja -, azt tudja, hogy, a fiút nem lehet felelőssé tenni az apja bűneiért, tehát teljesen mindegy, hogy mit csináltak valakinek az ősei, ő maga nem felelős. Hovatovább az egész - a nürnbergi perrel bezárólag - egy jogi nonszensz; olyan törvények alapján ítélték el az embereket, és olyan törvények alapján fizetik még mindig a kártérítést a különböző országok, melyek még nem is léteztek a bűncselekmény elkövetésének idején. A náci vezetőket - jogszerűen - csak a hivatali idejük alatt hatályos német törvények szerint lehetett volna elítélni.

Érdekes kérdés továbbá, hogy ezek a speciálisan a holokauszt céljából hozott jogszabályok - és velük együtt a kártérítések - mennyire visszamenőleges hatályúak. Teszem azt lehetséges lenne-e jogi eljárást indítani a tatárok jogutódjai, Mongólia ellen az általuk elkövetett népirtás miatt.

Mindenesetre a római jog nem ad lehetőséget a visszamenőlegesen, apák által elkövetett bűnök a fiún történű behajtására; lehet, hogy a héber igen - azt nem ismerem.

2012. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!