Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik szomszédos országban a...

Melyik szomszédos országban a legrosszabb a helyzete a határon túli magyarságnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem hol korlátozzák, nyomják el őket a legjobban, és ez miben nyilvánul meg?
2012. ápr. 8. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem Szlovákiában. Slotáék ellenük hangolják híveik.
2012. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Szomáliában.
2012. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Oláhiában. Még az alkotmányukban is benne van, hogy, minden állampolgár oláh, szóval mindenki másnak kuss a neve.
2012. ápr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Én romániai vagyok s tényleg nem viselkednek velük túl rendesen, de Szlovákiában ezerszer rosszabb a helyzet. A legtöbb felvidéki településen még ma sincs magyar nyelvű helységnévtábla, nem beszélve az ilyen nyelvtörvényekről.
2012. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11:26: lehet, még nem hallottad, de Slota megszűnt tényező lenni.
2012. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy Szerbiában is elég rossz a helyzet. Szlovákiában és Romániában pár helyen legalább van akkora magyar többség hogy nem nagyon tudnak kics*szni a magyarokkal. Legalább is, én így tudom.
2012. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
Az oláh, a tót és a rác egyaránt utálja a honfitársainkat. De ők mégis MAGYARKÉNT élnek együtt azokkal a söpredék ágyútöltelékekkel!
2012. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában (azaz az Őrvidéken) sokakból ki is halt a nemzettudat, lelki értelemben ott legrosszabb a helyzet, bármily' meglepő is.
2012. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van bizonyos szempontból, ráadásul nem erőszakkal érték ezt el mint pl a csángóknál, hanem egyszerűen beolvadtak pl a jobb életkörülmények miatt is tehát ha manapság határon túli magyarokról beszélünk akkor abba már sajnos nem is lehet beleszámítani őrvidéket.


A legrosszabb helyzetűnek a csángók dolgát és Felvidéket tartom, mert Erdélyben sok település ugye magyar többségű, ott nem olyan vészes, de a csángóknak sürgős támogatásra lenne szüksége.

Felvidéken azért rossz a helyzet mert ott is sok magyar öntudatú van de sajnos még több az olyan magyar aki elszlovákosodott. Magyar tájszólással beszél tehát látni rajtuk hogy magyar anyanyelvűek, de úgy szidják a magyarokat hogy rossz hallgatni. Hiába nincsenek mindennapos attrocitások, de a média segítségével ilyen durván sikerült kimosni az agyukat és saját népük ellen fordítani őket. És persze védik Szlovákiát meg szidják a magyarokat hogy mi erőnek erejével magyarosítunk szlovákokat, pedig pont ők a legnagyobb bizonyítékok arra hogy ezt Szlovákia csinálja erőszakosan, ugyanis magyar létükre durván elszlovákosították őket. Magyar az soha nem volt hódító nép de ez a szlovák propaganda elhiteti velük hogy a magyarok maguk az ördögök akik "szegény" szlovákokat akarják magyarosítani.

Mégis mikor akartunk mi magyarokat szlovákosítani???

Szerencsére soha, ja és ami még kész agyrém, hogy ha a magyarok határon túli más magyarokat akarnak támogatni arra azt mondják hogy durva módon beleavatkoznak szlovákia belügyeibe. És mindent magyar fiatalok szájából hallani ezt a magyarellenességet nagyon szomorú. Azt bizonyítja hogy Szlovákiában ilyen erős a szlovákosítás az agymosás.


Ezután ott van Románia ahol hasonló dolgok zajlottak le és bizonyos szempontból több az olyan attrocitás (mint szlovákiában) ahol magyarokat vernek csak azért mert magyarok. De ott sem mindennapos, szerintem aki faji alapon gyűlölködik az csak a politikai 'agymosó' propaganda áldozata. Néha amúgy olyan érzésem van mintha a románok képtelenek lennének igazmondásra. Pl külföldieknek olyanokat terjesztenek hogy romániában csak 100 magyar él, és ez még csak a legenyhébb hazugságuk amit az utóbbi időben olvastam, de gyűlölködni nem szabad szerintem a legjobb rájuk hagyni a hülyeségeiket ugyanis az igazság mindig kiderül a hazug történelmükkel együtt fognak háttérbe szorulni. És sok erdélyi magyarnak vannak román barátai, természetesen normális románok is vannak tehát faji alapon semmi képen se ítélkezzünk.


Ezután az enyhébb kategória Kárpátalja és Délvidék..

Kárpátalján is uszít a média ugye ott is a politika kihasználta a nacionalizmust és a magyarok ellen szítást, de ott enyhébben és inkább azért rossz a helyzet mert úgy tudom az a legszegényebb magyar terület (hasonlóan Mo-n Szabolcshoz, tehát Mo-n is sajnos vannak hasnlóan szegény részek)

Délvidéken viszonylag nyugodt körülmények között élnek együtt szerbekkel, legalábbis én ált ezt az infot kapom, ebből is látszik hogy csak a médiának az uszítására szokott ez a gyűlölködés kitörni.

Nekem olyan élményem volt hogy Belgrádban csak azért verték meg egy barátom mert magyarul beszéltünk, hozzám meg nem értek mert nő vagyok, tehát ebből is látszik hogy a szlovákoktól azért jobbak, legalább nőket nem vernek, persze ez emberfüggő, na de az a lényeg hogy azért tartom még így is "enyhébbnek" a szerbeket mert ők mindenkivel ilyenek, magukat is őrült népnek tartják, meg van más bajuk is tehát a magyarok ellen szítás jelen van de mások ellen szítás is. Az ottani nacionalizmus már nem annyira agresszív mint évekkel ezelőtt, a Jugoszláv háború miatt is, plusz átlagban nézve.

Tehát így összevetve mindent Felvidék és Románia a legkiélezettebb, de sürgős "támogatásra" a csángóknak lenne szüksége és Kárpátaljának..

2013. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elírás:

"Mégis mikor akartunk mi magyarokat szlovákosítani??? "

Akarom mondani, szlovákokat magyarosítani..


Aztán jönnek a ténynek beállított hazugsággal a magyarokról. =/

2013. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!