Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondták itt egyesek,...

Miért mondták itt egyesek, hogy az EU-ba való csatlakozás csak bajt jelentett Magyarországnak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 22:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
4. ha arra gondolsz hasznok alatt, hogy lett egy rakás új buszmegálló, tér, sétálóutca, egy-két autópálya(ami lassan megfizethetetlen), hát ezekből lehet egy szép látszatországot építeni, de az, hogy munkahelyet nem tudnak teremteni azért, mert ami esetleg olyan gyár, ami az unió támogatásával épült, ahhoz kell egy bizonyos végzettség. namost akit elbocsáltanak 40-45 évesen, létszámleépítés miatt, az hol helyezkedne el? utcán közmunkásként? a nagyszerű tereinket lehet takarítani végülis...:) olyan dolgokat, mint például a szétb*szott mezőgazdaság, arra nagyon kevesen nyernek uniós pályázatot, mellesleg nem hallok róla, hogy például magyar gyümölcsöt/zöltséget importálnak-e másik eu-s országba? szerintem nem valószínű. mi mégis vegyük más ország gyümölcseit, mert olcsóbban hozzá lehet jutni, mint az itthoniakhoz.
2012. máj. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
4%
nem az eu baszta szét MO-t hanem a politikusok akik lopnak. Amúgy ha kilépnénk EU ból akkor balkán szintre süllyedne az életszínvonal
2012. máj. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%

"Bezárva több, régi, nagymúltú gyárunk, vagy esetleg külföldi kézben."


nézd, ha nincs rá igénye a piacnak, akkor bezár; mi ebben a probléma. amire van kereslet, az működni fog, amire nincs, azt nem kell erőltetni. az, hogy valaki nem tud alkalmazkodni a piac kihívásaihoz, az nem mások problémája, hanem az övé. emiatt másra mutogatni szerintem butaság.

ugyan ezt csinálod a régi ruháiddal is, nem? eldobod vagy odaadod pl a máltai szeretetszolgálatnak. egy gyárral is ugyan ezt csinálják, csak nagyban: ha nincs ré szükség, ha nincs termelés (bevétel), akkor minek tartsák nyitva?


"Szabályozva van az almának még a nagysága is, és az ilyen marhaságokkal teljesen tönkreteszik a gazdákat, ehelyett ehetjük az afrikai meg spanyol gyümölcsöt, zöldséget."


megint csak.. miért mások problémája az, hogy a magyar gazdák nem tudnak (vagy nem akarnak) alkalmazkodni a piaci viszonyokhoz? azt termeljék, amire kereslet van, ha nem azt termelik, akkor meg ne panaszkodjanak. az egyik rokonomnak ponthogy alma és barack földjei vannak; rájöttek, hogy ha házi almalevet gyártanak nagy 5 literes dobozokban (nem ilyen cukrozott műlét, normális, igazi almalevet/baracklevet), simán eladják itthon is és külföldön is. erre van kereslet, ezt csinálják. EU-s támogatásból vett még pár hektár földet és vígan termelgeti a dolgait. és mivel beszélnek angolul, a külföldi piaccal sincs semmi problémájuk, tonnaszámra vitetik ki is és beföldre is a termésüket, ahol éppen jobb áron el tudják adni. azért csinálják, hogy pénzt keressenek, nem azért, hogy áron alul itthon eladják. megint csak: azért, mert sokan nem akarnak alkalmazkodni, nem jelenti azt, hogy ez az EU hibája; hanem ők túlságosan maradiak.


"nyugati cégekkel pedig a kis magyar cégek nem bírják a versenyt"


és ez megint, kinek a hibája? a gonosz nyugatiaké, akik megpróbálnak eladni máshol, ahol esetleg van kereset az árujukra, vagy a magyaroké, akik nem próbálják meg felvenni a versenyt?


nem kell mindig az EU-ra mutogatni, rengeteg lehetőséget is ad, főleg a fiataloknak. én 16-19 éves korom között bejártam egész Európát EU-s programokkal (pl Finnországban 10 napig mindennel együtt 22.000 Ft-ért, Olaszországban majdnem 3 hétig alig 30.000 Ft-ért), de édesanyám is idén már másodszor volt Hollandiában felnőtteknek meghirdetett "csereprogramon". én Skóciában tanulok ingyen, bátyám szeptembertől megy Berlinbe Erasmus-szal egy évre.. ilyen király lehetőségeket nem kihasználni butaság. aki ezt nem látja, az nem akarja látni az EU előnyeit; mert azokból is van bőven. az, hogy ez a kisemberekhez nem jut el, ki tudja, kinek/minek a hibája, de nem az EU-é.

2012. máj. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%

Mert tippjük sincs a gazdaságról.


Az előttem lévő leírt mindent, teljesen egyetértek vele. nem az EU hibája, hogy a magyarok képtelenek kihasználni a nyújtott lehetőségeket. A szlovákok/lengyelek/csehek valahogyan mégis fejlődnek, csak mi nem...

2012. máj. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem az Eu hibája hogy gondok vannak Magyarországon.Nézzük meg Lengyelországot , Csehországot , ők is közép-kelet európai országok és mégis jól jártak az Eu-val.Lengyelország régen rosszabb helyzetben volt mint Magyarország , közel azonos Magyarország és Lengyelország sorsa és múltja.Ők mégis kiemelkednek, már vannak felhőkarcolóik is meg gyorsan fejlődik , Csehországról már nem is beszélve.
2012. máj. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
94%

"Miért mondták itt egyesek, hogy az EU-ba való csatlakozás csak bajt jelentett Magyarországnak?"


Ha majd egyszer valaha megtermelsz valamit és utána még eladni is megpróbálod, meg fogod érteni.

2012. máj. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Minden ország olyan amilyen emberek laknak benne.

A magyarok egyik fele elvan boldogul ,mert életrevaló teszi a dolgát és hallgat.

A másik fele meg elvárná,hogy ki legyen törölve a segge is neki.


Teremtsenek neki munkahelyet !!!

Ahova bejárjon és végezze a nem túl nagy szellemi vagy fizikai erőfeszítést igénylő munkát és közbe szidhassa a főnökeit ,lehetőleg minél nagyobb fizetésért.

Mert ennyit tud a világból a feje neki.Csinálja a szalag mellet azt a két mozdulatot és mivelhogy észrevette ,hogy luk van a fején amiből hangok jönnek ki; nincs csendben.

Nem tudják hogyan is kellene nekikezdjenek az önmegvalósításukhoz, vagy mentségek mögé bújva megmagyarázzák maguknak ,hogy miért is tartanak ott ahol.

Megveszi a zacskós levest, az előre gyúrt fasírtot vagy még azt sem hanem inkább csak nézi egész délután a sorozatokat ahol a köztelevő reklámokból napjában 187 szer hallja ,hogy "ez neki jár" és 143-szor azt ,hogy "az egész csak róla szól" és beég neki az agyát helyettesítő valamijébe és bár ritkán tudatosan ,de ezeket a szlogeneket alapigazságokként kezeli .Aztán mikor megéhezik rendel egy pizzát ha telik még rá.


Ilyenkor az jár az eszembe, hogy beszerzek egy megfelelő méretű légycsapót és mielőtt ömlene az efféle élhetetlen népekből tovább a rossz példa és a szájukból a szenny... és nem marad majd utánuk csak egy piros fekete vizenyős paca ..és mindenkinek jobb lesz azután.

Nem lesz ennyi elvárás az állam felé , nem lesz rinyálás ha nem szolgálja ki őket úgy ahogy éppen megálmodták.

Mégis mit gondoltok ,hány magyar cukrászdára van igény Bécsben?Van egyáltalán ezt a példának szánt gyatra szlogent konkrétan elhitte vagy komolyan vette valaki?


Mondják hogy munkahely kellene nekik de a

munkahelyek nem maguktól teremtődnek ,hanem mi kell teremtsünk magunknak.Mi kell meglássuk miből van hiány ,vagy mire van fizetőképes kereslet itthon ,a környéken (vagy akár Kazahsztánban ,vagy akárhol).

Van ahol nincs gumis, van ahol nincs komoly autószerelő(csak olyan aki kilopja a benzint is az autódból), van ahol nincs asztalos aki számlát is tudjon adni és veszik az ikejából a modernnek mondott carokat. stb stb.


Közbe ott állanak az emberek és kiabálják ,hogy nincs munkahely.

A szomszéd öreg nénitől nem lehet már házi tojást venni, vagy egy rendesen kukoricán nevelt tyúkot, disznót megzabálás céljára.Rákényszerülnek az emberek , hogy megvegyék a tezkóból a nájloncsirkét a műtojást és a vizezett tejszerűségeket és fújtatott kenyeret. Sokan már azt sem tudják milyen íze kellene legyen ezeknek dolgoknak.


És még mindig ordítják ,hogy nincs munkahely!

Arról hogy buták és élhetetlenek és inmobilisak sokan országon belül, nem az Eu tehet.

Persze az is igaz, hogy békalábas úszóbajnokok közzé löktek be anno minket, úszni is alig tudókat. De lám a szlovének , a csehet ,a szlovákok nem fulladoznak mint mi.

A vezetőink sem abba az irányba terelgettek minket az elmúlt 20 évben ,hogy úszni tanuljuk (oktatás,közbeszéd ,média) hanem csilvili úszógumik ígérgetéseivel nyeregetik a választásokat.

Már berekedtek de még hörgik ,hogy nincs munkahely....

2012. máj. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Az EU gazdasági rabszolgájává tette magyarországot.
2012. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"és ez megint, kinek a hibája? a gonosz nyugatiaké, akik megpróbálnak eladni máshol, ahol esetleg van kereset az árujukra, vagy a magyaroké, akik nem próbálják meg felvenni a versenyt?"


Nem hibája ez senkinek, az EU-nak meg főleg nem. Természetes, hogy a saját javukat akarják. De akkor már mi is akarjuk a magunkét és ne másokat gazdagítsunk. Nem tudom miért lenne olyan nagy baj az, hogy ha olyan dolgokat amiket itt is elő lehetne állítani nem külföldről hoznánk be. Lehet, hogy 10 évig drágábban kéne venni ezeket a termékeket pár százalékkal, mert itthon termeljük csak meg, de ha erőre kaptak ezek a cégek akkor meg lehet szüntetni a vámokat, aztán lehet terjeszkedni külföldre. Nem azt mondom, hogy erőltessük olyan dolgokat, amikben nyilván nincs semmi esélyünk, de ha már valamiben lenne sanszunk akkor azt használjuk már ki.

2012. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Természetes, hogy a saját javukat akarják. De akkor már mi is akarjuk a magunkét és ne másokat gazdagítsunk."


miért ne?

ez szerintem nagyon tipikus magyar gondolkozás - ne gazdagítsunk másokat, mert irigyek vagyunk, ha valakinek valami jól megy. nézd, lehet, hogy az én látásmódom itt a beszűkült, de nekem teljesen mindegy, hogy magyar termelőtől veszem-e a paradicsomot vagy külfölditől, amíg jó minőségű, finom és elérető áron van. hogy külföldi-e vagy belföldi, nem igazán érdekel, és azt hiszem, hogy a legtöbb ember ugyanígy van vele. persze, ha jó minőségű, finom és esetleg picit drágább, hajlandó vagyok érte többet fizetni egy picivel, de nálam nem az a mérvadó, hogy magyar-e vagy külföldi, hanem a minőség, az íz, az ár. ha nem tud a magyar gazda olyan terméket előállítani elérhető áron, ami megfelel a piacnak, akkor ne csodálkozzon, hogy tönkre fog menni.


"Nem tudom miért lenne olyan nagy baj az, hogy ha olyan dolgokat amiket itt is elő lehetne állítani nem külföldről hoznánk be."


szerinted mik azok a termékek, amiket itthon is elő tudnánk állítani? én sajnos tényleg nem tudom, mezőgazdaságban nem vagyok annyira jártas.


"Lehet, hogy 10 évig drágábban kéne venni ezeket a termékeket pár százalékkal, mert itthon termeljük csak meg, de ha erőre kaptak ezek a cégek akkor meg lehet szüntetni a vámokat, aztán lehet terjeszkedni külföldre."


igen, de 10 év az 10 év és mint itt nagyon sokan szeretik hangoztatni, sokan a létminimumért küzdenek, az alapszinten való megélhetésért és azon aggódnak, hogy miből vesznek kaját holnap. szerinted ezeket az embereket érdekli, hogy külföldi-e a termék vagy belföldi? nem, az érdekli őket, hogy mennyibe kerül. és ha nekik bejelented, hogy na akkor holnaptól minden zöldség-gyümölcs 20 forinttal drágább, akkor nem csak hogy sokan nem vennének, de mivel nem lenne lehetőségük megvenni, hiánybetegségek sora alakulna ki pár éven belül az emberek jópár százalékánál (mivel gyümölcsöt-zöldséget nem fogyasztanak).

nem értem, miért kell rákényszeríteni az embereket, hogy vegyék meg a drágábbat, ami nem feltétlenül jobb, mint a külföldi. aki akarja, most is megveszi a magyar élelmiszereket (elismerem, hogy foghagymából az egyik legjobb a magyar foghagyma - de a 3 darabért az a 6-700 forint, amit elkérnek, kész rablás).


erőre kapni szerintem nem a sok-sok szerencsétlen emberen kell, hanem alapból korszerűsíteni a termelést, új eljárásokat alkalmazni, hatékonyabbá tenni az egészet (=gazdaságosabbá), hogy olcsóbban tudják eladni a terméket (de még mindig úgy, hogy legyen bevételük) és az egyszerű kisember is hozzáférjen elérhető áron. nem pedig úgy, hogy na akkor mostantól csak ez van, ezt kell szeretni, ha nem tetszik, akkor kit érdekel. nem mellesleg a szabad piac az EU egyik alapelve, én nem diszkriminálnék senkit sem aszerint, hogy külföldi vagy magyar. kit érdekel, honnan való vagy, amíg normális ember vagy és normális árud van, amit el akarsz adni? ha meg megveszik, akkor van rá szükség, ebbe belekötni szerintem felesleges dolog.

2012. máj. 6. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!