Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondták itt egyesek,...

Miért mondták itt egyesek, hogy az EU-ba való csatlakozás csak bajt jelentett Magyarországnak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 22:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
25%

"miért ne?

ez szerintem nagyon tipikus magyar gondolkozás - ne gazdagítsunk másokat, mert irigyek vagyunk, ha valakinek valami jól megy."


De Istenem, eddig azt hittem, hogy értelmes emberrel vitatkozok. Tipikus magyar mentalitás, hogy valamiből hasznot akarunk? Hát ez milyen butaság már, ez a gazdaság lényege, a haszon. Nekünk miért rossz a teljes külföldi uralom a piacunkon? Elmondom:

1. A cégek általában nem itt termelnek, itt csak értékesítenek, vagyis viszik ki a tőkét folyamatosan az országból és nem itt fektetik be.

2. Ha véletlenül itt termelnek az csak azért van, mert a kormányok hatalmas adókedvezményekkel idecsábítják őket, hogy munkahelyet teremtsenek ezzel. Ámbár alacsony munkabérek is kellenek, hogy megérje itt termelni, ezért ekkorák a bérek amekkorák. Plusz az ide kihelyezett gyár a nyereséget ugyan úgy kiviszi.



"szerinted mik azok a termékek, amiket itthon is elő tudnánk állítani? én sajnos tényleg nem tudom, mezőgazdaságban nem vagyok annyira jártas. "


De itt most nem csak sima mezőgazdasági termelésre kell gondolni. Élelmiszeripar. Mi van meg hozzá? Termőföld, bauxit. Nosza, lehetnének konzervgyárak. Az is jó lenne, ha a bauxitot nem feldolgozatlanul importálnánk, hanem itt dolgoznánk fel, nem külföldön.



"igen, de 10 év az 10 év és mint itt nagyon sokan szeretik hangoztatni, sokan a létminimumért küzdenek, az alapszinten való megélhetésért és azon aggódnak, hogy miből vesznek kaját holnap."


Igen, de az a marha nagy helyzet, hogy nem hallottam még olyanról, hogy valaki éhen halt volna ebben az országban. Maximum csöves alkoholisták.

2012. máj. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
62%

"1. A cégek általában nem itt termelnek, itt csak értékesítenek, vagyis viszik ki a tőkét folyamatosan az országból és nem itt fektetik be."


ha valakinek van egy cége, hadd döntse már el, hogy hol értékesíti az áruját és hova viszi a hasznot. már miért is akarna ebbe akárki is beleszólni? vannak Mo.i cégek is, akik otthon termelnek, kiviszik az árut és a befolyó hasznot meg esetleg otthon költik el. ez ugyan az a helyzet, de valamiért ez normális lenne, hogy mi külföldön kereskedjünk és a hasznot hazavigyük, de az, hogy más nemzetisgűek ugyan ezt csinálják, az már probléma. én ebben hatalmas kettős mércét látok.


a bauxittal az a hatalmas "probléma", hogy aránylag kevés igény van rá, mivel elég sok helyen megtalálható. csomó gyárat is az elmúlt 10-20 évben azért állítottak le, mert nincs rá igény és nem tudták sem külföldön, sem belföldön eladni.

a bauxitkitermelés illetve feldolgozás korántsem kecsegtet olyan sok haszonnal, hogy megérje csinálni. és ha Mo.on nincsenek meg a megfelelő gyárak a feldolgozásra, akkor szerintem örülnek a bányászok, hogy legalább külföldre el tudják adni.

a konzervgyár maga jó dolog lenne, de nem hiszem, hogy sok értelme lenne, illetve hogy hatalmas hasznot hozna. magamból kiindulva (tudom, nem a legjobb példa), de én abszolút nem eszem konzervkaját, maximum halat (abból sem az olajosat), illetve nagyon ritkán konzerv zöldséges-levest.


mégis, a legnagyobb baj ezzel az, hogy egyszerűen nincs meg a tőke, amivel el lehetne kezdeni egy gyárat felépíteni, munkásokat felvenni ésatöbbi. és egy ilyen beruházás lehet, hogy pár évig nem is lesz abszolút kamatoztatható (ergo örül, hogy a munkásait ki tudja fizetni és az alapanyagokat megrendelni), tehát semmi garancia sincs rá, hogy hosszútávon is működne, illetve hogy van-e egyáltalán igény a konzervgyárakra vagy a konzerv-ételekre.


én tényleg úgy gondolom, hogy ezek jó ötletek, de nem biztos, hogy van rá igény akármilyen formában.

2012. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
25%

"ha valakinek van egy cége, hadd döntse már el, hogy hol értékesíti az áruját és hova viszi a hasznot. már miért is akarna ebbe akárki is beleszólni?"


Miért? Mert joga van rá az államnak. Amíg nem léptünk be az EU-ba nem volt szabad tőke, munkaerő és áru áramlás Európa felé. Vámokkal lehetett szabályozni. Most ez nincs, ki vagyunk szolgáltatva.


"annak Mo.i cégek is, akik otthon termelnek, kiviszik az árut és a befolyó hasznot meg esetleg otthon költik el. ez ugyan az a helyzet, de valamiért ez normális lenne, hogy mi külföldön kereskedjünk és a hasznot hazavigyük, de az, hogy más nemzetisgűek ugyan ezt csinálják, az már probléma. én ebben hatalmas kettős mércét látok."


Mert ez kettős mérce is, mi egy közepesen fejlett állam vagyunk, gyenge gazdasággal, minden eszközzel védeni és gyarapítani kéne magunkat, nem engedhetjük meg a kontrollálatlan gazdaságot. Látszik, hogy ez nem működik.


"a bauxittal az a hatalmas "probléma", hogy aránylag kevés igény van rá, mivel elég sok helyen megtalálható. csomó gyárat is az elmúlt 10-20 évben azért állítottak le, mert nincs rá igény és nem tudták sem külföldön, sem belföldön eladni.

a bauxitkitermelés illetve feldolgozás korántsem kecsegtet olyan sok haszonnal, hogy megérje csinálni. és ha Mo.on nincsenek meg a megfelelő gyárak a feldolgozásra, akkor szerintem örülnek a bányászok, hogy legalább külföldre el tudják adni. "


Miket beszélsz? Ez Magyarország szinte egyetlen olyan természeti kincse amit megéri kitermelni. Ember, bauxitból alumínium készül, manapság meg szinte minden abból van, nézz már körbe!


"mégis, a legnagyobb baj ezzel az, hogy egyszerűen nincs meg a tőke, amivel el lehetne kezdeni egy gyárat felépíteni, munkásokat felvenni ésatöbbi. és egy ilyen beruházás lehet, hogy pár évig nem is lesz abszolút kamatoztatható (ergo örül, hogy a munkásait ki tudja fizetni és az alapanyagokat megrendelni), tehát semmi garancia sincs rá, hogy hosszútávon is működne, illetve hogy van-e egyáltalán igény a konzervgyárakra vagy a konzerv-ételekre. "


A konzervgyár csak egy példa volt, mondhattam volna akármit. Igen, ehhez tőke kell, és az sose lesz, ha csak kiáramlik az országból.

2012. máj. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!