Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felvehetem a kettős állampolgá...

Valaki0702 kérdése:

Felvehetem a kettős állampolgárságot? (lent)

Figyelt kérdés
Anyám ágán a szépanyámtól kezdve Osztrák ágam van akkor felvehetem a magyar-osztrák állampolgárságot 13 évesen?

2012. máj. 7. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
minek az neked?13 évesen ne legyél már hős, meg ne foglalkozz a politikával... ezt a hülyeséget:D
2012. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A német alkotmány nyújt lehetőséget azoknak, akiknek az ősei németek voltak, és hazaköltöznének. Az osztrák jogszabályt nem ismerem, de az alaptörvényükben biztos megtalálod. Gondolom németül tökéletesen beszélsz, ha állampolgárságért akarsz folyamodni.
2012. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem fogják megadni, nekem a nagyanyám volt osztrák, pár éve rákérdeztem erre az osztrák nagykövetségen, de negatív választ adtak. Ráadásul Ausztria nem ismeri el a kettős állampolgárságot, tehát a magyarról le kéne mondanod.
2012. máj. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ausztria nem engedi felmenő nélkül egyébként nem, nem beszélek jól németül de meg tudom értetni magam én angolul tudok jobban...
2012. máj. 7. 18:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy miért akarnék hős lenni a kettős állampolgársággal?
2012. máj. 7. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:

azért had mondjak valami érdekeset.ismerek valakit aki totál magyar de osztrák állampolgársága van.annyira nem közeli ismerős hogy tudjam miként került ebbe az állapotba(felvette az osztrákot és eldobta a magyart vagy kinn született Burgenlandban és idetelepült vagy egyéb ezt nem tudom). a lényeg az hogy őt minden ide köti itt végzett egyetemet régóta itt van Pesten akár egy magyar csak neki ez volt a "szexepilje" hogy hű de f@szagyerek vagyok mert nekem bizony osztrák útlevelem van...nos hát mégegyszer őt minden ide köti nemcsak a család de beszélni sem tud sokkal jobban mint aki csak 5ös volt németből a suliban stb.a magyar közszférában pedig ő külföldiként kissé kockázat vagy inkább nagyon azaz nem kap nem magyarként olyan állást amit szeretne.csodálkozik hogy nem esnek itt hasra az osztrák állampolgárságától.ha meg valaki rákérdez a frankóra "hogyha már papíron osztrák vagy és nem akarod lecserélni magyarra akkor mit akarsz itt miért nem mész inkább oda??"nos akkor meg ő van felháborodva


szal kislány nem leszel attól szebb okosabb vagy gazdagabb hogy állampolgárságot cserélsz

2012. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!