Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez megérné, nem? Ez még csak...

Valaki0702 kérdése:

Ez megérné, nem? Ez még csak eszükbe sem jut?

Figyelt kérdés
Például állami éttermet, kocsmát, pékséget, étkezdét, büfét nyitni melynek 50% államnak megy 50% pedig az adót településnek a dolgozó fizetését és az adót termék elő állításához pedig fele-fele levonás lenne pl.: Győri borozó, Debrecen étterem, Fertőrákos Pékség, Szeged húsbolt, Magyar cukrászda stb...

2012. máj. 7. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%

1: adott.

2: Nem értem, ebben mi lenne a jó? Nem "álértetlenkedek", hanem tényleg nem értem. Versenyképesebb lesz egy ilyen állami cég, mint egy nem állami?

2012. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Igazad van, ez nagyon jó lenne ( volt is rá példanem is olyan régen).


Csak aztán jön egy újabb "csapat" ( 4 évente esedékes), aki megállapítja / megállapíttatja hogy az "állam rossz gazda", ezek a cégek veszteségesek ( mindezt jó pénzért vásárolt papírokkal alátámasztva), sz'al privatizálni kell ( különben is ami állami az csak komcsi lehet) sz*ért - h**ért.

Onnan lecsurran - cseppen valami, abból már meg is van oldva a nyuggerévek, meg a zoffshore, a népnek meg elmagyarázzuk, hogy de jó hogy megszabadultunk a veszteséges állami cégektől, és milyen jó sok pénzünk lett a privatizációból.


Déjà vu ...

2012. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
8%
És akkor nem sokkal könnyebb megemelni az alkohol jövedéki adóját? Ugyan ott lennénk.
2012. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát nem mivel így az aki kocsmában iszik az nem fizet többet egy Fillérrel sem, viszont folyik be pénz nagy okos...
2012. máj. 7. 19:29
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Például állami éttermet, kocsmát, pékséget, étkezdét, büfét nyitni melynek 50% államnak megy 50% pedig az adót településnek a dolgozó fizetését és az adót termék elő állításához pedig fele-fele levonás lenne"


Ezt átfogalmaznád? Nem igazán értem a mondatot.

2012. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

"viszont folyik be pénz nagy okos..."


Mivel folyik be több pénz, nagyokos? A kocsmáros kevesebb fizetést kap? Több lesz az árrés? Kevesebbe kerül az üzemeltetés? Gondolkozol is néha?

2012. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Hát nem mivel így az aki kocsmában iszik az nem fizet többet egy Fillérrel sem, viszont folyik be pénz nagy okos..."


Ember, te most komolyan.... jártál te már városban? Minden utcában két kocsma. Hova akarsz te úgy államit nyitni, hogy ne menjen csődbe a már meglévő? Gondolkozz nagyokos!

2012. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az az 50%,ami az államnak menne,úgysem oda kerülne,ahova kell,hanem megint csak megemelnék a parlamenti képviselők fizetését,vagy lecserélnék a szolgálati autókat az idén gyártott új mercikre.
2012. máj. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Erre már én is gondoltam, meg lehetne oldani, higgyétek el. Nem hülye a politikusok nagy része, csak rossz irányba okos. Magyarul a saját oldalára. Ezek a politikusok amúgy sem nyitnának államit, hanem nyitnak három sajátot...
2012. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"8-as szerintem ne egy győrit oktass ki azzal, hogy nem járt még városban!"


Akkor még nem tűnt fel, hogy minden utcában van egy kocsma?

2012. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!