Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszűnik a sárga csekk? És...

Megszűnik a sárga csekk? És mindenkinek számlát kell nyitni? A rezsik átutalására, hogy erre tegye rá az állam a tranzakciós díjat?

Figyelt kérdés

2012. máj. 9. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Honnan veszed ezt a marhaságot?
2012. máj. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Jézusom! Tehát nem csak légbőlkapott hír volt?
2012. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Marhaság? Na majd meglátjuk!
2012. máj. 9. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem szűnik meg. De azt senki nem mondta, hogy nem kell majd érte fizetni. A Magyar Posta nem lesz adómentes (mint az MNB vagy az Államkincstár), tehát erre is rádobják az egy ezrelék adót, amit nekik kell megfizetniük. Ezt akár továbbháríthatják az ügyfelekre, aki te vagy.
2012. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem látom a problémát. Ha marad a sárga csekk, akkor azt adóztatják. Viszont azt nem tudják megtiltani, hogy te külföldön nyiss számlát :P
2012. máj. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Én meg pont azt hallottam, hogy akár csekkel, akár átutalással fizetsz, így is úgy is lesz tranzakciós adó. Egyébként már régóta szorgalmazzák a csekk megszüntetését. Nagy pazarlás. Én nem is szoktam feladni, mert itthonról simán átutalok bármit a számlámról a bankprogramból. És nem kell munkaidőben elmennem a munkahelyemről, és sorba állni a postán, hogy fel tudjam adni.

De még mindig sokan vannak, akiknek az internet nem elérhető, vagy nem tudják használni, szóval szerintem nem lesz megszüntetve mostanában.

2012. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21%

"Nem látom a problémát. Ha marad a sárga csekk, akkor azt adóztatják. Viszont azt nem tudják megtiltani, hogy te külföldön nyiss számlát :P"


Épp csak elúszik a pénzed, de sebaj. :)

2012. máj. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!