Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen programokkal segítik,...

Milyen programokkal segítik, segíthetné az állam, hogy a fiatal generáció külföldön tanuljon, dolgozzon pár évet azért, megismerjen más kultúrákat, a legmodernebb megoldásokat, anyagilag is biztosabban éljenek majd és nyitottabbak lesznek a világra?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 16:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%
Én nem támogatom ezt a dolgot, mert minél jobban ismerkednek az idegen (különösen nyugati) kultúrákkal, annál kevésbé lesznek hazafiasak és annál kevésbé akarnak itthonmaradni. Én inkább olyan programokat támogatnék, amik a volt Keleti-blokk, Jugoszlávia és Szovjetunió országaiba küldenék el a diákokat cserediáknak vagy szakmai gyakorlatnak és mellette olyan programokat is nyomatnék, amik erősítik a hazaszeretetet.
2012. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%
Nyitott kapukat döngetsz. Már most elérte, hogy külföldön dolgozzon (és egyre inkább tanuljon is). Már csak azt kell megoldani, hogy visszatelepülni legyen értelme.
2012. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

"Én nem támogatom ezt a dolgot, mert minél jobban ismerkednek az idegen (különösen nyugati) kultúrákkal, annál kevésbé lesznek hazafiasak és annál kevésbé akarnak itthonmaradni."


igen, ez azoknak a "félelme", akik maguk sohasem éltek általában külföldön, más kultúrákat nem ismernek és mégis beleszólnak mások életébe, sőt, kontrollálni akarják azt.


nem a nyugati kultúra "átka", hogy nincs "hazafiasság" az emberekben. a nemzeti identitás nem valami veleszületett dolog, ez főleg annak köszönhető, mivel az egyén kiskorától kezdve ki volt téve a "közös dolgoknak": pl nemzeti jelképek, nyelv, nemzeti színek, történelem, kultúra, zene, ételek ésatöbbi.

a nemzeti identitástudat kialakulásának a vége (ergo hogy tudod, hogy magyar vagy és hogy mik azok, amik magyarrá tesznek pl közös nyelv, közös ételek ésatöbbi), körülbelül 5-7 éves kor között kialakul, de itt hatalmas a család befolyása. általában pubertáskor után már nemigen tudsz javattevően hazaszeretetet belenevelni vagy kiölni valakiből, szóval szerintem itt a vitád teljesen értelmetlenné válik. aki olyan neveltetést kapott, hogy a hazáért mindent, vagy ezt hallotta xy db embertől, az el is hiszi. aki nem ezt hallotta, hanem azt, hogy mindegy honnan jöttél, az számít ki vagy, kevésbé fog idegenkedni mástól és könnyebben fog beilleszkedni másmilyen társadalmakba - de ez nem jeleti azt, hogy kevésbé lesz hazafias, hanem hogy az egyéni érdekek (megélhetés, esetleg család) fontosabbak a számára, mint a szülőföldje. de mivel mindannyian különbözőek vagyunk, ez is, azt is illene elfogadni.


nem így kéne megpróbálni otthon tartani a fiatalokat, hogy nem engeded nekik, hogy nyugatra menjenek tapasztalatot szerezni - ezzel még inkább megerősítenéd az emberekben, hogy innen nem csak menni, de menekülni kell (szó szerint).


hidd el, voltam nem egyszer, nem kétszer Ukrajnában meg a "volt keleti blokk országaiban".. igen, TALÁN vagy egy-két jó dolguk, de annyira kelet, főleg a felfogásban. igaz, biztosan jobban erősítené a hazaszeretetet, mert onnan lehet, hogy tömegszámra jönnének vissza Mo.ra, de ennek is nyilvánvalóan meg van az oka :D


hazaszeretetet erősítő programok -> pl mi?


amúgy a kérdésre válaszolva: ott van az Erasmus, Leonardo ésatöbbi programok egyetem alatt :) én így hirtelen ezekről tudok. de van sok-sok EU-s támogatásos cserekapcsolat (felnőtteknek is, az útiköltség 30%-a terhel téged egyedül, a maradékot kifizetik; így voltam Finnországban 10 napig 22.000 Ft-ból pár éve meg Dél-Olaszország legcsücskében kb 30.000 Ft-ból 2 hétre. király kis programok, nemzetközi csapat ésatöbbi:))

2012. máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%

"minél jobban ismerkednek az idegen (különösen nyugati) kultúrákkal, annál kevésbé lesznek hazafiasak és annál kevésbé akarnak itthonmaradni."


Ki is volt az a híres magyar aki fiatalságát külföldön, Nyugat-Európában a világ újdonságainak megismerésével töltötte? Széchenyi István. Jelenleg (ugyanúgy mint Széchenyi korában) Nyugaton van a kultúra, technológia, tudás, tapasztalat amit meg kéne honosítani itthon is.

2012. máj. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Igen SZ. Istvánt lehetne említeni.Azért ment nyugatra mert ott volt a fejlődés, minden modernabb , fejlettebb , tisztább kulturáltabb volt.


Magyarországot megfullasztja ez a szörnyű konzervativizmus."De az hagyomány ez hagyomány , az szokás az szokás bla bla bla"El kellene szakadni végre a múlttól meg a kommunizmustól végre.

Minden ami kommunizmussal kapcsolatos jelkép ,szimbólum el kell pusztítani és be kell tiltani.Ameddig a kommunizmusnak vannak maradványai , morzsái itt addig az ország csak egy helyben toporog.

kapitalista vagyok teljes mértékben bevallom , Svájcban születtem és az életem felét ott töltöttem , a rendszerváltás után költözünk vissza hazánkba.

2012. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

lol, tanulmányi út Ukrajnába vagy Fehéroroszországba? mit tanulhatnak ott? hogy legyünk 20 évesen alkoholisták és drogosok, hogy verjük szét a melegfelvonulást, esetleg hogy fizessük le a rendőröket?

egyébként én sem támogatnék egy ilyen programot, mert, lehet, hogy pár fiatalnak tényleg hasznára válna egy ilyen, de a legtöbben csak arra döbbennének rá, mennyire szar itt minden Nyugat-Európához képest...ha már itt tartunk, lehet, hogy nem is lenne rossz a szovjet tanulmányút....akkor meg lehet, hogy nagyot nőne Magyarország a szemükben

2012. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%

Leinardo EU-s pályázat is ilyen. Én egy hónapig voltam szakmai gyakorlaton Finnorstágban és ajánlotak is állást. Most jövő honap 6. án végzek a sulival utána viszlát MO!

Van 1500€ az elsö hónapra.

2012. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Miért kellene tanulmányút olyan országokba amik nálunk is fejletlenebbek?Olyan mintha visszafele fejlődnénk.Csak pénzkidobás lenne az egész.Oroszországot is hiába ajnározzátok az űrkutatáson kívül semmit nem tud felmutatni ,aki az űrkutatásban akar dolgozni és azzal foglalkozni annak érdemes.


Centrumországokba kell tanulmányút és nem periféiás ás fél-periféiás országokba.Japánt emelném ki , na tőlük tényleg lehetne tanulni.

2012. máj. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
25%

Menjünk a volt keleti blokkba tanulni?? Ha tanulni akarunk miért nem ott tesszük ahol működnek a dolgok?Hogy valamit hogy kell elrontani, és nem megfelelően működtetni azt tudjuk a volt szoci országok nélkül is.

Amúgy van olyan ország aki ezt az elvet követi, úgy hívják Észak-Korea.

2012. máj. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

"hogy legyünk 20 évesen alkoholisták és drogosok, hogy verjük szét a melegfelvonulást, esetleg hogy fizessük le a rendőröket? "


Igen, itt, és tőlünk nyugatabbra már 13-4 éves korukban füveznek és isznak! Sokkal jobb, nemde? :)

A melegfelvonulás szétverése hál'Istennek megy nekünk anélkül is, a rendőröket meg felesleges lefizetni, mert férgeknek csak hülye ad pénzt...


"Azért ment nyugatra mert ott volt a fejlődés, minden modernabb , fejlettebb , tisztább kulturáltabb volt."


Az 1000 éve volt. Mára nálunk maradt meg legnagyobb arányban az erkölcs, nyugaton csak "szabadság" van...


"El kellene szakadni végre a múlttól meg a kommunizmustól végre."


Hiába akarjuk betiltatni az MSZP-t, és kivégezni őket a liberalistákkal együtt, nem engedik a nyugatiak.


"kapitalista vagyok"


Ergo hülye.


"Nyugaton van a kultúra, technológia, tudás, tapasztalat amit meg kéne honosítani itthon is."


A nemzetpusztítás mióta kultúra? Milyen tudásról beszélsz, hiszen egyes nyugati országokban még orvosképzés sincs, vagy csak minimális szinten, mert tőlünk (hülyéktől szerinted, mert itt nincs tudás) viszik el az orvosokat?


"hogy nem engeded nekik, hogy nyugatra menjenek tapasztalatot szerezni"


Igen, teljes határzár kéne!

2012. máj. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!