Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az amit tett a jobboldal...

Szittyatarzan kérdése:

Mi az amit tett a jobboldal az elmúlt 150 évben?

Figyelt kérdés

Például melegek ügyében? Vagy a nőjogok terén?Vagy a munkavállalói jogok terén?Általános szavazati jog terén? Mindenkit megillető egészségügy terén?állatvédelem terén?Gyermekvédelem terén?Környezetvédelem terén és stb.


Nekem úgy tűnik ezekben a kérdésekben mindig csak a baloldal volt harcos jobboldal meg ellenzett minden haladó váltózást. Ti hogy látjátok?


2012. máj. 12. 00:01
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
48%

Épp ma olvastam egy hozzászóló válaszát, nagyon megtetszett.

"A mai konzervatívok azt védik amit régen a liberálisok kiharcoltak maguknak :-D"

2012. máj. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
62%
Egyetértek veled. A jobboldal, a konzervativizmus mindig is a fennálló rend, a status quo fennmaradásáért "küzdöttek". Minden társadalmi, politikai fejlődés a progresszív erőknek köszönhető.
2012. máj. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Na most nem azért kérdeztem hogy a jobboldalt le büdös diktátorozzam . De mindig csak azt halom hogy a baloldal az ilyen meg olyan nemzetrontó meg maga a nagy sátán. De mégis ha jobban megnézzük a történelmet az elmúlt 240 éveben ,akkor ott azt látni hogy minden pozitív változás balról jött a kisemberek számára .Legyen az a felvilágosodás ,tudományos haladás,vagy az emberi jogok , munkajog vagy a rabszolga felszabadítás stb. Persze voltak baloldalon is diktátorok ,de maga pozitív változó eszmék mindig is balról jöttek.
2012. máj. 12. 00:36
 4/39 anonim ***** válasza:
32%
Adj már nekem is abból a jó kis szintetikus cuccból, amivel így szétcsaptad magad éjfélre. Hátha engem is megszáll az ihlet.
2012. máj. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
44%
a hárító túrórudi
2012. máj. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező, a magyarországon jelenlévő politikai baloldalt ne keverd össze az igazi bal oldallal. Bár nem vagyok bal oldali, inkább a jobb oldali vagyok (nem radikális) de én így látom. De teljesen mindegy, mert lehet a jobb oldalt, és a bal oldalt jól is, és rosszul is csinálni.


Jelenleg magyarországon a bal oldalt nagyon rosszul csinálják, a jobb oldal sem valami fényes, de jobb mint a másik, ezért vagyok jobb oldali beállítottságú.

2012. máj. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
44%
Tetszik ez a kérdés, tényleg elgondolkodtató. És valójában igaz is, amióta ez a jobb meg baloldaliság létezik, azóta mindig az van, hogy a jobb a passzív oldal ami ellenáll a bal változtatásainak. Persze ma már, amikor általános választójog van, ez nem olyan hangsúlyos, mert mindkét oldal a lehető legnagyobb tömeget akarja megszólítani.
2012. máj. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
66%

Egy kicsit zavarosak a fogalmak itt-ott. A jobb oldali és a konzervatív két külön dolog, ugyanígy a bal oldal és a liberalizmus. A jobb-konzervatívokra gondolsz a kérdésedben, de léteznek jobb oldali liberálisok is, ők pl. a kapitalisták. És ezért írta a 7es, hogy nem valami pontosak a megnevezések Magyarországon.


És ha belegondolsz jobban, tényleg. A kapitalizmus liberálisságát nem kell mesélni, piaci verseny, mindenki boldoguljon, ahogy tud, ez maga a liberalizmus, ugyanakkor jobb-oldali, hiszen minden közepén a verseny áll, nem az ember.


Ezzel szemben a bal oldali konvervatizmus a kommunizmus. És ezt nem a vörös szín és Sztálin teszi azzá. A bal oldaliság abban a rendszerben áll, aminek a középpontjában az közösség és azt felépítő emberek állnak. A konzervizmus pedig a hév, amivel védi a kialakított rendet, mindenkit, aki kinyitja a száját, azt elsöpri.


A ballibet és a jobb-konzervatívot nem fejtem ki, az szerintem mindenkinek tiszta :)

2012. máj. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Ne beszély hülyeséget!A baloldali konzervativizmus már magában is egy paradoxon!A jobboldal baloldalt mindig is haladó és konzervativizmus alatt értjük! Bal a haladást az egyenlőséget ,jobb pedig törvényszerű a konzervativizmust az előjogok megőrzését jelenti.Persze lehet valaki mondván liberális és konzervatív egyben dögöljön meg akik nem rá termet!Csak ezt inkább szociális darwinizmusnak nevezik ,amit úgy is neveznek fasizmus. Akkor ennyi erővel a faszmis képviseli leginkább a liberalizmust?

Meg a kérdés itt az volt,mit is tett a jobboldal az elmúlt 150 - 200 évben, ami az emberség javát szolgálta?Mert ha jobban megnézzük 2 világháborút sikerült neki kirobbantani Az tény:)

De úgy mint társadalmi haladás néven ismert dolog,ott nem sokat tett az asztalra és ezek tények!

2012. máj. 12. 03:18
 10/39 anonim ***** válasza:
24%
Visszafogta a fejlődést.
2012. máj. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!