Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki elköltözött Magyarországró...

Aki elköltözött Magyarországról, az milyen jogon szól bele, hogy miként mennek itt a dolgok?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy kérdést, ahol több fórumozó is beismerte, hogy ők bizony az Egyesült Királyságban élnek, viszont elég sokszor látni őket, hogy - gyakran negatív - véleményt fogalmaznak meg Magyarországgal, illetve a magyar közélettel kapcsolatban.

Csak én érzem úgy, hogy azzal, hogy elmenekültek az országból, egészen egyszerűen lemondtak arról, hogy - a Magyarországot érintő - érdemi kérdésekben a véleményük releváns legyen? Természetesen nem tagadom, hogy joguk van a szabad véleménynyilvánításhoz mint kívülállóknak, de ne próbáljanak meg úgy tenni, mintha bármi közük lenne az itteni viszonyokhoz.

Én nem irigylem, sőt, nem is ítélem el azt, aki elköltözik - mindenkinek a saját dolga. Az én rokonaim is Észak-Amerikában élnek, nekem is lett volna lehetőségem kiköltözni, viszont maradtam. Természetesen ez magánügy. Viszont az rettentő idegesítő, amikor valaki Nyugatról "osztja az észt".

*puts on flame suit*



2012. máj. 17. 12:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%

Elmenekülni háborús országból szokás. Ők a jobb megélhetésért mentek külföldre. Negatív kritikát meg miért ne mondhatnának, nem azért mondanak ilyeneket,mert úgy érzik "bármi közük lenne az itteni viszonyokhoz" hanem, mert nekik ez a tapasztalatuk

. Talán neked homlokegyenest más a tapasztalatod, úgy gondolod itt az egekben vannak a fizetések és könnyű itt az élet? Afrikai ás ázsiai országokból érkezőktől lehet mindig hallani, hogy az anyaországukban milyen rossz körülmények vannak, a közbiztonság sehol sincs stb- ezek szerint ők is osztják az észt a te szemedben.


"rettentő idegesítő, amikor valaki Nyugatról "osztja az észt". "


Hát elég fura meglátás,hogy földrajzi alapon döntöt el ki oszthatja az észt. Hiába élt itt magyarországon, ahogy megváltoztatja földrajzi koordinátáit már nem is kritizálhat.

2012. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Arra nem gondoltál, hogy ők is szeretnének hazatérni az anyaföldjükre, az országukba, ahol felnőttek, amit hazájuknak nevezhettek, esetleg még mindig neveznek? Miért ne mondhatnák el, hogy mi az, ami miatt nem jönnek vissza? Miért ne akarhatnának változtatni azon, ami miatt kimentek?
2012. máj. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Mivel ők sem azért mentek ki mert olyan szuper betelepülni egy idegen országba.Hanem mert Magyarországon nem lehet megélni.Nem jut egyről kettőre az ember.Én Svájcban élek és már beilleszkedtem.Viszont hogyha Magyarország egy normális országgá válna akkor elgondolkoznék rajta hogy visszamenjen.Itt Svájcban nagyon jól megélek , mindenem megvan.A benzin az itteni fizetésemhez képest olyan mintha Magyarországon 100-150 forintért tankolnék.És az emberek is kedvesebbek , normálisabbak.
2012. máj. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Magyarország csak a magyar emberek miatt olyan, amilyen. Én magyar vagyok, de beláttam, hogy amíg mindenki úgy kerüli ki az adókat és jogszabályokat, ahogy tudja, addig itt semmi nem fog változni. A magyar társadalomban szinte mindenki korrupt. Róna Péternek volt erről egy jó mondása, és teljesen igaza van: a magyar társadalom a korrupcióra épül. Ugyan úgy korrupt a kisember, mint a politikus vagy vállalati vezető, csak neki kevesebb pénz megy át a kezei között.

Meg kell nézni a balti országokat, vagy a volt varsói szerződés tagállamait, például Szlovákiát: már eurójuk van, mi pedig - az MNB előrejelzése szerint - 2026-ra (!) fogjuk elérni a maastrichti kritériumokat, és akkor utána még két év az ERM II-ben. magyarul eurónk legkorábban 2028-ban lehet. Ez szánalom, és igen, csak mi tehetünk róla. Nem a zsidók, nem az oroszok, hanem mi, magyarok.

Nagyon jól megéltek Svájcban, Angliában és Németországban, persze. 90%-okotok ugyan alja munkát végez, de még így is többször annyit kerestek, mint itt egy egyetemi tanár. Ezt senki nem vitatja, de azt viszont rohadtul utálom, amikor ti beleszóltok, hogy mit is kéne csinálnunk. Szívesen hazajönnétek, ha rendeznénk az állapotokat, mi? De segíteni azért nem akartok benne. Persze nem igaz az, hogy itt nem lehet megélni - Burundiban is meglehet, itt meg pláne. Az igaz, hogy sokkal szerényebb körülmények között, mint külföldön, de meglehet.

2012. máj. 17. 14:02
 5/21 anonim ***** válasza:
34%
Igazad van,én is utálom mikor osztják az észt a világ másik végéről.
2012. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Úgy érzed, hogy nem releváns a véleményük. Akkor miért háborodsz fel? Ebben van egy kis ellentmondás, az ember nem háborodik fel olyanok vélemény, akiknek a véleménye szerinte nem lényeges.
2012. máj. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
*olyanok véleményén
2012. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Igazad van.

Nem azt mondom, hogy nem lehet elmenni.

De kib@szottra utálom, mikor ilyeneket írnak meg mondanak, hogy "elmegyek ebből a birka országból" "elmegyek ebből a sz@r országból" stb. Hogy hirtelen ő már milyen kivagyok-mi vagyok lett, mert elmegy pizzafutárnak Angliába. Mert senki nem igazgatónak meg főnöknek megy.

El lehet menni, ne ne ilyen köcsög stílussal, hogy már egyből lenézi az országot meg a benne élőket, mert neki összejött egy állás a londoni Don Pepében. Az ilyen nagymellényesek szoktak általában hazakullogni egy fillér nélkül.

2012. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
14:43! Ebben nagyon igazad van, de amúgy az "elvándorlás" szempontjából nem ők a problémásak. Ők itthon is valószínűleg csak pizzafutárok lennének. De mi van azokkal, akik diplomások, nyelveket beszélnek, piacképes tudásuk van, és ne adj isten még öntudatosabbak is, mint az átlag "birka" magyar - azaz a (nem a fideszes retorika szerinti) polgárok ? Akiket lesarcolnak, ellehetetlenítik őket, jogaiktól fosztják meg, és kínjukban mennek el? Mert ők igazán nagy veszteség az ország számára.
2012. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

Én is eljöttem, és ugyanazt a munkát végzem itt kint is mint otthon csináltam. Ott sem volt alja meló, és itt sem az, szóval elég erős általánosítás hogy mindenki takarítani, és mosogatni megy ki.

Mi egyébként, mint sokan mások is nem végleg tervezzük a kint maradást, csak olyan céljaink vannak amit ma MO-n alkalmazottként elég nehéz elérni. Mint lakásvásárlás, gyereknevelés normális körülmények közt, és ezek fenntartása. Valamint a szüleim, és családom is MO-n él, had legyen már véleményem arról hogy hogy mennek a dolgok otthon.

2012. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!