Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem adóztatják a 100ezer...

Miért nem adóztatják a 100ezer Ft feletti nyugdíjakat?

Figyelt kérdés

2012. máj. 19. 20:49
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
37%
Annak nem sok értelme lenne, ha az állam odaadja a pénzt, aztán megadóztatja. Ha már ez a cél, akkor inkább csökkenteni kellene a nyugdíjat (mert hülyeség az államnak egyik zsebéből a másikból átraknia..)
2012. máj. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
30%
A luxus nyugdíjakat kellene csökkenteni.Nem hiszem el,hogy egy 80-90 éves embernek még mindig jár ennyi pénz.Bőségesen felvették már azokat az összegeket amiket befizettek anno a közösbe.
2012. máj. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is a "luxus"nyugdíjak azok,amiket ma ez az ország nem engedhetne meg magának.Könnyű az adófizetők pénzén jótékonykodni.Én ugyanezen a véleményen vagyok,mint az előző válaszoló.Azok a nyugdíjas idős emberek akik a mai napig 2-300 néhol még ettől is több pénzt kapnak,az egyáltalán nem helyes.A nagypapám 76 ezer forintot kap,és egy életen át dolgozott.Nem mondom,hogy dúskál a jólétben,de elvan belőle,és szegénykém egyáltalán nincs felháborodva.A szembe szomszéd asszony viszont 270 ezer forintal vígan elvan 87 esztendős korára,amiből kb.80 ezret költ magára.Hol itt az arány??
2012. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
79%
Nénikém 96 ezerrel ment nyugdijba, 40 évi munka után, ma ez öt év után 120 ezer. Fizeti a bankhitelt (tető majdnem leszaladt 2010-ben), fizeti a személyi kölcsönt (mert nem bírta fizetni a fűtésszámlákat, fizeti a villanyt, vizet, szemétszállítást, gázt, telefont. Marad neki megélhetésre 50 ezer forint havonta, mert az élelem drága, többnyire koplal. Ezt kell irigyelni, emberek???
2012. máj. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
98%
Akiket én alaposan megadóztatnék, azok nem a nyugdijasok, hanem azok, akik havi 500 ezer felett keresnek. És nem 16%-os adókulccsal!
2012. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim válasza:
58%

És miért csak Minimálnyugdíj van,miért nincs akkor Maximálnyugdíj is???


Az nem jó,hogy sokan vannak akik ledolgoztak 40 évet és csak 50-60ezer forintot kapnak,és vannak olyanok is akik 30 év munka után kapnak 200ezret.


Kompenzálni kéne a nyugdíjakat,de rendesen!


A Minimálnyugdíjnak legalább 60ezernek kéne lennie,a Maximálnyugdíjnak pedig 200ezernek. (jelenleg,azoknak akiknek megvan a szükséges szolgálati ideje)

2012. máj. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem sem megadóztatni kellene a nyugdíjakat, hanem a különböző nyugdíjas kedvezményeket megszüntetni.

A nyugdíjakért "megdolgoztak", a kedvezményekért nem.

2012. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
63%

A nyugdíjakért megdolgoztak? Már aki megdolgozott érte... Nem egy, de nem is két olyan ember van ebben az országban, aki már 20 év óta otthon döglik és csak azért mert 1 évet lehúzott a bányában, dupla annyi a nyugdíja, mint aki 40 évet fizikai munkán töltött. Nem is beszélve arról, hogy a 80-as és 90-es években még meg lehetett venni az éveket a nyugdíjhoz, mert csak 5 év kellett, így olyan is sok van, aki soha életében még egy rohadt évet sem melózott és most 100 fölött kap. Nem is beszélve a 40 évesen kinyugdíjazott emberekékről...

Tudod miért nem adóztatják? Mert "kedves" politikusaink és hozzátartozóik ebbe a kategóriába tartoznak...

2012. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Ez igaz.Nem ártana ezeket a nyugdíjakat is felülvizsgálni,és a valójában ledolgozott idő után fizetni a nyugdíj összegét.Igen,valóban volt egy időszak amikor az utolsó öt év volt a mérvadó,és ennek fényében remek nyugdíjat vesznek fel a mai napig is emberek.Nekem a mai napig is van egy ismerősöm,aki életében ha 15 évet dolgozott akkor sokat mondok.Az utolsó öt évben sikerült egy jó helyre elhelyezkedni,és utána leszázalékoltatni magát.Nem egészen 50 évesen (ennek már 9 éve)79 ezer forintot kapott nyugdíjként az illető (három éve meghalt)Akkor kilehet számolni,hogy mára mennyit kapna,azért a 15 évért.És csodálkozunk,hogy összeomlik a nyugdíjrendszer??
2012. máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
38%

14.

Előszőr nevettem,azt hittem ironizálsz:D

Am ha kap 120-at,hogy a retkes vemhes faszba koplal?Bank hitel személyi kölcsön?Kényszerítette valaki?Gondolom nem.Azt meg nem értem hogy nem tudta fizetni a rezsit,még a 96-ból is vígan kicsengetné szerintem.Sok a fűtésszámla?Nem kéne nyárom is fűteni.Sok a villany?Mit csinált?Kendert termseztett?Sok a víz?Vízkúrán volt vagy vízágya van,vagy van egy beépített vízesése?Sok a gáz?Nem kéne éjjel nappal főzni a kávét a kotyogossal,és nem kéne reggeltől estig sütni a hókifliket.Sok a telefon?Nem kéne mamit leültetni az asztró show elé,mert akkor tuti felemeli a kagylót a kis hiszékeny.

2012. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!