Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem röhej, hogy egyesek itt...

Nem röhej, hogy egyesek itt nyafognak, hogy mennyire utálják ezt az országot, milyen szar itt minden, a Nyugat sokkal jobb, de mégse mennek ki?

Figyelt kérdés

A komcsi időkben úgy mentek ki emberek, hogy nem volt más tulajdonuk, csak a ruha ami rajtuk volt, most meg bármit vihetsz magaddal bárhova. Lehet, hogy akkoriban voltak menekülttáborok, akik segítettek letelepedni a menekülteknek, de ezek kb. egy hajléktalanszálló színvonalával értek fel, most viszont annyi forintot váltasz valutára, amennyit akarsz, azt viszel magaddal, amit akarsz, és oda mész ahova akarsz, akkor mégis mire fel a nyafizás?


A komcsi időkbeli menekülésekhez képest már akkor is kinti létbiztonsággal indulsz ki, ha van a zsebedben 100 euró, 1-2 hónapra kifizetve egy albérlet, meg makogsz 10 szót németül, ez egy olyan embernek aki "ennyire utálja az országot" és mindennap azzal henceg, hogy ő majd elmegy innen nem igazán számít nagy kiadásnak nem?



Ez a kérdés inspirálta a kérdésemet:


http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__eszak-amerika__3010212..



2012. máj. 28. 18:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem is szánalmas.
2012. máj. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Van egy kis különbség a kiköltözés és a menekülés között.

Ha menekülsz, nem számít mi van itt, hagyod, csak ne légy itt.

Akik kiköltöznek, vagy ki akarnak általában megszervezik, befejezik előtte az egyetemet, elintézik a dolgaikat. Mert munkát keresni akarnak és megélni belőle, nem csak vaktában kimenni és tengődni.

2012. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ha valaki rendesen kiköltözni akar, nempedig menekülni, az meg ne nyafogjon óraszám, mert annyira mégsem lehet szar akkor ez az ország, ha nem menekülni akar.
2012. máj. 28. 19:08
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

A legkevesebben a tanult rétegből költöznek ki. Akinek ér valamit a diplomája, az itthon is jól el tud helyezkedni. Persze, kevesebb a fizetés, de itthon olcsóbb is az élet, az ingatlanok, stb.

A legtöbb kivándorló a tanulatlan rétegből kerül ki. Ők nyelvtudás nélkül mennek, és jórészt alja munkát végeznek. Nem mondom, hogy nincs kivétel, az orvosok pl. igen, de ez a tendencia.

2012. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Mert az nem úgy megy hogy egyik napról a másikra.Be kell fejezni az iskolát meg minden elintézni valót az országban nyelvet tanulni majd össze kell szedni a lóvét és útra kelni.Az emigtálásnál az ember felkészül a befogadó országra , tanulmányozza annak kultúráját és jó esetben már úgy meg ki hogy tudja a nyelvet.


A disszidálásnál az embereknek nem volt ideje felkészülni a befogadó országra , nem volt lehetőség nyelvtanulásra meg semmi egyébre.Ott csak vagy mész vagy maradsz volt.


A legtöbb nyavalygó ki fog menni.Én is most nyelvet tanulok és utána kimegyek.

2012. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Anno azért kint is más volt a helyzet, nem úgy mint manapság. Aki a kinti minimálbért kapja, ott sem fog jobban élni, mint itthon, max egy árnyalatnyival jobban. Ahhoz, hogy tényleg megérje kimenni, kell egy jó diploma, amivel Magyarországon is megtudsz élni, de külföldön mégis többre mész vele.
2012. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Jah,persze,mert szerinted az olyan egyszerű,főleg Amerikába kimenni.Ha ki is mész,akkor fel kell készülni arra,hogy 1 hónapig még nem kapsz fizetést és ahhoz össze kell szedni a kinti árakhoz mérten 1 havi lakhatásra,kajára a pénzt.Ami a legolcsóbb esetben,ha viszel magaddal konzervet,talán kijön 150-ből,de szerintem keveset mondtam.Nem mindenki úgy megy ki,hogy pl kinti havernál vagy rokonnál eltengődik,amíg nem kap fizetést.Ja és az útiköltség sem piskóta,néhány tízezerbe az is belekerül.
2012. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

"A legkevesebben a tanult rétegből költöznek ki!"


Én ezzel nem értek egyet (vélemény és nem adat). A tanult rétegnek jobbak a lehetőségei és sokkal szembetűnőbb a kinti különbség. Nem mindegy hogy valaki 120-150, vagy 4-600ezer Ft-nyi fizetésre számíthat. És nem mindegy, hogy egy olyan országban, ahol egyre többet vesznek el és ehhez képest irreális alacsony színvonalú infrastruktúrát kapunk, vagy egy olyan helyen ahol viszonylag stabil a gazdaság, karbantartott igényes FEJLŐDŐ!!! infrastruktúra van.

2012. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Azért nem mennek ki, mert nincs nyelvtudásuk és piacképes szakmájuk. Anélkül meg külföldön sem rózsás a helyzet.

Egyébként tényleg akármelyik európai országban jobb az életszínvonal, mint itt. Ez már rabszolgatartó társadalom.

Én egyébként készülök kimenni.

2012. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%

"A legtöbb kivándorló a tanulatlan rétegből kerül ki. Ők nyelvtudás nélkül mennek, és jórészt alja munkát végeznek."



Mi számít alja munkának nálad? Mondhatnál egy pár példát.

Pl. az esztergályos, amelyik mondjuk 3000 eurót megkeres?

A kamionsofőr, amelyik 5000-et? Vagy pl. cserépkályha építő, amelyiket inkább nem is mondom milyen pénzeket visz(hoz ide) haza? Burkoló, kőműves, autószerelő? Ezek a szép szakmák lennének az alja munka... hát legyen, de szerintem csak itthon alja munka ez(bár némelyikből itt is tisztességesen meg lehet élni) , főleg azoknak a gyökereknek, akik lábujjhegyen állva mutogatják informatikus diplomájukat.


Definiálni kéne az alja munkát. Szerintem is van olyan (bár szerintem munkára ilyet nem helyes mondani) , de érdekes, hogy kint abból is meg lehet élni.

2012. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!