Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire lehetnek igazak a...

Mennyire lehetnek igazak a valóságban Frei Tamás A bankár c. könyvében leírtak?

Figyelt kérdés

Természetesen arra gondolok, hogy néhány tucat befektetési bankár (főleg amerikai) úgy adja-veszi az országokat, köztük Magyarországot is, mint egy használt autó kereskedő a kocsikat.

Nem a rosszfiúknak odacsapó exkatonára, mert olyan is van a regényben:-).


2012. máj. 29. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Bár nem olvastam a könyvet, de nem is kell hozzá Frei Tamás, hogy belássuk, így működik a világ sajnos.

De még akár a rosszfiúknak odacsapó fiktív hős is igaz lehet, hiszen a mi népünknek is van egy apró termetű, de annál szikárabb szabadságharcos vezére, aki odacsap a rosszfiúknak New Yorktól kezdve Tel-Avivon át Brüsszelig:-).

2012. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Jajj, nem kell hasra esni tőle, hogy na de mennyire megmondja a frankót!

Akikről "ír", bármit megtehetnek. Szerinted, ha nekik kényelmetlen lenne ez a könyv, akkor hagynák megjelenni? Na, persze... :D


Ez az egyik bevett taktikájuk. Sok igazságot kevernek még több hazugsággal, és az ember meg azt hiszi, választ kapott a kérdéseire... Pedig dehogy...


Amúgy meg ez a Frei is ugyanahhoz a bandához tartozik, én nem gazdagítottam volna azzal, hogy megveszem az ócska könyvét.

2012. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Magát a teljes könyvet nem olvastam, de ismerem annyira Frei munkásságát a műsoraiból, hogy tudjam: szereti elég egyoldalúan és hatásvadász módon bemutatni a dolgokat. Hogy pár tucat befektetési bankár saját kénye-kedve szerint döntsön be országokat, azért ez nem teljesen igaz – de van valóságalapja. Vannak nagy befektetési alapok vezetői, akik együttesen valóban meg tudnak szorongatni pár olyan országot, amelyik már eleve bajban van (pl. Norvégiát nem tudnák bedönteni, de a köhögő görögöket vagy a magyarokat könnyebben, de jó példa erre Soros és társainak legendás támadása az amúgy túlértékelt angol font ellen). Szóval csak ott tudnak nagy hatást elérni, ahol eleve arra tartanak a gazdasági folyamatok, ők csak ezeket felerősítik és felgyorsítják, majd learatják az eredményét.
2012. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg ez a Frei is ugyanahhoz a bandához tartozik, én nem gazdagítottam volna azzal, hogy megveszem az ócska könyvét."


Könyvtárból kölcsönöztem:-). Bár a könyvtár gazdagította vele, mikor megvette.

2012. máj. 29. 14:20
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát ja, annak idején, mikor még Tv műsora volt, tényleg elég hatásvadász volt.

Most pedig Monacoból üdvözli a honfitársakat...

2012. máj. 29. 14:23
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Frei Tamásról már annyiszor kiderült, hogy egy hatásvadász megrögzött hazudozó, hogy számomra teljesen hiteltelen bármi, amit leír. Lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem, de az általa állítottakat csak akkor tudnám elfogadni, ha valaki hiteles személy is ugyanazt állítaná.
2012. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Én olvastam a bankárt. Ez természetesen egy fikció, ha igaz lenne, se kötné az orrunkra senki. Nem arról van szó, hogy a történet maga igaz-e, sokkal inkább az, hogy a könyvben leírtak létező pénzügyi megoldások. Ezekkel a módszerekkel be LEHET dönteni egy bankot, egy országot. Más kérdés, hogy tenne-e ilyet bárki.
2012. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Elképzelhető, de ahogy írtak nem egy Norvégiát fognak megfingatni.

A hatasvadasz hozzáállással is egyetértek, pont ezért nem olvastam végig a könyvet, kicsit uncsi volt.

2012. máj. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 fanyar ***** válasza:

Freei Tamás lenyűgöző

És igen hatásvadász.

De könyvei igazságra épülnek

No nem tételesen hanem úgy név és írott bizonyíték lehetősége nélkül.

Ettől függetlenül az informális világában igaz amiket mond/ír.

Elképesztő de nagyon igaz lehet mind a magyar vonatkozásai mind a nemzetközi történetei.

A magyar politikai lopást oligarchák mocskosságot világát ismerjük.A nem nemzetközi pénzvilág szintén olyan tényekre alapul mint a görögök összeomlása vagyonuk kisajátítása.

Irányított pénzügyi manipulációval

No hát Magyarország sorsa is hasonló.

Mi vezeti Freeit?

Szerintem nagyon kettős érzés.Egyfelől a hazánk haladási irányában való csalódás.

Ez egy kemény fellépésre sarkallja a könyveiben,

De ne képzelje senki ellenünk szól.

zz Orbáni világ ellen szólt már 2 könyvében is.

De ugyanakkor oldalakon át védi is.

Nehéz megítélni tiszteli-e Orbánt vagy megveti

Együtt mindkettő.

A csalódottsága kiábrándultsága érződik mind2 könyvéből:

A Káosz éve és a Bankár

Keserű ő is mint minden ember flusztrált.

De több mint mi mert Ő többet lát.

2016. ápr. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!