Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál egy olyan törvényt,...

Támogatnál egy olyan törvényt, hogy amikor kezd hideg idő lenni, minden legalább minimálbért kereső és lakcímmel rendelkező embernek kötelező legyen felállítani az utcán a lakása előtt egy ingyenkonyhát, ahol ételt oszt a rászorulóknak 1 hétig?

Figyelt kérdés
Óktóber 15-től óktóber 22-ig minden legalább minimálbért kereső és lakcímmel rendelkező ember köteles a lakása előtt az utcán felállítani egy ingyenkonyha-standot, ahol a saját pénzéből ételeket főz a rászorulóknak. Minél jobban kereső ember, annál minőségibb ételt kell főznie. Minimálbéresnek mondjuk krumplifőzeléket, 300.000-ret keresőnek már malacsültet, efölött mondjuk a családja segítségével rendeznie kell egy ökörsütést.

2012. máj. 29. 18:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
te meg mit szívtál? kaphatok én is?
2012. máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Remek javaslat, és most térj vissza a zab hegyezéséhez, meg a vaskarika fából való elkészítéséhez.
2012. máj. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne ha az állam adna erre pénzt hogy megvegyem az alapokat. Én normál bérezés mellett dolgozok és mindig vakarom a fejem hónap végén fizetés elött hogy akkor mit vegyek főzésre amiből kifogok jönni fizuig. Ha pénzes ember lennék akkor más, akkor alkalmaznék néhány embert aki megcsinálja helyettem ezt az egészet így ő is jól jár mert keresne valamit illetve a még szegényebbek is mert jól laknak. De egy olyan embertől ezt senki ne várja el aki még saját magának sem tud kaját venni. Kicsit gondolkozz el ezen.
2012. máj. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak 1 hétig? És ki enné meg azt a gedva sok kaját?
2012. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Onnan vettem az ötletet, hogy a nálunk jóval szegényebb Törökországban és Arab Országokban ez a szokás a muszlim vallás miatt, hogy Ramadankor ingyen ételeket osztogatnak a rászorulóknak és a vándoroknak önkéntesen.


Ha beléjük szorult a mélyszegénységben ennyi emberség, Magyarországon is elvárható lenne valami ilyesmi az emberektől a Nyugati gazdagságban nem?

2012. máj. 29. 18:48
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet remek. Lényegében már meg is valósult. Legalábbis részben.

Mint minimálbéres, a jövedelmem 110%-a elfogy a hónap végére saját ellátásomra költve. Tehát rászoruló vagyok. Mint minimálbéres, köteles vagyok főzni egy rászorulónak. Azaz magamnak.

2012. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Az más. Náluk ez a vallásuknak a része. Másrészt kicsit jobb anyagi körülmények közt élnek egyenlőre a sok olaj miatt.
2012. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Ezért örülök hogy az emberek többségének nincs beleszólása a törvénykezésbe.

1) Egy normál fizetéssel rendelkező család is gondban lehet hónap vége felé hogy mit vegyenek enni, nem hogy még ki tudja hány főre főzzön.

2) És a többi héten mi lesz?

3) Bruttó vagy nettó kereset?

Na látod. Inkább tanuljál, főleg helyesírást. Ha nagy és kiművelt ember leszel, akkor majd okosabban fogod látni a dolgokat.

2012. máj. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A muszlimoknál kötelező az alamizsnálkodás. Még a koldus is ad valakinek valamit. De senkinek sem lesz általa könnyebb. Ez inkább csak egyfajta életszemlélet, de nem megoldás a gazdasági bajokra.
2012. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát elképzelem, ahogy a teljes lakópark kiáll a kerítés elé az utcára és 120 malacot sütünk zsinórban. Már ha elférünk egyáltalán. :):)

Mi megcsináljuk, de ha nem eszed meg, belédtömjük!

2012. máj. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!