Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugdíjkiadások csökkentésének...

Nyugdíjkiadások csökkentésének szükségszerűsége, egyetértesz?

Figyelt kérdés

2012. máj. 30. 22:31
1 2 3
 1/25 Shai-Hulud ***** válasza:
75%

Nem.

Szerintem inkább az államháztartás kiadásait kellene csökkenteni... Valahogy nem nagyon sikerül az apparátus létszámát csökkenteni. Nem is értem miért? Ezek mind ugyanott voltak kollégisták?

2012. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%
Édesanyádnak mennyivel tudnál besegíteni a villanyszámlába?
2012. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 CMD ***** válasza:
46%
Igen, de nem csak a nyugdíjkiadásokat kellene csökkenteni.
2012. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

De ne azoktól vegyük már el a pénzt akik egész életükben dolgoztak és fizették a járulékokat.Szarok én a Fidesz bajára,nem én vezettem be az egykulcsos SZJA-t meg vettem MOL részvényt ,és nem én kértem stadionokat Debrecenbe meg Felcsútra.

Ha annak a h*lye törpe cigánygyereknek erre volt esze,akkor arra is legyen hogy ezt megoldja.De ne az emberek jövőjével szórakozzon.

2012. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%
Igen egyetértek,de csak és kizárólag a kiemelten magas nyugdíjakat vizsgálnám át.Például amikor egy 90 éves nyugdíjas mondjuk hosszú évtizedek óta több százezer forintot markol fel havonta.Hogy a régmúltban politizált/párttag volt a kutyát nem érdekli már 2012-ben.Feltételezem már a "kárpótlását"a "jutalmát"bőségesen megkapta.Az ilyen nyugdíjakat azonnal lecsökkenteném a valós munkanyugdíjra.
2012. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Az állami habzsidőzsit kéne megfogni. Ma néztem a parlamenti parkolót, kb 25 vadiúj skoda superb full extra, mindhez sofőr egyenruhában, Q7-esek, AUDIk mellettük. Az a rengeteg ingyenlakás, feneketlen kútból való költségtérítés bemondásra. Tudom, hogy ez nem annyi mint 3M nyuggernek levágni a nyugdíját tíz rugóval, csak bosszantó, hogy az a réteg folymatosan nő, ami eszi az állami bevételt.
2012. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Sz1u ***** válasza:

Tudom és értem, hogy az állam kiadásához képest a képviselők fizetése elenyésző a nyugdíjkiadásokhoz képest... de.... nem kellene példát mutatniuk?


A mostani nyugdíjas, az eleddig mindenkori törvény szerint nyugdíjas...! Befizette, vagyis levonták tőle a hatályos nyugdíjjárulékot.


A Fidesz egyedi sajátosága, hogy visszamenőleges "törvényeket" alkotnak...


P.S.: Nekem sem szimpatikus, hogy egyesek (esetleg) több 100 ezres nyugdíjat kapnak. De az akkori törvény ezt engedélyezi, ill. követeli.

2012. máj. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

+ állami pénzből luxusnyaralások:


[link]


Ehhez pofa kell.

2012. máj. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer valaki azt nyilatkozta, hogy neki két díja van: Kossuth-díja és nyugdíja. Díj az, amiért egész életében dolgozott az ember, nyugdíj esetében fizette rendesen, szó nélkül a járulékokat, mert tudta: ebből biztosítja magának a nyugodt, békés "finálét". Tudom, hogy azt a befizetést az akkori nyugdíjasok kapták meg, de ez olyan, mintha kölcsönadtam volna az államnak. Kérem szépen vissza a pénzemet,mégpedig hiánytalanul.
2012. máj. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
41%

Meg tudom érteni a nyugdíjasokat, akik azt mondják, hogy ledolgozták az életüket a nyugdíjukért, de a rendszer teljesen fenntarthatatlan, előbb-utóbb valamelyik kormány rá fog kényszerülni, hogy egy nagyot vágjon a nyugdíjkiadásokon.


A tanulság a mostani fiatalok számára pedig az, hogy magadról kell gondoskodni. Ez az, amit a mostani nyugdíjasok nem tanultak meg soha, mert a Kádár-rendszerben éltek.

2012. máj. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!