Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Várható-e, hogy a következő...

Várható-e, hogy a következő választásokon lesz végre kapitalista párt, vagy megint csak szocialisták közül lehet majd választani? Te szavaznál ilyenre?

Figyelt kérdés

Program mondjuk: a kiadások radikális csökkentése (50%-ról legalább 40-42%-ig), úgymint: nyugdíjak, szoc. ellátás, fizetős eü (legalább részben), közlekedési, közigazgatási reform, azaz önkormányzatok tizedelése, párhuzamos vonalak felszámolása, kedvezmények csökkentése/eltörlése.

És ezzel párhuzamosan további adó és járulékcsökkentés, a mai 50% feletti terhelésről (munka) 25-30%-ig. Stb...


Szavaznál ilyen pártra?


2012. máj. 31. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
A szocialisták is kapitalisták. A kommunisták azok, akik nem kapitalisták. Amiről te beszélsz az a neoliberalista gazdaságpolitika, ahol az állam kevés adót szed be, de cserébe kicsi a szociális háló. Valóban Magyarországon a jobboldalira is jellemzőek baloldali elemek, pláne a kampány időszakában. Láttad milyen hőbörgés volt a 300 forintos vizitdíj és tandíj miatt? Magyarországon hagyománya van az erős szociális hálónak.
2012. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen és sajnos ez a fejlődésünk egyik legfőbb gátja...
2012. máj. 31. 11:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen szavaznék egy ilyen pártra, úgy kellene az országnak egy valódi kapitalista párt, mint egy falat kenyér.


Sajnos abban nem nagyon hiszek, hogy lesz is ilyen párt 2014-re. A magyar társadalom nem fog "kitermelni" egy ilyen pártot, mert nekünk a posvány, a nagy szociális háló és az ezzel járó eladósodás kell... Kádár jó munkát végzett, leszoktatta a magyarokat az öngondoskodásról.

2012. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a 8-10%-os csökkentést támogatom, bár legjobb esetben is kell a 4 év az ilyen mérvű leépítéshez.

Számomra a svédek a követendő példa akik nagyon jó liberálsi rendszert építettek ki. Vagyis előre gondolkodnak és kompromisszumosan megbeszélnek mindent!

Mert lehet itthon pampogni hogy "de azonnal kell nyugdíjügyben cselekedni"! De ez hülyeség! nem a pillanatra kell gondolni hanem 10-20-50 évre.

A svédek pl a nyugdíjakat "befagyasztották" a gazdaság arányában.

Ez azt jelenti hogy mondjuk a GDP 7 %-a megy nyugdíjakra, akár csökken a GDP akár nő! Innentől a nyugdíjas nem a nyugdíjnövekedésért harcol hanem a gazdaság növekedéséért mert neki is akkor lesz jó!


Nem mellesleg most kurtítottak meg ott is pár szociális kiadást mert a gazdaságuk így marad versenyképesebb!


A nyugdíjkérdés nálunk is égető hisz a teljes GDP 10%-a megy el rá, a költségvetés 20%-a. na most ha minden párt növeli évente az inflációval legalább (ami most 5-6%)míg a GDP meg nem nő vagy akár csökken mert olyan ügyeske a fidesz akkor látható a probléma.

A magánnyugdíjpénztárak jó rendszer volt míg az állami rossz. Mi pillanatnyi érdekből(hogy legyen mit elkölteni) elcsesztünk mindent amit 12 év alatt elértünk!


Vagyis igen, egy ésszerű és kiadáscsökkentő gazdaságpolitikát hírdető pártot mindenképp támogatnék!


Ugyanakkor csak ésszel hisz az olyan blöffölések hogy 4 év alatt 1 milla munkahely lesz magától, az hülyeség! De sokan beveszik és arra szavaznak!

Szóval én a szavazóinkról sajnos rossz véleménnyel vagyok!

Rengeteg ember hamarabb szavaz a lőzungokra, Trianonozókra, nyugdíjemelést ígérőkre mint arra aki észerű megszorításokkal és gazdaságösztönzéssel lassú de biztos eredményt tudna elérni...

Nálunk sokaknak a szabadságharc kell és nem a gondolkozás...

2012. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Valóban csak egy ilyen jobboldali párt tudná kivezetni a gödörből Magyarországot, kár, hogy 2014-ben nem lesz ilyen. Nem lesz, mert a társadalom nem igényli. Itt a Kádár-korszak és a szocializmus iránti nosztalgia határozza meg a választók többségének gondolkodásmódját, a pártok pedig mind ennek az igénynek akarnak megfelelni. A magyarok többségének szocializmus kell, minden téren érvényesülő állami gondoskodással, minél nagyobb közkiadásokkal. Kapitalizmusról itt hallani sem akar szinte senki.


11:19

"A szocialisták is kapitalisták. "


Fordítva: nálunk a Fidesz is szocialista.

2012. máj. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, tehermentesíteni kell a gazdaságot, mert túl sok terhet kell vinni. De azt is figyelembe kell venni, hogy ezt óvatosan kell ezt végigvinni. Ha egyik napról a másikra egy amerikai típusú államfelépítést vezetnél be, rengeteg ember kerülne ki a szociális védőhálón túl, amiből nyomor, éhséglázadás, sztrájk születne csak, és ez megint csak visszafogná a teljes gazdaságot.


Hogy hozzá kell nyúlni a nyugdíjakhoz? Igen. Hogy racionalizálni kell a tömegközlekedést? Igen. Hogy be kell vonni az egészségügyet használókat a finanszírozásba? Igen. És közben ezt szociális odafigyeléssel kell megtenni? Igen.

Nem mondom, hogy ne tegyünk meg olyan lépéseket, „amik fájni fognak”, csak annyit, hogy vigyázzunk, hogy a műtét közben ne halljon meg a beteg.

2012. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen ám, viszont minél finomabban csinálod, annál tovább tart megcsinálni, és így már elég sok idő elment a semmire. Az eredményeken látszik is világosan...
2012. máj. 31. 13:34
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Ja, a Fidesz tökre szocialista, lásd egykulcsos adó, meg munkatörvények.


És semmi esetre se szavaznék "kapitalista" pártra.

2012. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Igen ám, viszont minél finomabban csinálod, annál tovább tart megcsinálni, és így már elég sok idő elment a semmire. Az eredményeken látszik is világosan..."


Félreértettél szerintem. Nem azt mondtam, hogy simogassuk a sz@rt, mint ahogy eddig tette a kormány a legtöbb esetben. Mindenhez hozzányúltak, mindent megborogattak egy kicsit, csak hogy új erővel csapjon fel a szag, de érdemi eredmény nem volt.

Én azt mondom, hogy ezeket a lépéseket lehetőleg fokozatosan, de erélyesen kell végigvinni, miközben ügyelünk arra, hogy a szociálisan rászorulók ne kerüljenek a peremre. Időt kell adni az embereknek (és a cégeknek is) a felkészülésre. Mert van különbség a bejelentett ütemtervhez való ragaszkodás, és az ad-hoc kapkodás között.


Csak egy példa: a felsőoktatásban csökkenteni kell a teljes tandíjmentességet élvezők számát, de nem 1 hónappal a jelentkezések előtt. Így a családok is elkezdhetnek félretenni az egyetemre, a gyerek is kereshet magának valamilyen diákmunkát előre.

Emellett, hogy a szegények ne szoruljanak ki, egy olyan hosszútávú hitellehetőséget kell nekik biztosítani, ami nem viszi őket csődbe, és lehetővé teszi a tanulást, és egy magasabb fizetés elérését (pl. Angliában a hitelt a fizetésed százalékában fizeted, és lehet, hogy nyugdíjba lépésedig).

2012. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!