Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A felsőfokú OKJ keretszámát...

A felsőfokú OKJ keretszámát miért kellet a negyedével csökkenteni? 10000-ről levitték 2500-ra. Sokan jönnek azzal, hogy ne diplomát szerez hanem OKJ-t. De akkor hogy? (személy szerint a diplomát preferálom)

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 13:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj. Mire is lehet jutni az OKJ-s képzésekkel? Egy ismerősöm elvégezte a logisztikát, de akárhova pályázott, be sem hívták, mert mindenhova diploma kell. Egy benzinkúton pénztáros, jelenleg. Minek tanult, fizetett? Mert az összes OKJ-s fizetős. Csak annak éri meg, aki indítja, de nem nagyon lehetett ezekkel elhelyezkedni.
2012. jún. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mert semmit sem ér ! A felsőfokú OKJ-vel SEHOL nem alkalmaznak senkit az országban ! Példa erre a jogi asszisztens okj. Csak diplomásokat alkalmaznak felsőfokú állásra.
2012. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

nekem van szoftverüzemeltető (középfok), van rendszerprogramozó (emelt szintű v miatököm) és média technológus asszisztens (felsőfok)


ha nem lenne tudás mögöttük, senki sem alkalmazna, ez a nagy titok. sokan mennek okj-s képzésre úgy, hogy azt hiszik majd a papír megold mindent. hát nem.


az okj-re pedig nem volt felvételi, de helyek száma csökkent, tehát az mehet rá aki gyorsabban kapcsol és nem az aki okosabb.


nem tudom mi a cél amúgy. ne menjenek egyeteme, ne menjenek okj-ra, mire menjenek? nem vettem észre, hogy nagyon támogatnák a szakmunkásokat, amiből szintén túl sok lesz ha rosszul csinálják. mi kellene? még több 8 általánost végző a közmunkába? hurrá!

2012. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Tudás igazán a diploma mögött sincs. Egy okj mögött meg pláne. Valóban az a titka, hogy saját magad megtanuld. De hogy ezt bizonyítani tudd, be kéne hívni interjúra, de ha csak okj-d van általában be sem hívnak. Na, meg ahol én voltam interjúkon pl. soha nem volt szakmai elbeszélgetés, csak szimpátia alapján döntöttek. (Mérlegképes könyvelő, pedig az azért elég kemény.)
2012. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"OKJ képzésre nincs felvételi."


Elméletileg van. Arra is február közepéig kellet jelentkezni. Persze ha van pénze akkor nincs gond.

2012. jún. 1. 18:50
 16/17 anonim ***** válasza:

Naja, légy suckmunkás, ami jó eséllyel fizikai munka minimálbérért.


Régen volt középfokú szakképzés NEM OKJ hanem ún. technikusi végzettséget adott. A szocik bezárogatták ezeket szépen, szóval nem csak a fideszt kell szidni.

2013. febr. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

"A szocik bezárogatták ezeket szépen, szóval nem csak a fideszt kell szidni."


Hát azért nem. Pl ahol én tanultam ott éppen több technikus képzés lett.

2013. febr. 9. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!