Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik egyesek, hogy az...

Miért hiszik egyesek, hogy az állam "tejben-vajban"füröszti a gyerekeseket?

Figyelt kérdés
Számtalan fórumon olvasom a pocskondiázást,a megalázó kommenteket a gyerekesek felé.Én nem értem,hogy honnan veszik ezek az emberek,hogy a magyar állam adta pénzből meglehet élni,és egyesek ezért nem keresnek munkát.Mindeközben fogalmuk nincs,hogy a családi pótlékon kívül semmi mást nem kapnak.Igaz,van ingyenes menza,ingyenes tankönyv,de ez sem mindenkinek.A segélyezés sem mindenkire vonatkozik,és ha vonatkozik is azt nem adják nyakra főre.Aki egyedül,vagy esetleg kis keresetből nevel gyereket, annak a nyakába van akasztva a "halálra ítélt" tábla ezt bátran kimerem jelenteni.Tehát ez óriási tévedés,hogy az állam/önkormányzatok/családsegítők vagy bárki más,anyagilag támogatná a nehéz anyagi körülmények közt gyereket nevelő családokat.
2012. jún. 2. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Amerikában kifejlesztettek egy fogyasztó tablettát kutyák számára.Én nem vagyok állatorvos de úgy gondolom hogy ha a kutyád túlsúlyos próbálj kevesebb kaját adni neki.Biztos hogy szükség van tablettára? Miért egyébként a kutya elveszi a slusszkulcsodat és elautózik a McDonaldsba?
2012. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. konkrétan úgy gondolom, hogy a kormány magasról leszarja a gyerekeseket. Sőt, a nemgyerekes, de gyermekvállaláson gondolkodókat még inkább.
2012. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy nem igaz csak ezt sokan másként látják a jól leadott politikai reklámok jóvoltából.Én két gyereket nevelek egyedül,öt éve váltam el.Az apjuk egy fillért sem fizet a gyerekek után,és mivel munkanélküli (papíron)így a végrehajtó sem tud vele mit kezdeni.A nyolcadik tárgyalás után még mindíg csak határozatok születtek,meg ítéletek,pénz egy forint sem.Majd amikor majdnem megkaptam az állami megelőlegezést a gyámügytől,akkor apuka gyorsan feladott egy havi gyerektartást,és ezzel "lőttek"a megelőlegezésnek.Megszüntették.Amikor erre hivatkozva szociális segélyt kértem volna (volna)akkor még azt is megvizsgálták,hogy milyen színű pizsamában szoktunk aludni.Majd nagy kegyesen kaptam két gyerekre 3X9000 Ft-ot kéthavonkénti postázással.Röviden ennyi.kizárólag a családi pótlékom van,és a keresetem.Ha nem járnék takarítani hétvégeken gazdag emberekhez,felkopna az állam a két fiammal együtt.
2012. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1-es

Szerintem kapcsold fel a lámpát,és vedd fel a szemüvegedet,úgy kommentelj....


köszi

2012. jún. 2. 15:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is tapasztaltam mit te kérdező.Sokan irigylik a családoktól a támogatást.Pedig nem csak Magyarországon hanem a "csúnya gonosz" nyugaton is támogatják őket még jobban mint itt.

A több gyerekeseknek JÁR a több pénz.Támogatni kell őket.Ők építik a jövőt , övüké a jövő.Anyagi és egyéb támogatás és támogatás is JÁR nekik.

Akik a jövő generációját nevelik neki jár a családi pótlék a családos parkoló a Tescoban és minden egyéb.

2012. jún. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul, hogy valaki nem akar leírni egy bizonyos szót, sem a szinonímáját, inkább azt írja helyette, hogy "sokgyerekes família".


Másrészt akinek nincs gyereke, ahhoz képest a gyerekes kap valamennyi támogatást. Ez éppen elegendő alap arra, hogy egymásnak tudják ugrasztani ezt a két társadalmi csoportot is.

Mindenki mindenki ellen!


Aki szerint annyira frankó a gyerekes családoknak, és számolatlanul kapják a pénzt, annak annyit tudok tanácsolni: csináljon gyereket! Egyet vagy kettőt!

Aztán megbeszéljük, hogy érzi: jól járt-e vele anyagilag?

2012. jún. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak úgy gondolkodtam ezen ma,mert nagyon sok ember tévhitben él ezzel kapcsolatban.Például amikor azt a mondatot hallom,hogy "megélhetési gyerekvállalás"akkor úgy elmosolyodok.Miről beszélnek ezek? Ki az a hülye aki azért vállal gyereket,hogy az állam által adott pénzből megéljen? Ebből hogyan lehet megélni??A családi pótlék és a (mondjuk)gyesből a hó közepéig nem lehet kijönni,nem egy hónapig két személynek.
2012. jún. 2. 20:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy gyereket tisztességesen ellátni,öltöztetni,etetni,nem várt kiadásait fedezni tudni,becsületesen és a gyerekhez méltóan járatni az intézményekbe (óvoda,iskola)nagyon sok pénz kell.Persze lehet a gyereket nélkülözésnek is kitenni,mindent megvonni,szigorú anyagi kereteken belül nevelni,...de minek? Segélyekre valóban nem szabad alapozni,mert annak éhenhalás a vége.
2012. jún. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért hiszik, mert az Orbán-kormány feszt azzal henceg, hogy mekkora nagy adókedvezményt kaptak a gyerekesek. Csak azt felejti el hozzátenni, hogy ezt a fene nagy kedvezményt csak azok tudják igénybe venni, akik olyan sokat keresnek, hogy semmi szükségük nem lenne semmiféle kedvezményre.
2012. jún. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én képviselem a másik oldalt, jelen esetben a gyermektelenekét. Tehát: minket gyermekteleneket úgy lenéznek mint a xart, szóval semmibe vesznek minket. Sőt, olyan tévhitek terjedtek el, mely szerint önzőek vagyunk, élünk mint Marci Hevesen. Ez egy óriási tévedés! Ugyanis, vannak köztünk akik saját magukat is alig bírják fent tartani, nemhogy egy gyereket. Azaz a semmire, a majd csak valahogy leszre, felelőtlenül nem vállalnak gyereket. Ergó, felelősségteljesek. Aztán ott vannak akiknek nem lehet gyerekük, mégis számtalan attrocitás éri őket. Pl: miért nincs gyereketek, miért nem akartok, mikor lesz stb. Senkinek semmi köze hozzá. Ezen kívül nem szeretnék senkit sem megbántani, de a legtöbb gyerekes még így is sír. Pl: mennyi kiadással jár, egyedül nevelem stb. Hát ezekhez sincs senkinek semmi köze. Aki vállalta, az miért akar mártírt csinálni magából? Valamint a gyermektelenek másként adóznak mint a gyerekesek. Ugyan már! A gyermektelen is vállalna gyereket, ha lenne neki mire vállalnia! Tehát szerintem lényegesen több a felelősségteljes gyermektelen, mint a felelősségteljes gyerekes. Végezetül elmondanék egy kirívó példát. Egy nőismerősöm 41 évesen azért szülte a 3. gyerekét, hogy nagyobb adókedvezményt kapjanak. Kimondom: a gyerek ez esetben csupán egy eszköz a pénzhez jutáshoz. Lehet a példám mégsem olyan kirívó, csak a több gyerekkel rendelkezők titkolják ezt. Tisztelet az egyre kevesebb kivételnek.
2012. jún. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!