Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok, ha az EU be...

Mit szólnátok, ha az EU be akarná vezettetni azt, hogy minden olyan ünnepségen vagy eseménykor amikor eljátszák a magyar himnuszt, az EU-s himnuszt is kötelező lenne eljátszani?

Figyelt kérdés

2012. jún. 3. 19:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ez már elvileg minimum ajánlott lenne. Amúgy, mivel az EU egyik tagállama vagyunk, logikus lépés, ezt kéne lejátszani, mindenféle népies műdalocska helyett.
2012. jún. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az ENSZ himnuszát kéne minden országban lejátszani.
2012. jún. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon nem szeretném, ha kötelezővé tennék, de egyébként szívesen meghallgatnám. Elég sokáig vágytunk rá, hogy a nyugathoz tartozhassunk, és mi szavaztuk meg a belépést.

Attól, hogy egy nagy civilizált közösséghez tartozunk, még nem leszünk kevésbé magyarok; különösen ha ápoljuk édes anyanyelvünket, "amikor" elé vesszőt teszünk, és az "eljátsszák" szótól nem sajnáljuk el a hosszú mássalhangzót. :)

2012. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem meg az ilyen ötlet bármely országban kilépést eredményezne, szóval én sem örülnék.
2012. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Dick Esmen ***** válasza:
6%
Ezt: [link]
2012. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ezt egyik ország sem hagyná.A németek nem fognak a "Deutschland über alles" helyett mást énekelni.
2012. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

"A németek nem fognak a "Deutschland über alles" helyett mást énekelni."

Nem helyett, hanem mellett. Nem értetted meg a kérdést.

Egyébként az Örömóda egy nagyon szép dal, mind magyarul, mind eredeti német szöveggel (bár ha jól tudom az EU-himnusz verzió hivatalosan szöveg nélküli pont az Európán belüli nyelvi sokszínűség miatt), Beethoven munkája pedig nem hagy kívánnivalót. Szóval itt nem az a kérdés, hogy az embereket mennyire érdekelné az EU-s himnusz, mert azzal semmi baj nincs, hanem az, hogy mennyire tolerálják az EU-t.

2012. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Ajánlott előadási forma: http://www.youtube.com/watch?v=dQ2un5Q_sv0
2012. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
A magyar himnusz mellé tényleg jól jönne valami kevésbé depresszív is.
2012. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

"Mit szólnátok, ha az EU be akarná vezettetni azt, hogy minden olyan ünnepségen vagy eseménykor amikor eljátszák a magyar himnuszt, az EU-s himnuszt is kötelező lenne eljátszani?"


Teljesen értelmetlen.


A magyar himnuszt vagy állami ünnepeken (közt elnök avatáskor is) ,vagy versenyeken lehet hallani.


Versenyeken is Magyarországot nem pedig az Uniót képviseljük így teljesen fölösleges az Örömódát iseljátszani.

2012. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!