Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én nem értem a törit. Nagy...

Én nem értem a törit. Nagy Imre jó volt?

Figyelt kérdés

2012. jún. 17. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%
Kommunisták mióta jók? Amúgy csak néző pont kérdése. De én hazafi vagyok, nem ávos hazaáruló, szóval én nem "tisztelgek előtt", és nem rovom le a kegyeletem a szobra előtt...
2012. jún. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ok, köszi
2012. jún. 17. 19:17
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Nagy Imre hazaáruló volt Kádárral meg Rákosival együtt.Az idősebbek lehet mást mondanak mert őket kommunista agymosás érte.

Még a kérdés is szégyen.Egy értelmű hogy rossz volt.

2012. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Lehet, hogy ő is kommancs volt, de akkor csak ez az egy párt létezett, a mai fiatalságnak ezt nehéz megértenie - Magyarországon mindenki kommunistának minősült aki akkor itt élt. Nem volt olyan, aki máshogy gondolkodhatott, mert vitték Recskre vagy Szibériába. Nagy Imre megpróbált szembeszállni azzal az erőszakos személyi kultusszal amit Rákosi épített és megpróbált tenni az erőltetett iparosítás ellen a mezőgazdaság javára és enyhíteni próbálta a renszert, az '56-os pozitív szerepvállalásról nem is beszélve. Azt nem tudom, hogy "jó" volt-e, de az biztos, hogy sokkal jobb lett volna, mint a kor többi magyar vezetője.
2012. jún. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

3/3. Az idősebbek főleg vidéken nem tartották jónak. A Kádár-rendszerben nem is ünnepelte senki! Az agymosás a rendszerváltás óta van vele kapcsolatban.

A háború előtt a SZU-ban élt,és nagyon jó kapcsolata volt a Krem-mel. Rákosi kormányában Begyűjtési Miniszter volt,és az ő parancsára söpörték le az utolsó szem gabonát is a parasztok padlásáról. 56-ban pedig átállt a forradalmárokhoz. Még amikor a pere folyt,akkor is bízott abban,hogy a szovjet barátai megvédik.

Kivégzése után sok paraszttól hallottam,hogy utolérte Isten büntetése.

2012. jún. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

4/5. Nagy Imre nem szállt szembe Rákosival.,és főleg nem a mezőgazdaság javára ténykedett. A padláslesöprés nem a parasztok érdekeit szolgálta.

Az 56-os szerepléséről,mint írtam,csak köpönyegfordítás volt.

Ne a mai dumát hidd el.

2012. jún. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vree ***** válasza:
52%

Ne ezen az oldalon akarj tájékozódni. Ha valahol, hát itt minden második kommentelő politikai ideológia áldozat.


Kérdezz meg egy hozzáértő tanárt vagy nagyszülőt, vagy olvass el egy könyvet vagy újságcikket. Egy origo-s Nagy Imre-cikkből (Google + orgio.hu) többet tudsz meg az egész téma körülményeiről, mint itt.

2012. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Valóban nem érted a törit:

a történelemben nincsenek egyértelműen jók és rosszak. Alapvetően minden embernek voltak jó és rossz húzásai, de alapvetően egy adott ember lehet, hogy valakinek a példaképe, míg más szerint a történelem legszarabb embere.

2012. jún. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én édesapám katona volt akkor. Az akkori rendszer megbélyegezte őt is, szüleit is. Tudna mesélni róla, hogy milyen élményei voltak a seregnél a politikai tisztekkel kapcsolatban, akik állandóan azon voltak, hogy eláztassák a többiek előtt mint kulákot, és tudna mesélni az alakulatánál lévő tisztekről is, akik az ilyen jellegű támadásokkal szemben állandóan és következetesen a védelmükbe vették.

Édesapám személyes tapasztalata volt, hogy Rákosi idején próbálták a legjobban alázni (afféle osztályharc keretében), ugyanakkor amikor a Nagy Imre került hatalomra, minden politikai indíttatású támadás, kulákozás miegymás megszűnt ellene.


Nagy Imre szembeszállt a szovjetekkel. Vállalta nézeteit, elveit, és ezért életét áldozta. Kérhetett volna kegyelmet, és korábbi érdemire való tekintettel kapott is volna, ahogy más kommunisták is tették. Ő viszont nem volt hajlandó elismerni, hogy "hibázott". Egyenes, bátor, nyílt szívű ember volt. Mint minden embernek neki is voltak hibái, követhetett el hibákat. Erkölcsi mércével mérve az itt őt tudatlanul őt mocskolók erkölcsileg/tartásilag a bokájáig sem érnének fel. Kivételes ember volt. A legritkább emberfajtához tartozott a földön, azon néhány száz, néhány ezer emberhez, akik elveikért képesek voltak életüket áldozni, és képesek voltak a legrettenetesebb diktatúrák kellős közepén is emberek maradni. Aki őt komcsizza, bírálja, az jobb esetben csak tudatlan, rosszabb esetben meg meg hadd ne mondjam mi.

2012. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A töritanulásnak pont az az egyik célja, hogy megértsd: nincs olyan, hogy jó vagy rossz. Minden csak nézőpont kérdése. Persze vannak páran, pl. Terézanya, akiknél egyértelmű: na ők a kivételek. De ők kivétel nélkül jók. Aki rosszat tesz, annak mindig van egy másik oldala, azaz valaki mással jót akar tenni.
2012. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!