Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek? Ülő emberek...

Mi a véleményetek? Ülő embereket körbeállni talpig "páncélban"és fújni rájuk a könnygázt és a paprikasprayt. Hol vannak ilyenkor a jogvédők akik mindig mindenen felháborodnak?

Figyelt kérdés
Nem egymás és pártok gyalázását várom válaszoknak,hanem mint emberekét,hogy viszonyultok hozzá helyesnek tartjátok- e a rendőrség módszerét ahogy "kezelte" ezt a helyzetet.még annyit tartsuk tiszteletben a másik véleményét(ne pontozzatok le senkit ha nem tetszik ott a semleges kéz is )
2009. júl. 5. 20:42
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
85%

A nap verse a "rendőrök" figyelmébe


Gyóni Géza: Cézár, én nem megyek !


Vérben úszik vad hegyek orma,

Paskolja vér; paskolja ár.

S engem a halál-dáridóra

Cézár parancsa vár.


Itt hagyni minden szentet, drágát,

Asszonyt, búzát, bort, dalt, zenét:

Cézár parancsa nem kegyelmez.

Kell a halál-cseléd.


Már összeszedtem kis cókmókom.

Indulni kell. Jaj, hogy lehet.

Vérben úszik vad hegyek orma.

Cézár, én nem megyek.


Cézár, lásd, ép a szüret áll már,

Gerezd hegyén tömött gerezd.

Vérben úszhat vad hegyek orma,

A földem nem ereszt.


Cézár, énnekem asszonyom van,

Forróölű, dalos, szelid.

Te éretted jaj, hogy áztassam

Könyűvel szemeit.


Kicsi, szegény, ijedt fiókák

Fogják, lásd, erős térdemet.

Cézár, ki visel gondot rájuk,

Ha gőgöd eltemet?


Vért szűr a pajzs Hispániában,

Rengenek a sötét hegyek.

Bús fürtnek a halálszüretre

Cézár, nem mehetek.


Nekem nem házam a te házad.

Nekem nem fáj a bánatod.

Éntőlem véres koronádat

A sárba vághatod.


Mit bánom én Hispániát,

Ha gyémánt-hegyeket terem;

Minden drágakövednél drágább

Az én rongy életem.


Élet, élet, szent gyönyörűség,

Egyetlen, mely nekem ragyog.

Cézár, az életem felett

Én is cézár vagyok.


Melyik Isten nevében trónolsz?

Mily őrület adott jogot:

Hogy istenadta életemmel

Játszik a pallosod?


...Soracte ormán zöld az erdő,

Szivem élet-vágytól dagad,

Jer, asszonyom... A koronádat

Cézár, védd meg magad.


Vagy küldj hamar pretóriánust

Üsse szét e dacos fejet,

De bitangul a mészárszékre

Cézár, én nem megyek.


barikád.hu

2009. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
igen naiv vagyok mert remélem lesz felelőse ennek a szégyennek.Nekem nem furcsa mert a "kemény fickók"odaálltak a könnygáz és a gumibot elé és nem sírtak csak kijelentették lesz következménye a jognak és állampolgárságnak a sárba tiprásáért.és kérem a cigányokat hagyjuk most nem erről van szó!
2009. júl. 5. 22:24
 23/38 anonim ***** válasza:
84%

szép a vers, és mily igaz,

ez a helyzet,de csak kicsi vigasz.:(

2009. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
76%

való igaz, hogy nem volt utólag engedélyezve a tüntetés, de vajon miért van az hogy csak a radikális jobboldali tüntetéseket nem engedélyezik? holott mint már mondták a tüntetés mindenkinek alkotmányos joga. az összeset amit bejelentettek betiltották. érdekes módon a cigányok, meg a homik demonstrációit egyszer sem tiltották még be.

de akár továbbmehetünk a siófoki cigányvonuláshoz, ami bejelentve sem volt, és a média mélyen hallgat róla, valahogy senkinek sem szúrta a szemét a "csúnya rasszista náci csürhén" kívül.

egyébként meg a fűben ülés nem akadályozta a közlekedést, békés is volt, szóval miért is lenne jogsértő? jah, fel lettek szólítva, hogy hagyják abba jogsértő magatartásukat. ha lett volna olyan egyáltalán.

és persze ilyenkor a jogvédők sem sírnak mint amikor valaki csúnyán néz egy cigányra.

leginkább a kettős mércére akartam ezzel rávilágítani, hogy nagyon hasonlít ez a rendszer a régire, amit átkosnak neveznek...

2009. júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
73%

úgy látom, itt néhányan el vannak tévedve.


a gyülekezési jog NEM arról szól, hogy engedélyeztetni kell egy rendezvényt, hanm csak bejelenteni.



idézet a wikipedia-ból:



A rendezvény bejelentése


A közterületen tartandó rendezvény szervezésének feltétele annak előzetes bejelentése (nem pedig engedélyezése) a rendezvény helye szerinti illetékes rendőrkapitányságnak legalább három nappal a rendezvény megtartásának tervezett időpontját megelőzően. Ez a kötelezettség a szervezőt terheli (6. §) Magánterületen tartandó rendezvénynél ilyen bejelentési kötelezettség nem áll fenn.



A rendezvény megtiltása


A bejelentést követően a Rendőrség tudomásul veheti, vagy – a Gyülekezési törvényben meghatározott okok fennállása esetén – megtilthatja a rendezvény megszervezését, de nem mérlegelhet politikailag. A rendezvény megszervezése akkor tiltható meg, ha a rendezvény megtartása a népképviseleti szervek vagy a bíróságok zavartalan működését súlyosan veszélyeztetné, vagy a közlekedés más útvonalon nem biztosítható.(8. §) Ezen az esetekben a rendezvény megszervezése ugyanis sérthetné más emberek alapvető jogait. A rendezvény megtartásának megtiltása esetén bírói jogorvoslatnak van helye.


teljes cikk ittt: [link]

2009. júl. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
12%

"Hol voltak a jogvédők?"


A TASZ nyilatkozata elítélte a rendőrség eljárását.


Ennek ellenére a jobbikosok második napja kérdezgetik, hogy "És a TASZ miért nem szólal meg?"

2009. júl. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
67%

"Azok a rendőrök, akik ott voltak, nem poénból mentek oda. Küldték őket, parancsot kaptak. Azt megtagadják, aztán repülnek."

Arra is parancsot kaptak, hogy röhögve gyalázzák a magyarokat, hogy mindenben ártatlan járókelőket verjenek és gázosítsanak? Nem hinném... Remélem, egyszer előveszik ezeket a rendőröket és elszámoltatják őket!

2009. júl. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
49%
A rendőrség ugye a pártoknak engedelmeskedik, ha úgy tetszik, az ő "testőrségük". Minden olyan tüntetést le fognak verni, ami politikailag nem hasznos a számukra. Természetesen arra már nincsen kapacitása a rendőrségnek, hogy az igazi bűnözőkkel foglalkozzon és a politikai elitnek nem is érdeke, hogy az igazán zsíros sikkasztási ügyekre fény derüljön. És nem is fog soha. Mert a rendőrség jelenleg csupán egy báb. Én nem ítélem el a rendőröket, parancsot teljesítenek. A kérdés az hogy tulajdonképpen hogy is van ez? A rendőrséget a mi pénzünkből vetik be ellenünk? Érdekes...
2009. júl. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
14%

"A rendőrség ugye a pártoknak engedelmeskedik"


Pl. a Jobbiknak? Az is párt.

2009. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
43%
És parlamenti párt? Bír hatalommal?
2009. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!