Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról hogy...

Mit gondoltok arról hogy benyújtottak egy olyan javaslatot hogy a diákoknak csak 2 hét nyáriszünetük legyen?

Figyelt kérdés
Ma hallottam ezt,és teljesen ledöbbentett. Elvileg azért kéne hogy a családi pótlékot amit nyárra kapna a család az iskolának adják + hogy ne legyen annyi csellengés :S
2009. júl. 6. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
azt, hogy aki ilyet kitatál annak a jó ***** ****** :)
2009. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
az se épeszű aki ilyent kitalál.... amúgy nyugaton kevesebb szünet jut a diákoknak nyárra.
2009. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nyárra kevesebb szünet jut nyugaton, de ott a téli/őszi/tavaszi szünet meg jóval hosszabb, mint itt....

szerencsére engem már nem érint a dolog, h mennyi legyen a nyári szünet, de nemnormális aki egy ilyen jvaslatotbenyújt, h csak 2 hét legyen....

persze ezzel is a magyar közoktatás "színvonalát emelnénk"....ami egy nagy nulla, és így nem lehet emelni! Emlékszem én még amikor gimnáziumba jártam, hajtottak, nyüstöltek éjjel-nappal, és mégse amradt meg sok minden. a követelmények jóval nagyobbak, mint nyugaton, felesleges dolgokkal tömték a fejünket, és meg lehet nézni, Európában mégsem a magyar diákok a legjobbak, ezen el kéne gondolkozni!

a fejtágítás egy határig jó, azon túl meg agyrákot okoz....

2009. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

szerintem ez egyáltalán nem hülyeség

a két hét talán kicsit túl kevés, de egy hónap már bőven elegendő lenne!

2009. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

már megint a hülység.


mi lenne, ha elöbb kicsit utánanéznél, nem egyből azt írnád meg kérdésnek, amit a szomszéd nénitől halottál????


erről van szó:

[link]

2009. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ott a pont a harmadiknál...
2009. júl. 6. 13:41
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
Elég lenne 1 hónap is! Legalább megszokják, ha dolgozni kell, akkor sincs se őszi, se táli, se tavaszi, se nyári szünet! az általános iskolákban pedig kötelezővé tenném a nyári szünet alatti foglalkozásokat, mert bizony sok szülőnek gondot okoz!
2009. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

hmm, nemtudom, hogy ki hogy van vele, de a nyáriszünet az maradjon nyáriszünet

lehet nehéz elhinni 30-40-50 éves fejjel, de elég nagy a terhelés a sulikban, főleg érettségihez közeledve

---

az, hogy nemtudod elhelyezni a gyerekedet, vagy a gyereked nem elég érett ahhoz, hogy vigyázzon magára, azt ne máson vezesd le

---

az őszi-téli-tavaszi szünet hiánya elég ha csak felnőttkorban valósul meg

---

mellesleg tavaly nyáron dolgoztam kb. 1,5 hónapot

és ha minden igaz, akkor most is összejön a munka

---

az egészből csak annyit szeretnék levonni, hogy nem szabad folyamatosan leterhelni a diákokat, muszáj szünetet tartani, persze ezt csak azoknak a nevében mondom, akik szorgalmasak és jól tanulnak (mostani, 11-es átlagom: 4.77)

17/F

amugy első hozzászóló voltam

2009. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

kedves 13:59! te azt a 2,5 hónapot mindig is utáltad az életedben? kösz. érdekelne hány éves vagy. az idősek mindig is tudták osztani az észt.


nemtom, miért kellene elvenni a gyerekektől. nekem 1 hetembe telt hogy újra feltöltődjek energiával =)

persze, nyáron is tanuljunk. de akkor én tuti nem tanulok xD

2009. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én még a 2,5 hónapot is kevésnek találtam. Állandóan bezárva, délután meg 2 óra tanulás egész évben...

Úgy tudom, ma már képtelenség rávenni a diákságot az otthoni tanulásra, lassan házi feladatot se lehet adni, így más, de annak idején jó volt kiszabadulni a napi 9 óra robotból.

2009. júl. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!