Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról hogy...

Mit gondoltok arról hogy benyújtottak egy olyan javaslatot hogy a diákoknak csak 2 hét nyáriszünetük legyen?

Figyelt kérdés
Ma hallottam ezt,és teljesen ledöbbentett. Elvileg azért kéne hogy a családi pótlékot amit nyárra kapna a család az iskolának adják + hogy ne legyen annyi csellengés :S
2009. júl. 6. 12:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nincs minden iskolában züllés...elég sokban igenis hajtanak a diákok.
2009. júl. 7. 11:54
 12/14 anonim ***** válasza:

Én csak annyit gondolok, hogy biztos nem fogadják el, akkor sem ha pecsenyepirosra sütik őket roston... Amúgy az is röhejes, hogy ezáltal se diákra, SE tanárra nem gondolnak. Anyám tanár... a felkapott hírre legyintett egyet, aztán annyit mondott, hogy ez gyilkosság, így is dolgoznak még heteket iskola előtt meg után, papírmunka, kötelező bent lenni.

Hozzáteszem, szar érzés azt látni, hogy szétb*sszák a fejét a kedves diákjai, mer' hát jogaik vannak, kötelességük nincs...

Amúgy meg elég nagy a hajtás, én örülök a szünetnek, ha elégedetlenkedni akarok, akkor meg azt mondom, így is rövid.


17/L

2009. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hülyeség... Lehet azzal védekezni, hogy máshol csak ennyi meg csak annyi a szünet, de nézzétek már meg, hogy ők mennyit tanulnak! Két hétig voltam kint Németországban cserediákként és 9-es fejjel mi csináltuk meg a nálunk évekkel idősebb németek háziját! A matek órán eszméletlen milyen számunka alapnak tűnő dolgokat csinálnak.


Egyébként végigkínlódtam az évet, próbáltam minél jobb év végi átlagot összehozni (4.8 lett) és még a kisérettsáégikre is készültem ami mind 5-ös lett. Én 2 hétig nem tudtam magam kipihenni, olyan voltam végig mint egy zombi, a barátaim már azt hitték, bajom van velük azért vagyok ilyen - pedig csak a fáradtság. Úgyhogy ne mondja nekem senki, hogy elég lenne 2 hét, meg egy hónap. Legalább ezt ne vegyék már el tőlünk!

2009. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Basszus! Hál'istennek ez engem nem érint, mert már egyetemre járok, itt meg van szünet bőven, meg kb. akkor mész be, amikor akarsz, lényeg, hogy a vizsgákra tanulj. Én világ életemben szabadelvű voltam, többet lógtam, mint amennyit bejártam, és mégis kitűnő lett az érettségim, és az ország egyik legjobb egyetemére járok. Ebből nekem azt sikerült leszűrnöm, hogy tök mindegy, hogy bejársz-e , csak tanuld meg az anyagot. Alapból hülyeségnek tartom, hogy annyi időt a suliban kell tölteni, néhány óra helyett lehetnének különböző készségfejlesztő foglalkozások, pl. akit nem érdekel a kémia, annak ne kelljen 4 évig tanulnia, csak 2-ig. Nem mondom, hogy ne tudja az alapokat, mert az fontos, hogy minden témában jártas legyél, de kit érdekel, hogy hány atom van az alkohol képletében?! Azt kéne, hogy eldöntsék, hogy mi érdekli őket, és azt tanulják, de azt gőzerővel!

Na, bocsi a kitérőért, csak kicsit felháborít a helyzet Mo.-on. Nem hiszem, hogy elvennék a szünetet, abból olyan lázadás lenne... A gyerekek életének legszebb része a nyári szünet, kegyetlenség lenne eltörölni, de szerintem, ez nem is fog megtörténni.

2010. jan. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!