Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kezd a FIDESZ a Jobbikkal?

Mit kezd a FIDESZ a Jobbikkal?

Figyelt kérdés

Van rá esély, hogy a baloldal (MSZP, LMP, DK, esetleg más) nem indít egymás ellen jelölteket a következő egyfordulós választáson. Ebben az esetben ha csak egy kicsit is megelőzik a FIDESZ-t, hatalmas győzelmet arathatnak, feltéve, hogy a FIDESZ és a Jobbik külön indul. Ez azért is probléma, mert ezzel összeomlana az az orbáni képlet, hogy a jobboldalon egy a tábor, egy a zászló. Hiába van többségben a FIDESZ és a Jobbik által alkotott jobboldal, ha külön indulnak, katasztrofális vereséget szenvedhetnek a szélsőségesen aránytalan választási rendszerben.


Ezért nekem logikusnak tűnik Gyurcsány felvetése, hogy a FIDESZ vagy feloszlatja a Jobbikot, vagy a nagyobb részét beszippantja. Ezt támasztja alá, hogy a Jobbik ideológiáját a FIDESZ teljesen átvette, ők is harsogják, hogy nem leszünk gyarmat, ők is felkarolták Horthyt és egyre inkább a nyilasokat is.


[link]



2012. jún. 20. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
A Fidesz nem fog koalíciót kötni. Inkább megpróbálja beolvasztani, mint a KDNP-t.
2012. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
A nyilasokat sem a Fidesz, sem a Jobbik nem karolta fel, meg úgy általában senki. Gyurcsány fantazmagóriáira meg inkább nem adnék, már az MSZP szemében sem hitelképes.
2012. jún. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem is koalícióról van szó, hanem vagy feloszlatásról alkotmánysértő működés miatt, vagy a Jobbik felbontásáról úgy, hogy a nagyobb rész egy KDNP-szerű képződményként becsatlakozna, a kisebbik meg elhalna.


Tudtam, hogy lesz, akit zavar Gyurcsány említése, én se szimpatizálok különösebben vele, de ettől még logikusnak tűnik a felvetése, és beillik a képbe.

2012. jún. 20. 22:03
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Ha Gyurcsány még sokat somfordál az MSZP környékén, azt is eléri, hogy egyetlen képviselője se maradjon a csapatnak :)


Komolyan, a FIDESZnek az MSZP ellen Gyurcsánynál jobb fegyvere sohasem volt... Ha az MSZP előrehozott választásokat csinált volna, a büdös életben nem szerez a FIDESZ 2/3-ot. Tuti, hogy Gyurcsány egy beépített ügynök volt :D És mint minden jó ügynök, ő sem fejezte be a feladatát: az MSZP totális likvidálását. Eléggé ügyesen alkot, meg kell jegyezni :P

2012. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4: Annyira ügyes, hogy az már nem is igaz! Ennél azért picit bonyolultabbak a folyamatok, mint hogy 1-2 ügynökkel ilyen tökéletesen kézben lehetne tartani bármit.
2012. jún. 20. 22:13
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
A Fidesz érdeke minféleképpen a Jobbik megsemmisitése vagy meggyengitése . Erre milyen eszközei vannak ? A Fidesz 20 éves párt és csak az első 4 évében volt liberális . Az egyszerü joboldali gondolatokat korán magáévá tette és harcolt mellettük . A nyilasokat még a Jobbik se emelte példaképévé , Horthyt meg a Fidesz is kritikusan viszonyul .
2012. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

feloszlatják ma

holnap újjá alakul

más néven


de egy parlamenti pártot feloszlatni

elég pikáns volna


nincs is meg a törvényes (!) alapja

2012. jún. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ezért nekem logikusnak tűnik Gyurcsány felvetése, hogy a FIDESZ vagy feloszlatja a Jobbikot, vagy a nagyobb részét beszippantja."


Nekem nem tűnik annyira logikusnak, demokratikusan nem tudja feloszlatni, ha diktatórikusan próbálja attól pedig erősödik. Beszippantani nem fogja, mert a Jobbik szavazó semmit sem utál annyira mint a Fideszt.

2012. jún. 21. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A Jobbik ugyanolyan eljárásban és hasonló indokok alapján feloszlatható mint a Magyar Gárda. Tudom, hogy ez egy nagy falat, de jogilag megfelelő szervezettség mellett kivitelezhető. Nem tudom, hogy megteszik-e, de a FIDESZ semmitől nem riad vissza, ha az érdekei ezt kívánják.


Ami a nyilasok pártolását illeti, én Nyírő Józsefnél komplettebb nyilast nehezen tudok elképzelni. A neten itt-ott megtalálhatók idézetek tőle, azokból egyértelmű. Pl. Radnóti Miklós a naplójában megemlékezik róla, hogy a berlini írókongresszuson lelkendezve dicsőítette a fasiszta rendszert, és a beszédét így fejezte be: Éljen Hitler Adolf! Nyilas szellemiségű lapot szerkesztett, és egyike volt azonak a maroknyi parlamenti képviselőknek, akik a "kitartás" jegyében Szálasit követték a teljes megsemmisülésig a Német Birodalomba. Jó, ő nem lőtt embereket a Dunába és nem működtetett gázkamrákat, csak szívvel-lélekkel támogatta azokat, akik ezt tették.

2012. jún. 21. 07:42
 10/13 anonim ***** válasza:
A Fidesznek már nincs joga "feloszlatni" a Jobbikot, mivel már parlamenti párt, (mikor a Gárdát feloszlatták akkor a Jobbik még nem volt sehol) koalíció azért lenne hülyeség mert egy Fidesz-KDNP-Jobbik koalícióval a Jobbik szavazók egyből áttérnének arra az új pártra valami Sólyom vagy Turul vagy sas na mindegy nem tudom ezzel elértek 20% mínuszt aztán valószínűleg a KDNP és a Fidesz szavazók közül is elmenne 2-3% fejjenként szóval ezzel talán csak mínuszt kapna a Fidesz és nem pluszot viszont bejutna az az új párt mely egyébként anno a Jobbikból vált ki (2007-2009 körül) .
2012. jún. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!