Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most a baloldali médiának,...

Most a baloldali médiának, miért kell ennyire felkapni a Nyírő újratemetést, meg Prohászka Ottokár szoborba öntését?

Figyelt kérdés

[link]

Szerintem ennek az emlékműnek sem lett volna szabad elkészülni, ugyanis ha jól tudom a drága szovjetek nem felszabadítottak ugyan a németektől, de több évtizedre megszálltak minket. Nagymamám elmeséléseiből, aki ekkor volt 14 éves azt tudtam meg, hogy a szovjet katonáktól jobban féltek, mint a németektől. És ezeknek állítottunk emlékművet?

Ezzel most nem Nyírőék mellet kampányolok,csak nálam, mikor láttam ezt az emlékművet bizony kiverte a biztosítékot.

Lehet, hogy tévedek és megérdemlik a szovjetek? Nem vagyok egy nagy töri zseni.


2012. jún. 25. 20:20
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Lehet aztmondod, hogy elvakult hülyegyerek vagyok, de a szememben hazaárulás lenne az oroszokat védeni.

Viszont Te nem válaszoltál a kérdésre. Nem a múltról van szó, hanem a jelenről. Felszabadítottak minket? Most mondod, hogy mi támadtuk őket ők meg erre felszabadítottak? Mi a francért szabadítanak fel valakit, ha azok megtámadták őket?

2012. jún. 25. 20:49
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
Magyarország területére az oroszok nem szórakozásból jötte be hanem az itt levő németeket verték, a német hadsereget semmisítették meg.A történelmi tényeket hazugsággal nem lehet semmissé tenni!És azt tudod é hogy ilyen orosz emlékmű európa legtöbb országában van?
2012. jún. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszoltál!!! De még csak köze sincs a kérdéshez!!!
2012. jún. 25. 21:01
 4/33 A kérdező kommentje:

Nem a 4esnek írtam!


4es: Emlékművet emelünk azoknak akik megszálltak, azért, mert felszabadítottak?

2012. jún. 25. 21:02
 5/33 anonim ***** válasza:
46%
Mert muszáj gyűlölködniük, mivel abból táplálkoznak.
2012. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
76%
Itt egy válaszoló válaszol neked csak az én vagyok.Leírtam világosan a Teheráni és a Jaltai konferencián a nagyhatalmak döntötték el melyik országot ki szállja meg nem egyedül az oroszok! Miért nem érthető ez?Tudod én elmúltam hetvenéves és ezeket az időket személyesen megéltem és érdekes dolgokat tudnék mondani a háború alatt történtekről mert ott voltam megéltem láttam.Láttam az orosz katonalányt aki sírva dédelgette ötezer km-re a falujától az idegen kisfiút mert neki a háború miatt nem lehetett.Ők nem akartak idejönni!
2012. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Ha valóban elmúlt 70 éves, akkor elnézést a tegezésért!!!


De attól, hogy a korát tisztelem még nem értek egyet Önnel. Ugyanis nem csak az orosz lányok sírtak, hanem az én nagymamám is, akinek eltűnt az apja, 3, 5éven aluli testvére és hetekig nem tudtak róluk semmit. Az orosz katonák idejöttek, megszálltak minket és itt maradtak nálunk évtizedekig. A kommunizmus megbukott az ország azóta sem lábalt ki a bajból és ezeknek állítunk emlékművet!? Engem felháborít! Hiszem azt, hogy a kisgyerekek megérzik ki a jó és ki a rossz. Rettegtek az orosz katonáktól! Lehet, hogy az oroszok nem akartak idejönni, de az orosz katonák megszálltak bennünket.

Ahogy elmondta, emiatt nem aaz oroszokat kell feltétlenül hibáztatni, de mégiscsak ők szálltak meg bennünket.

2012. jún. 25. 21:30
 8/33 A kérdező kommentje:

És a szememben aki az oroszokat sajnálja, pártolja az lehet 10, 20 vagy 70 éves, de hazaáruló.


Egy dolog, hogy tisztelem a korát és azokat a dolgokat amiket átélt, de másképp gondolkozom, mint Ön és úgy vélem, hogy egy magyar embernek kötelessége így éreznie!

Mint ahogy mondtam én nem éltem a rendszerváltás előtti időkben. 18éves vagyok. Belőlem a kommunizmus nem tudta kiégetni a hazaszeretet, mint ahogy a szüleimből és nagyszüleimből is.

2012. jún. 25. 21:35
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva, azért mert ilyen embereknek finoman szólva nem illik szobrot emelni. Lenninek sem emeltek szobrot az elmúlt nyolc évben.
2012. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
64%

"nem csak az orosz lányok sírtak, hanem az én nagymamám is, akinek eltűnt az apja, 3, 5éven aluli testvére és hetekig nem tudtak róluk semmit"


És a magyar katonák mit csináltak Voronyezsben és a környékén? Bulit rendeztek? Én nagyvárosban laktam akkor is. Semmiféle rettegésről az orosz katonáktól nem tudok, valakik nagyon félrevezettek téged!Semmiféle atrocitásról nem tudok, én a szemébe mernék nézni annak aki félrevezetett téged.Fogalmad nincs a háború alatti és utáni állapotokró az a baj!Azt tudod e hogy a városom egyes részei állandóan gazdát cseréltek és amikor az oroszok voltak azon a területen akkor gondoskodtak arról hogy a polgári lakosság támadások esetén óvóhelyre menjen, mikor a németek voltak ott akkor azok nem törődtek a lakossággal.Az udvarunkban volt egy szakasz tarackágyúval telepítve tudod mekkorát szólt az? Mégse rettegtem és játszottam a katonákkal annyira rettegtem.

2012. jún. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!