Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megint milyen hírét keltik a...

Pro Patria kérdése:

Megint milyen hírét keltik a kelet-európai államoknak? Lehet-e hitelesnek tekinteni egy ilyen felmérést?

Figyelt kérdés

Először feltesznek négy kérdést, amikre egyértelmű a válasz, majd kijelentik, hogy Magyarországon tombol az antiszemitizmus. Bár a kérdések között sehol nincs rasszizmust, antiszemitizmust kutató, például "alsóbbrendűek-e a zsidók", vagy "elindítaná-e újra a gázkamrákat", vagy esetleg, egy olyasmi, hogy "genetikailag alattvalók-e a zsidók, akik lusták, zabálják a moslékot, és dagonyáznak", nem, még hasonló sem.

A kérdések csupán:


1) "a zsidók lojálisabbak Izraelhez, mint a saját országukhoz"

- Ezt máskor pozitív tulajdonságként szokták felhozni, hogy a zsidóság összetartó, itt meg „rasszista megállapítás”?

Van egy Kanadában született magyar barátom, ő is lojálisabb Magyarországhoz, mint Kanadához. Hol itt az antiszemitizmus?


2) "a zsidók túl nagy hatalommal rendelkeznek az üzleti életben"

3) "a zsidók túl nagy hatalommal rendelkeznek a nemzetközi pénzpiacokon"

- Van épeszű ember, aki erre azt mondja, hogy nem...? A kiskereskedések szinte mind zsidó városi polgárcsaládok kezében voltak a történelem során, ez ténykérdés. A zsidóság hagyományosan mindig a kereskedéssel, pénzügyi élettel, bankokkal, uzsoráskodásokkal foglalkozott. A Wall Street-i tőzsdén is kifejezetten nagy számban képviseltették magukat - ez is tény.

A bankhálózatok is jellemzően zsidó családok által alapítottak, ez nem „rasszizmus”, ez történelmi tény. Az Új Képes történelem így ír a dualizmus korszakáról: "A '60-as, '70-es években élték virágkorukat a sokasodó magánbankházak, amelyek alapítói között nagy számban voltak zsidó vállalkozók. A zsidóság [...] mint kereskedő és pénzkölcsönző, szerteágazó piaci kapcsolatokra és ismeretekre tett szert."

Ez hol "antiszemitizmus"?



4) "a zsidók még mindig túl sokat beszélnek arról, hogy mi történt velük a holokauszt alatt"

- Ha napi 5 dokumentumfilm van a tévében erről, sorra készültek már holokauszt témájú mozifilmek, de senki nem filmesítette meg a Gulgágok világát, ahol nagyságrendekkel több ember halt meg, vagy bármely más nép tragédiáját, akkor nem hiszem, hogy bárki, aki elfogulatlan, nemet válaszolna erre. Nincs egyforma súllyal sem közölve, sem megítélve, a holokauszt messze túlmisztifikált bármelyik népirtással szemben. Évente több holokauszt emléknap is van, de más hasonló esetekről nincs megemlékezés (amire a képmutató, cinikus válasz, hogy "nincs mindenre elég nap az évben"), nem nyílnak emlékközpontok, nincs milliárdos kártérítési hullám még 70 év múlva is, nem vonta senki felelősségre a bűnösöket, nem dolgoznak még ma is "nácivadász csoportok" az utolsó kis smasszer felkutatására is, de még a fő bűnösök is bárhol máshol vígan élnek. Még azokat is elundorítják, azok is megcsömörlenek az egésztől, akik nem úgy állnak hozzá.


És ennyi. Ez is elég az antiszemitizmus jelző kiérdemléséhez.

"S ki néma volt netán, s csak lelkesedni rest, már azt is gyűlölték, akár a pestisest"...


És az eredmény: [link]

Már várom, mikor jelennek meg a NATO vadászbombázók, hogy eltüntessék Európa rákos daganatát... (Ahogy Slota fogalmazott. Tényleg: az nem volt sovinizmus?)


Megjegyzem: a mi érdekünkben ki szólal/szólalt fel bármely más állam parlamentjében, a magyarverések hallatán...? Miért nem? Romániának, Szlovákiának írtak talán az amerikai képviselők leveleket az "aggasztó állapotok"-ról?

Igaz, a mi kezeink alatt nem mozog annyi pénz... De persze, "semmi köze ehhez a gazdasági befolyásnak", ami ráadásul "nem is létezik".

Szeretném megélni, amikor a "mindenki egyenlő társadalom"-ban nem lesznek némelyek "egyenlőbbek". Képmutatás.


"Oly korban éltem én e földön, mikor ki szót emelt, az bújhatott, s rághatta szégyenében ökleit"...


2012. júl. 3. 01:35
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
És a link lemaradt: [link]
2012. júl. 3. 01:36
 2/41 anonim ***** válasza:
47%

Most őszintén. Ezek milyen kérdések? Ha ugyanezeket tennénk fel Amerikában, csak a zsidót magyarra cserélnénk, akkor az USA 2/3-a hungarofób lenne?

Nem kell antiszemitának lenni, hogy ezekre a kérdésekre "negatív" választ adj. Ezeket tényekkel is alá lehet támasztani, mint ahogy a kérdező tette.

----------------------------------------------------------

"Megjegyzem: a mi érdekünkben ki szólal/szólalt fel bármely más állam parlamentjében, a magyarverések hallatán...? "


A magyarokat büntetés nélkül lehet verni, illetve gyalázni. A szomszédos országok kiirtanák a magyarok jelentős részét, abból se lenne probléma.

Slotaról meg ne is beszéljünk. Ő egy magyarellenes féreg, akinek a beszédei felét, csak a magyarságellenessége tölti ki.


Visszatérve a kérdésekre. Itt egy kérdés alapján lehetne kinyilvánítani, hogy Mo. antiszemita ország-e. Mégpedig: "Ön, antiszemita?" Feleslegesek ezek a keresztkérdések.

2012. júl. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
79%

Pedig így van. Most is épp próbálod bebizonyítani, hogy a holokauszt mennyire egy nonszensz esemény volt például a Gulághoz képest. És miért? Mert ez valóban így lenne? Nem... Azért, hogy a zsidók véleménye ellen állj ki!

Gratulálok!

2012. júl. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
25%

[link]


[link]


Mint látszik tele van zsidókkal az üzleti élet.


A másik két kérdésben (1,4) meg mi az antiszemita ,de tényleg?

2012. júl. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:

A kérdések valóban nem túl direktek.

Ugyanakkor azt is vegyük észre, hogy az antiszemitizmus, ahogy szalonképtelenebbé válik, úgy finomodik.

Azt vallani, hogy újra kellene indítani a gázkamrákat, ezt "tisztes" polgár nem fogja bevallani, még ha így is gondolja.

De azon verni a mellét, hogy mások, egy olyan történelmi eseményről, ami őt deklaráltan nem érdekli annyira, mennyit, és milyen módon emlékeznek meg? Ez még belefér a tisztes polgári ethoszba. De burkolt antiszemitizmuson kívül nagyon más indítékot nem látok rá.

2012. júl. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:

A 4-es kérdés rosszul van feltéve ,ezért ebből túl könnyen rá lehet húzni bárkire hogy antiszemita.

Túl sokat,eleget,túl keveset

Az első két válasz antiszemita mert nem igényel belőle többet. Az eleget kulcsszó is annyit takar (szerintük) hogy kritikus ponton áll a mennyiség ha kicsivel is több már sok neki. Ezért ő is antiszemita.


Az utolsó válasz meg szerintem állati kevés embert érint ,akik sokkal többet szeretnének nap mint nap a holokausztról hallani.


Az első kérdés meg konkrétan akármelyik népcsoportra ráhúzható,ezért antiszemitizmust kiáltani nevetséges.

2012. júl. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
81%
Én azt nem értem, miért nem lehet rendesen bevallani, hogy "antiszemita vagyok"? Kérdező, ez süt rólad, valld csak be. Az antiszemitizmus nem büntetendő dolog, maximum lenézendő, nyugodtan lehetsz az. Szeretem, amikor valaki, aki nap 24 órájában zsidózik leírja egy kisregényben, hogy ő miért nem antiszemita. Miért nem tudod élni az életed úgy, hogy közben leszarod, hogy ki milyen zsidó, meg milyen feka meg milyen homokos? Engem például rohadtul nem zavar, hogy ki milyen megemlékezéseket tart, milyen dokumentumfilmeket csinál, stb. Nevetséges ez az egész kérdés, és mindezt képes voltál éjjel fél kettőkor megírni? Mikor dolgozol?
2012. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
76%
Én homokos vagyok :D
2012. júl. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:

Pro Patria nem lehet antiszemita, mert vannak zsidó rokonai, és Radnóti az egyik kedvence.

Értsétek már, ez egy tökéletes érv, minden felelősség alól fel van mentve.

2012. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Kedves 08:13-as válaszoló!


"A kérdések valóban nem túl direktek.

Ugyanakkor azt is vegyük észre, hogy az antiszemitizmus, ahogy szalonképtelenebbé válik, úgy finomodik.

Azt vallani, hogy újra kellene indítani a gázkamrákat, ezt "tisztes" polgár nem fogja bevallani, még ha így is gondolja.'

- Akkor lehetne olyan, valóban antiszemita jellegű kérdéseket is feltenni, mint például "Ön egyetért-e azzal, hogy a zsidóság felelős a világ legtöbb háborújának kirobbantásáért?", illetve hogy "Ön szerint a zsidók különösen sokat törődnek-e a pénzzel, zsugoriak-e?", vagy "Ön szerint igaz-e az a megállapítás, hogy a zsinagógákban rejtegetni való szertartásokat végeznek?", stb.

Mennyivel korrektebbek ezek a kérdések...?


------------


Kedves 09:27-es válaszoló!


"Én azt nem értem, miért nem lehet rendesen bevallani, hogy "antiszemita vagyok"? Kérdező, ez süt rólad, valld csak be."

- Mert nem vagyok. És önmagadat teszed ezzel hiteltelenné, mert ha kimondom azt, hogy a kínaiak gazdasági ereje veszélyesen gyorsan nő, és embertelen az, amit az ujgurokkal vagy tibetiekkel művelnek, és kiállok azok függetlenségéért, senki nem tartana engem "antikínistának", csak egy embernek, aki felszólal az ellen, amit a világban lát.

Nem vagyok sem rasszista, sem anti-akármilyenista.


"Nevetséges ez az egész kérdés, és mindezt képes voltál éjjel fél kettőkor megírni?"

- Mert az ATV-re kapcsoltam, ahol épp arról beszéltek az okosok, hogy hogyan "fasisztálódik" Magyarország, és bemutatták például ezt is. De nem közölték, hogy pontosan mire kaptak 63%-os igenlő választ, (az "nem fontos", csak az eredmény, ugye), úgyhogy felmentem netre, és rákerestem, hogy ugyan mégis mi volt ez a dolog. Akkor találtam meg azt is, hogy az amerikai képviselők között már ez a beszédtéma...

Aztán megtaláltam a kérdéseket, és elámultam, hogy lám, mi is van...


Lassan már ott tartunk, mint az anekdotában, amikor a férfi hangosan belefújja az orrát a medencébe, majd mikor a többiek rászólnak, kirohan az úszómesterhez, hogy "itt inzultálják a zsidókat".

Nem, nem vagyok antiszemita. De nem is fogok senkit másként kezelni pozitív értelemben sem, és nem fogok félni kimondani, ha valahol kilóg a lóláb. Történjen az bármely ember részéről is.


--------------


Kedves 12:09-es válaszoló!


"Értsétek már, ez egy tökéletes érv, minden felelősség alól fel van mentve."

- Bizonyos dolgokkal való takarózás egyes ügyek felvetése kapcsán éppenséggel nem rám jellemző...

2012. júl. 3. 14:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!